Czerniawa Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
kaja58
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 31 lip 2011 10:12

Czerniawa Zdrój

Post autor: kaja58 »

Witam:) Dostałam skierowanie z ZUS do Czerniawy Zdrój od 3 czerwca.Jeżeli ktoś tam był bardzo prosze o opinie. Pozdrawiam:)
pivelka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 mar 2013 12:22

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: pivelka »

Witam Kaju
Ja wróciłam tydzień temu z Czerniawy Zdrój (skierowanie z ZUS), z pobytu jestem bardzo zadowolona :) Owszem były osoby niezadowolone ale ja nie jestem osobą wymagającą, pokój czysty (sprzątany co 3 dni), z łazienki trochę śmierdzi kanalizacją ale to kwestia przyzwyczajenia i podobno pokoju, jedzenie bardzo dobre (zwłaszcza obiady), potańcówka w ośrodku raz w tygodniu, proponuję zabrać więcej ręczników (hotelowe wymieniane tylko raz), jeśli nie masz problemów z ciśnieniem zapewne dostaniesz zabiegi w kriokomorze dlatego proponuję kupić bawełniane spodenki (w ośrodku kupisz bawełniane podkolanówki, opaskę, maskę). Możesz sugerować lekarzowi jakie zabiegi mogą Ci odpowiadać. Ja miałam - basen, pole magnetyczne, diadynamik, ultradźwięki, kąpiel borowinowa, masaż, kąpiel perełkowa, kriokomora, ćwiczenia indywidualne. W trakcie turnusu miałam: 4 wizyty lekarza, 2 szkolenia BHP, 8 spotkań grupowych z psychologiem, 1 spotkanie z ordynatorem, 1 spotkanie z dietetykiem. Internet Wi-Fi słabiutki, można wypożyczyć kabel z recepcji (5 zł.) i nie będziesz miała problemu.
Sklepik malutki ok. 700 m od ośrodka. Proponuję zabrać czajnik elektryczny. Panie rehabilitantki są młode i przemiłe :lol:. Pielęgniarki mają złote serce dla pacjentów :) niestety jest mały wyjątek .... szybko zorientujesz się o którą pielęgniarkę chodzi ;) Basen w ośrodku feeee.... na szczęście ktoś go zniszczył i chodziliśmy do nowiutkiego basenu w centrum odnowy. Niestety kuracjusze ZUS nie mogą korzystać ze sprzętu w Centrum (nowa siłownia i basen). Do Świeradowa jeździ 2 razy dziennie bezpłatnie bus.
Do domu jechałam z żalem że czas tak szybko leci, wszystko zależy od Was, ja akurat trafiłam na wspaniałych ludzi i super towarzystwo :lol:
Awatar użytkownika
kaja58
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 31 lip 2011 10:12

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: kaja58 »

Witam. Dziękuję za opis. Trochę mi lepiej. Jak daleko jest do samego Świeradowa?Czy można uprawiać piesze wycieczki czy za daleko? I jeszcze ilu osobowe pokoje i czy można zadzwonic i zarezerwować bo pomoc tak się robi. Pierwszy raz jadę z ZUS wiec nie jestem zorientowana. Pozdrawiam.
pivelka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 mar 2013 12:22

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: pivelka »

Witak kaja,
do Świeradowa jest ok. 4 km, można jak najbardziej wybrać się na spacerek. Pokoje są: 1,2 i 3 osobowe, nie wiem czy można rezerwować, ja byłam w 3 osobowym nie zamieniła bym bym go za żadne skarby :lol: w recepcji starają się dobrać osoby w podobnym wieku, ja trafiłam na super towarzystwo. Nie polecam 1 osobowych pokoi, są BARDZO małe.... Ja też byłam pierwszy raz w sanatorium. Szybko dogadałam się z współlokatorkami i narzekałyśmy tylko na brak wolnego czasu :) odpoczęłam, zapomniałam przez chwilę o problemach życia codziennego, zrehabilitowałam się i schudłam :lol:
aril44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 kwie 2013 11:11
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: aril44 »

