Rymanów Zdrój Stomil

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: Bietka »

Proszę o opinie o sanatorium Stomil w Rymanowie Zdrój. Wybieram się tam od 12 lipca. Jakie są warunki mieszkaniowe, zabiegi na jakim poziomie i czy da się wytrzymać, jedzenie czy zjadliwe. Będę wdzieczna za opinie.
Bietka :kwiat:
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: hala5102 »

Bietka pisze:Proszę o opinie o sanatorium Stomil w Rymanowie Zdrój. Wybieram się tam od 12 lipca. Jakie są warunki mieszkaniowe, zabiegi na jakim poziomie i czy da się wytrzymać, jedzenie czy zjadliwe. Będę wdzieczna za opinie.
Bietka :kwiat:
Byłam w Stomilu w 2003r. i prawdę mówiąc pojechałabym tam jeszcze raz. Jest usytuowane na wzgórzu. Trudno się podchodzi. Po nas na przystanek autobusowy wyjechał busik (może nadal wyjeżdżają po kuracjuszy). Warunki jak w większości sanatoriów. Od osób trzecich słyszałam, że wielkich zmian nie ma, że nawet już nie ma tańców w kawiarence. No, cóż! Stomil, to dwa budynki - główny, gdzie recepcja, lekarz, stołówka i kawiarnia i drugi obok mały jednopiętrowy, gdzie na parterze były zabiegi, woda do picia i gabinet pielęgniarki (na zdjęciach chwalą się tylko budynkiem głównym), zaś pokoje znajdują się na piętrze. Ja mieszkałam w tym małym budynku w pokoju trzyosobowym i nie narzekałam. Nawet fajnie tam było. Towarzystwo z całego piętra się zintegrowało i tworzyliśmy zgraną "pakę". Nie martw się! Wszędzie da się wytrzymać, tam też! Ogólnie wówczas nie było źle, to i teraz nie będzie gorzej. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu :)
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: Bietka »

Dziękuję za informacje, myślę że jakoś się zaaklimatyzuję, tym bardziej że wokół moje ukochane góry i letnia aura. Żałuję tylko że nie ma basenu ( ma być pod koniec roku) bo na moje liczne dolegliwości przydałby się.Może skorzystam z basenu w innym sanatorium. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: Ewusia »

Bietko, byłam w Stomilu w marcu 2009 i bardzo chętnie pojechałabym tam jeszcze raz. Jak pisze moja poprzedniczka: w budynku głównym wszystko oprócz zabiegów, a zabiegi 50 m dalej - w tym mniejszym. Zabiegi, moim zdaniem, ok - ale pamiętaj, że ja byłam 6 lat temu, więc mogło się coś tam zmienić. Oby na lepsze, chociaż dobrego nie trzeba poprawiać. Sanatorium na górce, codziennie tańce w Zielonym Domku lub taksóweczką w kilka osób do Iwonicza (wypadało chyba po 5 zł od łebka). Bardzo sprawnie działające Biuro Podróży, w 2009 oferowali fajne wycieczki - byłam, widziałam, polecam, zwłaszcza tę na węgierskie baseny termalne. Z tego co pamiętam obok Stomila jest basen odkryty, czynny w okresie letnim, może więc będzie czynny podczas Twojego pobytu? Dopytaj telefonicznie. O wyżywieniu nie piszę, bo nie pamiętam, ale wiem na pewno - nie schudłam, więc na pewno było OK. Klimat - dla mnie rewelacja (jestem kardiologiczna), podobno dużo jodu, pokoje - standardowe, część wyremontowana - teraz już pewnie wszystkie po remoncie. Życzę Ci miłego towarzystwa i udanego pobytu :kwiat:
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: hala5102 »

Podobno w Zielonym Domku już nie grają!Chyba, że znów ktoś ruszył z tym tematem. Tak, to prawda, jest basen odkryty obok Stomilu, tylko, że trzeba do niego dojść chyba na około, bo nie wiem, czy jest tam jakaś kładka łącząca ośrodek z basenem. Gdy ja byłam, to niestety trzeba było na basen chodzić na około. Moja poprzedniczka też pisze, że było dobrze, więc będzie dobrze. Wszędzie biura turystyczne, także w Rymanowie organizują przeróżne wycieczki, także zagraniczne, więc korzystaj, bo warto. Na wszelki wypadek weź paszport. Ja nie wzięłam, przez co nie mogłam pojechać na wycieczkę do Lwowa. Życzę dobrych i trafionych zabiegów oraz miłego pobytu :) . Bietko, po powrocie napisz nam swoją, aktualną i rzetelną opinię i spostrzeżenia na temat Stomilu. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: Dzia_dek »

