Sanatorium Elektron Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ula56
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 lip 2012 12:20

Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ula56 »

witam.szukam informacji o Elektronie ,jak tam jest? może ktoś był ? wyjeżdżam 22/09/12 ,pozdrawiam .
pandrzej2l
Posty: 1
Na forum od: 18 maja 2011 09:44

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: pandrzej2l »

Witam.
Byłem w Ustroniu w KOSie, to jet obok ELEKTRONA.
Z całą odpowiedzialnością polecam. Prawdopodobnie większość zabiegów będzie w Centrum biolecznictwa a więc bliziutko.
A ogólnie sam Ustroń to znakomite miejsce. Szkoda tylko, że jak sie pójdzie do miasta, to do sanatoriów zawsze jest pod górę.
Życzę miłego pobytu i zdrowia.
euforia
Posty: 2
Na forum od: 20 sie 2012 21:31

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: euforia »

ojoj jest co opisywac...W Elektronie bylam raz w tym roku i nie polecam!! Sanatorium to jest polozone wsrod innych budynkow nalezacych do Rownicy.Sanatorium tylko z nazwy. Zabiegi tak jak w przychodniach rehabilitacyjnych, stacjonarnie z bardzo mala mozliwoscia korzystania z zabiegow w centrum rehabilitacji Rownica.(Po sasiedzku).
Wiec na terenie nie ma basenu, kapiel w wannie emaliowanej z wlewem solanki .Duzy nacisk na cwiczenia , prady , lasery itp.Proszac o inne zabiegi borowina kapele basenowe komora jestes uwazana jako hipohondryk.Nieporozumienie..Takie zabiegi kazdy moze sobie zafundowac w przychodni na codzien, nie tracac urlopu.Po mojej interwencji zostaly mi dopisane kapiele w centrum w basenie.Ale za to placi Elektron!120 zl wiec , dlaczego mialyby pieniadze wychodzic ze spolki , jak nfz placi ! Dyrektor sam unika kontaktu ... i trzeba sobie wykupywać zabiegi borowina,kriokomora....Bo jest to za drogie dla nich. i wszystko ma sie krecic w okolo ich budynku i zabiegow.Planowanie beznadziejne , jedyny plus ,ze mozna szybciej zrezygnowac... ale to im odpowiada , bo i tak pieniadze zostaja...Jestem ciekawa ile fundusz placi za takiego kuracjusza ,a by mial takie dziadostwo. Podczas pobytu nasluchalam sie wiele negatywow od niezadowolonych kuracjuszy.Powiem wiecej, fundusz zapewne placi za ilosc zabiegow nie wiedzac jakie sa to zabiegi.Np podaje elektron info ,ze dostep jest do wszystkich zabiegow...a jak sie nie upomnisz to zapomnij...Mam te mozliwosc porownania bo w tym samym okresie byl moj maz, ale zakwaterowanie i obsluge rehabilitacyjna mial w Rownicy(KOS).Lekarz badajacy w Elektronie podwazyl konsultacje profesora z nfz, ktory nadmieniam zaproponowal mi pobyt i rehab. na 28 dni ale w krynicy.Ale z przyczyn osobistych odmowilam i zdecydowalam sie na Elektron.Cos to znaczy jesli decyduje profesor nfz na pobyt 28 dniowy nie poszpitalny, ale zgodnie z moimi dolegliwosciami.A pani doktor uwaza,ze to symulacja...(po operacji kregoslupa , dyskopatia, zwyrodnienia,bliznowce pooperacyjne itp.).Nie mam zastrzezen do wyzywienia , obslugi pielegniarskiej, obslugi sprzatajacej, no i samych rehabilitantow zatrudnionych.Wiec jezeli panstwo chcecie miec zabiegi mokre ,te ktorych nie ma w poblizu waszego miejsca zamieszkania to proponuje Rownice jednak!
ula56
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 lip 2012 12:20

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ula56 »

Witam.
Trochę jestem zawiedziona Twoim wpisem Euforio,tez mam problemy z kręgosłupem liczyłam na ćwiczenia w basenie,masaże względnie na kąpiele.No cóż zobaczymy,mam zarezerwowany pokój w studio(jedynka)czy w pokoju jest czajnik i lodówka?jaki standard pokoju?jeżeli możesz to proszę napisz,pozdrawiam .
euforia
Posty: 2
Na forum od: 20 sie 2012 21:31

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: euforia »

Witaj.
W pokoju w wyposazeniu znajduje sie lodowka .Czajnik bezprzewodowy wspolnie na korytarzu ( ja bylam w 3 osobowym pokoju).Reczniki sa wymieniane raz na tydzien.Pod tym wzgledem nie mam nic do zarzucenia.Tylko te zabiegi!...Na poczatku skoryguj i wymus na lekarzu ewentualna zmiane jezeli beda to stacjonarne (prady ,lasery cwiczenia) bo nie po to jedziemy na trzy tygodnie .... Aha zapomnialam napisac ,ze zamiast borowin -kapieli to ow Elektron daje plastry borowinowe haha dostepne w kazdej aptece.Po co jechac do sanatarium 300 km jak ma sie to wszystko w zasiegu reki.Pozdrawiam.
ula56
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 lip 2012 12:20

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ula56 »

Witam Euforio , dziękuję za wiadomości ,dobrze że wiem o problemach z zabiegami , będę upominać się o zabiegi które mnie pomagają.
Byłam parę razy w sanatorium ,ale zawsze dostawałam skierowanie do Krynicy Zdrój.Teraz dla odmiany Ustroń ,nastawiam się pozytywnie .
Pozdrawiam.
markopolo26
Posty: 2
Na forum od: 31 sie 2012 13:08

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: markopolo26 »

Witam
Ja też się wybieram do Sanatorium Elektron tylko ze w terminie 23-09-2012 i troche się przestraszyłem tym co opisujecie
ula56
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 lip 2012 12:20

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ula56 »

witam,ja też mam turnus od 23/09/12,ale jadę dzień wcześniej,pozdrawiam
markopolo26
Posty: 2
Na forum od: 31 sie 2012 13:08

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: markopolo26 »

witam
to na miejscu sie poznamy
pozdrawiam
asiorka28
Posty: 1
Na forum od: 24 wrz 2012 19:02

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: asiorka28 »

Pobyt jak sierpień 2012 :) Zaczne od pozytywów-cały personel super począwszy od wejścia czyli Pań w recepcji potem obsługa na stołówce i idziemy na 1pietro :) Panie pielęgniarki zawsze uśmiechniete obsługa bazy zabiegowej rownież pozytywnie nastawiona dla ludzi :) Panie sprzątaczki zawsze miłe i należycie wykonujące swoją prace.Panowie konserwatorzy zawsze uśmiechnięci i nie było problemu żeby przyjść i dwa razy naprawić szafe.Jeden wielki "nie wypał" to Pan który zwał się organizatorem życia kulturalnego.Jedno wielkie nie porozumienie.Nie kompetentny gburowaty i bardzo zarozumiały.Droga Dyrekcjo czas zmienić wyżej wymienionego Pana Edwarda psuje Wam opinie jako sanatorium.Standard pokoi taki sobie ale cóż nie pojechałam tam po to żeby spędzać czas w pokoju więc do przezycia.Widoki z okna miałam przepiękne więc nie rozdrabniałam się nad tym jak wygląda pokoik.Reasumując czas spędzony w miare klimat zabiegi i doborowe towarzystwo.No i nie wspomne o szaleństwach na parkiecie.Polecam Klub Kuracjusza przede wszystkim super obsługa fajny klimat.Pozdrawiam Wszystkich.

Asia
ODPOWIEDZ