Słowacki Spa Busko Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Waran z Komodo
Posty: 1
Na forum od: 08 gru 2010 21:32

Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: Waran z Komodo »

Witam
Ostatnio byłem w sanatorium Slowacki Spa Busko Zdrój
niestety wrażenia jak najgorsze.Personel a bynajmniej jego większość zdecydowanie nie potrafi zachować się wobec osób starszych.Brak obycia i taktu widać na każdym kroku.Pracownicy Sanatorium są traktowani jak w obozie pracy to da się wyczuć.W tym malym miasteczku posiadanie pracy to przywilej.
Ludzie przebywający w ramach umowy NFZ są traktowani przedmiotowo,liczy się tylko kasa.Niestety nie jesteśmy spoleczeństwem gdzie ludzi starszych traktuje się ciepło i serdecznie,to co powinno być standartem w takich ośrodkach jest niestety wyjątkiem ze strony niektórych pracowników.Choć twierdzenie,że wszyscy są niegrzeczni i cyniczni byłoby niesprawiedliwe.
Przyjazd do sanatorium to spęd osób z całej Polski bez jakichkolwiek pomysłów aby kuracjusze mogli szybko i bez stresu dostać pokoj i choć odświerzyć się.Jeden Pan na pokoj czekał 7 godzin-straszne ale prawdziwe.Fory mają firmy współpracujące z sanatorium dla nich robi się wszystko i wciska kilt starszym ludziom.Ale żeby tak 80-latkowi podać zupę mlęczną rano to niestety tego się tutaj nie praktykuje bo i po co.Przecież NFZ i tak zapłaci.
Pozdrawiam wszystkich seniorów i omijać szerokim łukiem ten przybytek bo na nazwę sanatorium absolutnie nie zasluguje.
maja33
Posty: 3
Na forum od: 29 maja 2009 14:21

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: maja33 »

Witam!
Ja właśnie wróciłam z sanatarium Słowacki. Jesli chodzi o personel to oddziałowa na pewno nie zasługuje na pochwały, jest mało kontaktowa, z kazym pytaniem odsyła do lekarzy, ciężko od niej uzyskać jakieś konkretne informacje, taktuje kuracjuszy jak zło konieczne. Pozostały perosnel (rehabilitanci, panie sprzątajace i pracownicy recepcji) są bardzo kompetentni i symatyczni. Szczególne pochwały dla Pani Ani i Pani Agaty z kąpieli borowinowych oraz Pani Joli z basenu i Pani Eweliny z fizykoterapii.
Wyposażenie pokoi dobre, jest lodówka, TV, dostęp do internetu, czajnik bezprzewodowy. Jedyny minus to opłata pobierana za korzystanie z TV i czajnika w wysokości 25 zł od osoby, czyli za cały pokój 3-osobowy 75 zł. Troche drogo!!!Ręczniki wymieniane co tydzień, niestety pościel przez cały turnus 4-tygodniowy nie była wymieniana.
Wszystkie zabiegi odbywają się w tym samym budynku, w piwnicy. Jest to duże ułatwienie dla osób mających problemy z poruszaniem się. Wyżywienie nienajgorsze, porównując z innymi sanatoriami można powiedzieć, że dobre. Porcje wystarczające, nie trzeba dokupywac jedzenia (przynajmniej ja nie musiałam). Można byłoby podawać trochę więcej świeżych warzyw i jakiś owoc, np. po obiedzie w ramach deseru.
aga24.
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 cze 2009 10:21

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: aga24. »

Boze ludzie czy wy nie macie innych problemow ?? Slowacki to luksus, w pokojach sa nawet lodowki,jedzenie jak w restauracji, masa wszystkiego. Jedzcie sobie z zusu do niektorych sanatoriow, gdzie tynk leci ze scian , a szafki sa rozwalajace sie,to dopiero dostrzerzecie walory Slowackiego. Ten kto ocenia slowackiego , ze jest tylko dobre ma chyba niepokolei w glowie.
elfik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 12 lip 2013 20:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: elfik »

zagadzam się, i będę omijała Słowacki Spa szerokim łukiem. A panią przełożoną jeszcze większym. Skąd oni biorą takie wynalazki. Fuj.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: Selene »

