Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
slawko
Posty: 2
Na forum od: 19 lut 2012 15:05

Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: slawko »

Witam serdecznie 8-)
Proszę drogich forumowiczów o opinię na temat sanatorium Pionier. W necie niestety nic o tym ośrodku nie znalazłem :?:
Mam skierowanie na 26.03.2012r.
azalia62@interia.pl
Posty: 1
Na forum od: 20 sty 2010 17:02

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: azalia62@interia.pl »

Byłam w Pionierze rok temu.Warunki nie najgorsze, jedzenie znośne,najbardziej byłam zadowolona z zabiegów,przyniosły duże efekty.Okolica bardzo ładna, do stołówki ok 500m na zabiegi różnie, jak się ma szczęście to wszystkie w jednym miejscu - Centrum.Ośrodek znajduje się bardzo blisko pijalni.W samym ośrodku -przyjazne pielęgniarki i spokój.W odległości ok 50m bardzo fajna przytulna kawiarenka,pozdrawiam i życzę miłego pobytu
azalia
slawko
Posty: 2
Na forum od: 19 lut 2012 15:05

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: slawko »

Dziękuję za odpowiedź, najbardziej interesuje mnie sam ośrodek i jakie są tam warunki, jeśli chodzi o miejscowość to mogę też potwierdzić, że jest tam bardzo ładnie szczególnie w czerwcu, byłem tam już dziewięć razy jako nastolatek.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: Gosia43 »

Szczawno Zdrój bardzo i to bardzo się zmieniło na lepsze.Są odnowione ścieżki do spacerowania w parkach nowe ławki dużo kwiatów i zieleni , przy Domu Zdrojowym piękny nowy park z fontaną podświetlaną wieczorem.A co do ośrodków santoryjnych też duże zmiany , bezprzerwy remontowane .Przy Domu Zdrojowym jest Zdrojowe Centrum Kultury "Młyn" S.C gdzie organicują wycieczki po okolicy i czechach, oraz inne atrakcje dla kuracjuszy.A jak ktoś lubi się wieczorkami zabawić jest w czym wybierać.Pospacerować też jest gdzie a i można pojeżdzić na koniach w Dworzysku jak któś lubi takie atrakcje.Życze miłego udanego wypoczynku
polcia53
Posty: 3
Na forum od: 08 lip 2012 17:46

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: polcia53 »

Właśnie mamy z mężem skierowanie do Pioniera. Czy są tam 2-osobowe pokoje, czy tylko typu studio? Jak to wygląda? 500 m do stołówki, hmmm daleko, ale może dzięki temu się nie przytyje.
brysiolowa
Posty: 3
Na forum od: 21 lut 2016 11:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: brysiolowa »

Sanatorium Pionier i warunki pionierskie, nieodnawiane sciany przynajmniej 15 lat, brudno, trzy drewniane krzesła w pokoju i kazde inne,w kabinie prysznicowej woda nie odpływa, drzwi kabiny wisiały na jednej śrubie, drzwi do szafy zostaly w ręku mojej współtowarzyszki niedoli, wyniosłysmy te drzwi na korytarz, sprzątanie po łebkach przez panie sprzątające, czyli warunki jak z głębokiego PRLu,posiłki poza budynkiem, niestety marnej jakosci,wszystko rozgotowane, przywozone w termosach na stołowke, wszystko wydzielane np. Ketchup kropla na talerzu,w ciągu całego turnusu podano dwa razy po poł plastetka cytryny do herbaty,ogolnie to ciagle była kapusta i ogorki, danie na kolacje pod tytułem makaron zapiekany z kapusta kiszoną zasmażaną, zabiegi poza budynkiem i to chyba, co było najlepsze, baza zabiegowa super, niedaleko kafejka Bohema z klimatem, nie myslalam, ze pacjenci NFZ to trzecia kategoria i mozna nas wysyłac na trzy tygodnie w takie warunki pozdrawoam turnus 28.01-18.01.2016
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: pitt53 »

O qrcze już się boję. Jadę na turnus w okresie od 31.03. do 21.04.2016r. Gdyby ktoś chciał się zabrać ze Śląska, to zapraszam. Mam wolne 4 miejsca w samochodzie.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: sztani »

pitt53 pisze:O qrcze już się boję. Jadę na turnus w okresie od 31.03. do 21.04.2016r. Gdyby ktoś chciał się zabrać ze Śląska, to zapraszam. Mam wolne 4 miejsca w samochodzie.
Witaj . Napisz nowy post ( utwórz temat)w wyjazdach do sanatorium . koniecznie miejscowość i data .Choć czasu już niewiele do Twojego wyjazdu to przy odrobinie szczęścia może ktoś się znajdzie :)
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: pitt53 »

Dojechałem. Pierwsze wrażenia z zakwaterowania, ogólnie mówiąc, negatywne. Na dwa pokoje 3-osobowe jedna obskurna łazienka z wypadającymi drzwiami zamykanymi od wewnątrz na łańcuszek. W pokoju podniszczone wyposażenie, ściany od ładnych kilku lat nie odnawiane, okno się nie domyka a zamek w drzwiach uszkodzony. Nie ma żadnych sztućców, szklanek, kubków a czajnik na korytarzu na kilka pokoi. Ręczników nie ma, a jak ktoś chce to za dopłatą mogą wypożyczyć. Internetu nie ma, ale jest tv za 80 zł na turnus. Gdybym wiedział wcześniej na pewno bym się starał o inne sanatorium, a teraz już za późno. Wszystkim odradzam.
Awatar użytkownika
agata-beata
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 26 mar 2014 13:27
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Post autor: agata-beata »

Jak było faktycznie w tym "Pionierze" w Szczawno-Zdrój. Czy dało się wytrzymać? Tyle negatywnych postów, że też już się boję. Mam przydział na turnus od 26.08 do 16.09.2016 r. Dzwoniłam, a nawet pisałam do NFZ z prośbą o zamianę - odpowiedź brzmi: "nie ma takiej możliwości" - albo się jedzie albo całkowicie rezygnuje i czeka od nowa w kolejce ok. 20 m-cy. Koszmar......
ODPOWIEDZ