Witam serdecznie ! Może ktoś mi coś napisać na temat sanatorium czerniawa zdrój centrum rehabilitacji i sanatorium ul. spadzista 1-3 , osrodek rehabilitacyjny IZERMED . Jade 28 czerwca 2013 r z zusu , pierwszy raz jade do sanatorium i nie mam zielonego pojecia co mam zabrac oprocz dokumentow kosmetykow i ciuchow , a jade na rehebilitacje lecznica w schorzeniach narzadu ruchu w systemie stacjonarnym. Czy ktos cos wiecej wie na temat zabiegow czy jest jakis psycholog z ktorym mozna rozmaiwac ogolnie cos na temat tego sanatorium . Z gory bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz
pozdrawiam aril44
Awatar użytkownika
kaja58
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 31 lip 2011 10:12

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: kaja58 »

Witaj Pivelka. Pewnie zanudzam ale mam jeszcze jedno pytanie czy sanatorium Izermed a Czerniawa Zdrój to to samo? Pozdrawia ;) m
pivelka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 mar 2013 12:22

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: pivelka »

Witam
Kaja, Aril, ja byłam w Czerniawe Zdrój Centrum Rehabilitacji i Sanatorium ul. Spadzista 1-3 Izermed
tu jest stronka tego ośrodka http://www.czerniawa.pl/
dodam jeszcze że oficjalnie nie ma przepustek ale nieoficjalnie kuracjusze dostawali je bez problemu ;)
W razie pytań służę pomocą, przed wyjazdem szukałam opinii o tym ośrodku i miałam problem dlatego postaram się odpowiedzieć na pytania zainteresowanych :)
Awatar użytkownika
kaja58
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 31 lip 2011 10:12

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: kaja58 »

Witam:) Dzięki za odpowiedź. W dalszym ciągu nie jestem jakoś przekonana do tego sanatorium. Jakie są Twoje odczucia po pobycie? Wiem, że dużo zależy od osób tam przebywających ale wszędzie daleko i jakoś tak.Pozdrawiam :)
pivelka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 mar 2013 12:22

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: pivelka »

Ja jestem zadowolona z pobytu w tym ośrodku, fakt jest wszędzie daleko ale ja byłam zmotoryzowana :) trafiłam na super towarzystwo, bez nich zanudziła bym się na śmierć. Ogólnie od rana do popołudnia masz zajęcia z małymi przerwami. W wolnym czasie spacer, dodatkowe ćwiczenia, wyjazd autem na małą wycieczkę (bardzo blisko granica czeska). Jakoś ten klimat tak na mnie działał że chodziłam spać o 21-22 :lol: Podobało mi się że były osoby w różnym wieku, bałam się że w mojej grupie wiekowej nikogo nie będzie (mam 33 lata) Nigdy wcześniej nie byłam w sanatorium więc przerażał mnie wyjazd na tak długo. Miałam zrezygnować ale ZUS zabrał by mi świadczenie.
Co do osób niezadowolonych, narzekali na: kiepska pogoda (zimno, śnieg), brudny basen w ośrodku (dużo osób zrezygnowało z zajęć grupowych), zdarzały się dolegliwości żołądkowe (zastanawiali się co dodają do jedzenia :) ), nudy, brak wieczorków tanecznych (raz w tygodniu to stanowczo za mało), za daleko sklep (dla amatorów napojów wyskokowych).
aril44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 kwie 2013 11:11
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czerniawa Zdrój

Post autor: aril44 »

Witajcie ! Ja też jadę pierwszy raz do sanatorium i trochę mnie to wszystko przeraża jak to będzie , czy pomogą mi żeby ręka jednak wróciła do tej normalności chociaż trochę ... Chodzi o ludzi czy będą w podobnym wieku jak ja ( 27 lat ), ogólnie jak to będzie . W sumie mnie bardzo blisko wysyłają od domu, ale to jest mniej ważne , chodzi bardziej o zabiegi żeby pomogły bo miałam amputowanego palca a drugiego chirurgiczne opracowanie calego palca i czy są ludzie tacy jak ja czy raczej z dolegliwościami kręgosłupa . Jeszcze troche czasu mam ale już się mysli jak to będzie . Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