hala5102 nic bardziej mylnego o "Zielonym Domku". Grają jak za starych dobrych czasów.
Codziennie od 18;30 do 22;00 za 5 zeta, a w soboty do 24;00 za 10 zeta. Muza od DJ.
Może jeszcze kilka słów dla Bietki o "Stomilu".
Budynek jest oddalony od centrum Zdroju około 1,5 km za drogą. Przez park ciut bliżej.
Dojeżdżając komunikacją publiczną lepiej wysiąść na przystanku Rymanów Zdrój - Góra
(jeśli dojeżdża); stamtąd jest zdecydowanie bliżej niż z przystanku głównego.
Obiekt jest po przebudowie i remoncie; na ukończeniu budowa łącznika między budynkami,
budowany jest też basen, którego budowa może zakończy się do końca br.
Pokoje dwuosobowe od strony pn. z widokiem na zalesione wzgórze, od strony płd. trzy i
czteroosobowe z balkonami i widokiem na rzeczkę Tabor i Rymanów. Wyposażenie pokoi
w meble - standard, plus szklaneczki talerzyki sztućce i jeden mały ręcznik na osobę.
Możliwość jego wymiany za 2 zł, poszewka też 2 zł, poszwa, prześcieradło - 3 zł.
Można doposażyć pokój w czajnik za 30 zł od pokoju (ewentualnie bezpłatny na korytarzu),
TV - w chwili obecnej 31,5 zł od osoby i dostęp do WiFi 50 zł. To ceny za turnus 21 dni.
Deska do prasowania na korytarzu, żelazko do wypożyczenia na dyżurce za 2 zł/godz.
Wyżywienie przygotowywane we własnej kuchni (rzadkość w Rymanowie), stołówka,
zwana w chwili obecnej restauracją w budynku głównym. Posiłki wydawane w II turach.
Baza zabiegowa na miejscu i w budynku obok do przejścia +/- 50 m.
Parkingi dwa i niestety płatne. Ten obok budynku 12 zł/ doba. Ten w uliczce poniżej 7 zł/ doba.
Przy opłatach trzeba uwzględnić opłatę klimatyczną w wysokości 3,50 za dobę.
Najlepiej dotrzeć tutaj rano wtedy mamy większą możliwość wyboru pokoju i towarzystwa.
W budynku funkcjonuje kawiarnia, która trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty)
zaprasza na wieczorki taneczne przy muzyce na żywo. Wstęp 5 zł - od lat niezmiennie gra
zespół "Braciaki". Przy ładnej, ciepłej pogodzie wieczorki taneczne odbywają się na deskach
zadaszonego amfiteatru obok sanatorium. Wtedy wstęp jest bezpłatny.
Jeśli chodzi o baseny, to na odkryty można było przejść, z sanatorium na skróty, kładką nad Taborem,
ale ostatni raz woda w tym basenie była latem 2002 roku i nie jest to pomyłką. Od tamtej pory mimo
różnych przetargów nie udało znaleźć się inwestora i zarządcy tego obiektu. (podobnie jest w Iwoniczu Zdroju).
Można skorzystać z basenu krytego w "Kasztanowym Dworze". Karnet 10 wejść to wydatek bodajże 70 zł.
Jest jeszcze basen w "Szajna-Spa", ale zdecydowanie droższy. Wejście ponad 20 zł.
To tak z grubsza chyba tyle. Pozostaje życzyć owocnej kuracji, dobrego towarzystwa, pięknej pogody
i miłego pobytu, a później czekamy na jeszcze bardziej szczegółowy opis Twojego pobytu.
Wyszło więcej niż kilka, ale to nic. Mam nadzieję, że Bietka tylko na tym skorzysta. :lol:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: Bietka »

Bardzo dziękuję za rzetelne i szczegółowe informacje,szczególnie dla Dziadka. Mam już jako takie wyobrażenie o tym sanatorium i mam nadzieję na dobre towarzystwo i kompanów do górskich wędrówek. a przede wszystkim na skuteczną rehabilitację. Ta po przebytych dwóch operacjach w ciągu roku na pewno się przyda
.Myślę że dobrze mi zrobi cisza i spokój a przyroda będzie antidotum na zmęczenie pracą i warszawskie tempo życia.
Pozdrawiam Bietka :kwiat:
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: hala5102 »

Dzia_dek pisze:hala5102 nic bardziej mylnego o "Zielonym Domku". Grają jak za starych dobrych czasów.
Codziennie od 18;30 do 22;00 za 5 zeta, a w soboty do 24;00 za 10 zeta.
Okazuje się, że miałam sprzeczne informacje :( . To dobrze, że jest nadal tak samo :) , a z opisu o samym Stomilu, widać, że jest jeszcze lepiej jak było. Dobrze wiedzieć :D
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: Bietka »

Jeszcze małe pytanie czy wystarczy przyjechać do Stomilu ok godz. 12 aby mieć w miarę dobry pokój, czy wybrać się na godzinę 6 rano.Jest to ważne dla mnie bo jadę z Warszawy albo na noc albo wcześnie rano, a to zasadnicza różnica.
Pozdrawiam
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój Stomil

Post autor: hala5102 »

Bietka pisze:Jeszcze małe pytanie czy wystarczy przyjechać do Stomilu ok godz. 12 aby mieć w miarę dobry pokój, czy wybrać się na godzinę 6 rano.Jest to ważne dla mnie bo jadę z Warszawy albo na noc albo wcześnie rano, a to zasadnicza różnica.
Pozdrawiam
Radzę stawić się w ośrodku jak najwcześniej. Około 12-tej, to już pokoje poprzydzielane i możesz już tylko być "dokoptowana" do pokoju, gdzie jest jeszcze wolne miejsce. RANO!!!!!!!!!!!!!!
PS.
Jechałam w ub. roku z W-wy do Muszyny nocnym autobusem i było dobrze. Prawie cały autobus pusty. Można było sobie nawet pospać. Jedź nocnym. Nie taki diabeł straszny jak go malują.
ODPOWIEDZ