Elfik, witamy na forum :kwiat:

Czy byłaś w Słowackim z NFZ i w jakim terminie :?:

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
MARIOLA69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 25 kwie 2013 21:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: MARIOLA69 »

witam ..ja w Słowackim byłam rok temu i bardzo sobie chwale i milo wspominam..
obsługa była bardzo miła i fajna ..pani doktor rowniez :kwiat: pokoje czyste z łazienkami ..Teraz byłam tylko gosciem na dancingach
,ale patrzac nic sie nie zmieniło..piekny zadbany ogród..dużo kuracjuszy na dancingach..dylko panie kelnerki nie umia liczyc :D
twierdząc ze pomyliły rachunki ..Wróciłam wczoraj z Buska pozdrawiam wszystkich bedacych kuracjuszy i tych którzy juz zakończyli rehabilitacje :kwiat: i lenia się nad morzem :serce: :D
dużo całusków :)
Zadowolony
Posty: 1
Na forum od: 26 lip 2013 15:19
Staż sanatoryjny: 4

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: Zadowolony »

Polecam Sanatorium Słowacki. Mam za sobą 2-tygodniowy pobyt z zabiegami, który bardzo mile wspominam. Przestronne czyste pokoje, duży balkon i uroczy ogród w którym można napić się pysznej kawy i zjeść świeże ciasteczko . Można prawdziwie wypocząć. Ośrodek bardzo zadbany, wszystko na wysokim poziomie, profesjonalny personel, smaczne posiłki. Zazdroszczę kuracjuszom mającym pobyt w Słowackim jeszcze przed sobą. Ja na pewno tam wrócę za rok. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

Mój ulubiony wieszcz. Potwierdzam, w "Słowackim" jest ok. Mieliśmy tam spotkanie forumowe..., piękny ogród, fajne dancingi, przemiła i "piękna" obsługa w restauracji ( MAX zaczarował Kasię..,Ach.. ). Pozdrawiam. ;)
elfik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 12 lip 2013 20:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: elfik »

Witam wszystkich
W słowackim byłam w 2010 r, i dziękuję więcej nie chce.
pochlebne opinie, to pewnie przez płacących. Pacjenci z NFZ - II kategoria, pokoje ciasne z 2 zrobione 3, masakra. :cry: , a Pani przełożona - porażka.
Personel pozostały miły i kompetentny. Jedzenie - nie dla diety lekkostrawnej.
A ta przełożona to jeszcze pracuje?. wpadał babsztyl do pokoju ani dzień dobry ani jednego miłego słowa, potrafiła od razu otworzyć pokój kartą, kapo jakieś.
Dziwię się, że biorą kuracjuszy z funduszu a potem nimi pomiatają. My nie jeździmy za pieniądze?,Tak się zraziłam, że nawert jak prywatnie miałabym pojechać to na pewno nie do tego sanatorium. pozdrawiam :oops:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Słowacki Spa Busko Zdrój

Post autor: ewiko »

Tak na marginesie tego tematu to gościem tego sanatorium dwa lata temu była bardzo znana aktorka która za wszelką cenę chciała ukryć swój pobyt .Niestety, znana twarz wpada w oko i kuracjusze szybko wyłonili ją z tłumu. Zrobiła się bardzo nieprzyjemna sytuacja w momencie gdy ktoś zrobił zdjęcie i ochroniarze zagrozili biednemu kuracjuszowi jeśli zdjęcia te przenikną do prasy. Żenada........ a aktorka skądinąd bardzo sympatyczna. Jej pobyt jak dla mnie był bardzo dobrą wizytówką tegoż sanatorium.
ODPOWIEDZ