Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Babajaga52
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 14 mar 2012 10:01

Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Babajaga52 »

Proszę o opinie o tym sanatorium.Wyjeżdżam 01.08.2012.Na razie to co przeczytałam,trochę. mnie przeraża.Może ktoś wie coś więcej na temat pobytu w tym sanatorium. :?:
Wemon
Posty: 2
Na forum od: 30 maja 2012 23:10

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Wemon »

Witam Byłem w Mikołaju i jestem niezadowolony Budynki pamiętaja cara Mikołaja :cry: Toalety na korytarzu a w pokoju tylko umywalka ( dobre i to ;) ) Jedzenie monotonne i najgorsze to bieganie na zabiegi przez cały park ( kąpiele siarkowe,solankowe, borowina ) ale Ty jedziesz latem to całe szczęście :( ale jak wiesz to najważniejsze jest towarzystwo jak będziesz miał fajnych ludzi wkoło to te mankamenty bedą nieistotne Ja bawiłem się super :D :D Pozdrawiam i miłego pobytu
Babajaga52
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 14 mar 2012 10:01

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Babajaga52 »

Dzięki za "pokrzepiającą " informację o tym sanatorium.Mam nadzieję,że fajne towarzystwo wszystkie niedogodności wynagrodzi.Pozdrawiam. 8-)
Klara
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 10 cze 2012 13:24
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Klara »

Ja też bylam w Busku.Bogu dzięki nie w Mikołaju oddalonym bardzo od miejsca,gdzie są zabiegi.Trzeba przejść kawal ulicą lub parkiem na kąpiele.Tam można po nich wypocząć i z powrotem kawał drogi.Ja też byłam w sierpniu,bylozimno i deszczowo.Basen w Krystynie.A w ogóle beznadziejne są sanatoria jeśli nie ma zabiegów na miejscu.
Babajaga52
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 14 mar 2012 10:01

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Babajaga52 »

Witam! Wróciłam z "Mikołaja".Po pierwsze-pogoda była aż za dobra-upał;po drugie-jestem mile zaskoczona,tym co zastałam .Nie sprawdził się czarny scenariusz o tym ,co słyszałam.Pokój dostałam z łazienką w wyremontowanej części,jedzenie było -jak na sanatorium-dobre(okres owoców i warzyw).Przyjęcie odbyło się bardzo szybko i sprawnie.Zabiegi-kąpiel siarkowa na miejscu,solankowa z hydromasażem -na miejscu,krio- na miejscu,elektryczne zabiegi- na miejscu.Jedynie dochodziłam na basen do "Krystyny"i na masaż "BOA" do "Marconiego".A teraz w sprawie życia towarzyskiego i kulturalnego-we wtorki i w piątki organizowane były koncerty w "Marconim",oprócz tego,można było wybrać się na tańce do innych sanatoriów.Towarzystwo w samym sanatorium o,key!Jestem zadowolona z pobytu w Busku-Zdroju. :)
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: wikul »

Czy w Busku są miejsca gdzie można pobawić się na tzw.fajfach, czyli na potańcówkach we wcześniejszych godzinach ?
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Anka »

Witaj!
W sezonie letnim można popołudniu potańczyć pod chmurką koło sanatorium Rafał.W Busku wieczorne tańce zaczynają się o 18.30 tak jest w Włókniarzu.Można bawić się w kilku miejscach i tak zacznę od Wiktorii ,Belwederska,Słowacki,Zdrojowa,Nida,sanatorium wojskowe,Rafał no i Włókniarz.Busko jest cudnym miejscem.Przyjemności
malgosiapod
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 wrz 2012 07:52

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: malgosiapod »

witam!
Niestety ale ja jadę do Busko-zdrój w listopadzie co mnie przeraża i do ośrodka Oblęgorku może ktoś coś powie o tym ośrodku pozytywnego.
Pozdrawiam
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Anka »

Witaj!
Jak widzę to nikt Ci nie odpowiedział co prawda nie byłam w tym sanatorium ale ta znajduje się ono przy głównej ulicy czasami można być zakwaterowanym w Stefanie.Ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym i zapytała o zakwaterowanie.Na część zabiegów trzeba chodzić do obiektów należących do Uzdrowiska Busko .To tyle życzę miłego pobytu
Awatar użytkownika
Malicha
Posty: 1
Na forum od: 23 paź 2012 09:58

Re: Sanatorium "Mikołaj"-Busko-Zdrój

Post autor: Malicha »

Właśnie dobiegł końca mój pobyt w sanatorium "Mikołaj" czas więc na podsumowanie a moje uwagi nie są odosobnione.
1.Organizacja pracy tutejszego personelu przy rejestracji kuracjuszy koszmarna - tłum zmęczonych podróżą ludzi,czekających ponad godzinę na przyjęcie.
2.Po mimo częściowego remontu "Mikołaja" brak elementarnych i podstawowych standardów jakimi jest łazienka,wc i telefon w pokoju.W budynku zachodnim pacjenci korzystają więc wspólnie z tych "przybytków".
3.Wyżywienie to osobny rozdział.Posiłki były typu cateringowego,ze zbyt małą ilością warzyw na śniadanie i kolacje.Na obiad serwowano nam zupy gotowane "na gwozdziu", ohydne często ledwo ciepłe ziemniaki.Dodatkiem do tych "pyszności" były buraczki,buraczki,buraczki.Wniosek na ten temat mogę wysnuć tylko jeden: dietetyk uzdrowiskowy nie wzniósł się na wyżyny umysłowe układając dla nas jadłospis.
4.Planowane przez komputer mokre zabiegi doprowadziły do przeziębień,gryp i ostrych zapaleń oskrzeli kuracjuszy, pokonujących znaczne odległości w krótkim czasie,po między zakładami przyrodoleczniczymi a sanatorium "Mikołaj" z wilgotnymi włosami po przyznanych kąpielach. Ja swój pobyt zakończyłam antybiotykiem i odstawieniem części skutecznych zabiegów.
Skargi i uwagi pacjentów nie są brane pod uwagę o czym świadczy nie opróżniana skrzyneczka koło gabinetu zabiegowego.
Ogólnie sanatorium z poprzedniego stulecia.Brakuje tylko drewnianej balii do wszystkich kąpieli.
Żeby nie kończyć w minorowym nastroju jest jeden plus tego pobytu.Tym plusem jest towarzystwo pokojowe i poza pokojowe jakiego życzę wszystkim przyszłym bywalcom tych zabytków pałacowych.
ODPOWIEDZ