GOŚCIM

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

GOŚCIM

Post autor: Tojka »

Otrzymałam skierowanie z ZUSu do Gościmia. Może ktoś był? Jakieś spostrzeżenia?Porady? Wskazówki? Oczywiście oprócz tego co można wyczytać na stronie Ośrodka Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego im. prof. W. Degi
betii
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2013 17:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: GOŚCIM

Post autor: betii »

Witaj byłam w tym ośrodku w czerwcu zeszłego roku. Są różne opinie na temat ośrodka na początku też nie za bardzo mi się podobało ale po kilku dniach pobytu zmieniłam zdanie.jest tam spokoj cisza dużo super ludzi rehabilitacja ok. Ile ludzi tyle zdań,wiem że zmieniła się dyrekcja i teraz są zabiegi w soboty w zeszłym roku nie było. Ja mam komisję w zusie 20 marca i bardzo będe chciała wyjechać do ościmia może sie uda.Jeśli maz pytania to pisz w miare możliwości odpowiem. Nie wiem czym jedziesz? dobrze jest być tam do 12 bo jak coś nie tak z pokojem to panie w recepcji sa ok i ja zmieniłam pokój po 10 min.Jedzenie super i dużo. Jest to teren z dala od miasta ok3 km.Jak coś to pisz moj mail [email].pl moę spotkamy sie w ośrodku.Pozdrawiam
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: GOŚCIM

Post autor: Tojka »

Jadę autkiem - podczepiłam się ;)
Panie na recepcji są faktycznie bardzo przyjazne :D - telefonicznie "zaklepałam" sobie pokój.
Czy można się "dogadać" co do zmiany pościeli i ręcznika?
Co z dostępem do wifi? dowiedziałam się, że jest tylko w jednym miejscu. Czy jest dobry zasięg?
Jakie są możliwości dodatkowego korzystania z basenu?
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: GOŚCIM

Post autor: cieszyn »

betii pisze:Witaj byłam w tym ośrodku w czerwcu zeszłego roku. Są różne opinie na temat ośrodka na początku też nie za bardzo mi się podobało ale po kilku dniach pobytu zmieniłam zdanie.jest tam spokoj cisza dużo super ludzi rehabilitacja ok. Ile ludzi tyle zdań,wiem że zmieniła się dyrekcja i teraz są zabiegi w soboty w zeszłym roku nie było. Ja mam komisję w zusie 20 marca i bardzo będe chciała wyjechać do ościmia może sie uda.Jeśli maz pytania to pisz w miare możliwości odpowiem. Nie wiem czym jedziesz? dobrze jest być tam do 12 bo jak coś nie tak z pokojem to panie w recepcji sa ok i ja zmieniłam pokój po 10 min.Jedzenie super i dużo. Jest to teren z dala od miasta ok3 km.Jak coś to pisz moj mail [email].pl moę spotkamy sie w ośrodku.Pozdrawiam
i jak po komisji? Udało siw cos wytargowac?
betii
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2013 17:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: GOŚCIM

Post autor: betii »

TAK UDAŁO SIĘ 2 CZERWIEC WYJAZD TAK JAK CHCIAŁAM POZDRAWIAM
betii
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2013 17:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: GOŚCIM

Post autor: betii »

CO DO WYMIANY POSCIELI MOŻNA SIE DOGADAĆ RECZNIK JEST JEDEN NA ZABIEGI CO DWA DNI MOZNA WYMIENIAĆ WI-FI JEST KOŁO RECEPCJI CO DO BASENU TO NIE WIEM POZDRAWIAM
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: GOŚCIM

Post autor: Tojka »

Turnus dobiega końca, a więc trochę informacji:
- skierowania najczęściej z ZUS - wielkopolska i lubuskie
- PLUSY: pokoje ładne 1, 2 , 3 osobowe (trójki trochę małe); wymiana ręcznika do zabiegów na życzenie; wymiana pościeli 10 zł; jedzenie urozmaicone, obiady bardzo dobre, śniadania i kolacje - szwedzki stół; duża ilość zabiegów (w czasie turnusu można prosić o dodatkowe), zabiegi wykonywane profesjonalnie, nie na "odwal", gimnastyka indywidualna i zbiorowa : bardzo dobrzy, mili, sympatyczni, młodzi rehabilitanci (dla p. Oli szczególne podziękowania), basen na miejscu (ok. pół godziny , można się postarać, aby mieć codziennie); lekarz jest codziennie ; okolica cudna, lasy, jeziora, kto lubi spacery lub nordic to będzie miał gdzie pochodzić
- MINUSY: jedno wielkie "zad*pie", do najbliższej wsi ok. 3 km (dwa sklepy i kościół), do najbliższego miasteczka (Drezdenko) ok. 15 km, brak rozrywek (ewentualna organizacja zależy od kuracjuszy), cisza nocna 22-6, o 22 obchód:lekarz i pielęgniarka, kuracjusze z ZUSu traktowani jako "zło" i potencjalni alkoholicy, nie wyobrażam sobie byc tutaj na turnusie w okresie listopad - marzec

Ponieważ trafiłam na zorganizowanych ludzi, turnus był całkiem niezły ;)
ODPOWIEDZ