SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
foczkka
Posty: 4
Na forum od: 18 maja 2009 15:52

SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: foczkka »

Szukam informacji, a raczej opinii dotyczących tego miejsca. Zostałam skierowana na leczenie sanatoryjne z ZUSu. Jestem trochę zdezorientowana, gdyż na stronie owego sanatorium jest informacja, iż w KUJAWIAKU są pokoje 1 i 2 osobowe. Ale jak się dowiedziałam nie posiadają 1 osobowych. Ciekawa jestem jak jest z łazienką. Wiem, że to nie wczasy, ale ostatnio sporo przeszłam i chciałabym odpocząć chociaż psychicznie i nie słuchać opowieści.
rychu59
Posty: 3
Na forum od: 07 mar 2009 13:02

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: rychu59 »

Witam.
Solanki to kombinat, kilkaset miejsc, kilka budynków. Także oferują nie tylko leczenia w ramach ZUS, ale też takie przekraczające ten standard. Dlatego niewykluczone, że jakieś pokoje z wyższej półki mają na stanie. Jednak głównie bazują na prewencji rentowej ZUS - narząd ruchu i układ krążenia. Ja miałem przyjemność gościć w Kujawiaku 2, Powstańców 9-13 jako zawałowiec w styczniu. Pokoje 2 osobowe, nie za duże, chyba wszystkie z balkonami, łazienka razem z kibelkiem i prysznicem, wanny niet (nie wiem czy we wszystkich pokojach). W pokoju telewizorek (płatny) z 4 programami w tym Polsat śnieżący, czajnik i jakieś tam talerki i filiżanka. Jeśli chodzi o wyżywienie to jak na sponsoring, nieźle. Chociaż wiadomo, że przy takiej ilości kuracjuszy zawsze będą niezadowoleni.
Aha, w czerwcu też jadę. Myślałem co prawda, żeby kombinować gdzie indziej, ale za bardzo nie ma gdzie w ramach tego ZUS. No i ciekawi mnie jak będzie latem.
foczkka
Posty: 4
Na forum od: 18 maja 2009 15:52

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: foczkka »

Dziękuję ślicznie za odpowiedź.
Jestem po operacji kręgosłupa (1) i kolana(4) i pani doktor w ZUSie skierowała mnie na leczenie sanatoryjne. Bałam się że przy pokojach nie ma łazienek, ale z tego co Pan pisze są. Cieszę się że są prysznice, gdyż nie mogę siedzieć a wanna wiadomo jak jest to chce się posiedzieć.

Turnus zaczynam 1 czerwca i jest to mój pierwszy wyjazd do takiej placówki. Nie wiem za bardzo jakie badania trzeba wykonać przed takim wyjazdem.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
rychu59
Posty: 3
Na forum od: 07 mar 2009 13:02

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: rychu59 »

foczkka pisze:Nie wiem za bardzo jakie badania trzeba wykonać przed takim wyjazdem.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Trzymamy się tego co mamy w zawiadomieniu o skierowaniu. Czyli zabieramy wszelką dokumentację dotyczącą tego w związku z czym jedziemy na rehabilitację. Lekarz prowadzący w to zerknie i ustali odpowiedni harmonogram zabiegów. A jak będą potrzebne jakieś dodatkowe badania to zostaną wykonane na miejscu.
foczkka
Posty: 4
Na forum od: 18 maja 2009 15:52

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: foczkka »

Rozumiem. Pani doktor w ZUSie powiedziała, że mam mieć ze sobą aktualne wyniki badań krwi i moczu, RTG klatki piersiowej, i EKG. Na wszelki wypadek zabiorę to ze sobą.

Może za bardzo przeżywam, ale młoda, niedoświadczona. Mam nadzieję, że kolejnym razem nie będę miała takich pytań. A może nie będzie już potrzeby wyjazdu w takie miejsce, choć w to wątpię.

Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia
paweł 79
Posty: 2
Na forum od: 29 maja 2009 21:52

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: paweł 79 »

HEJ JA TEŻ TAM JADE I JESTEM RÓWNEŻ CIEKAWY CO MNIE CZEKA
I MÓJ TURNUS ZACZYNA SIĘ 1 CZERWCA JESTEM PO OPERACI KRĘGOSŁUPA
POZDRAWIAM CIE FOCZKKA ;)
foczkka
Posty: 4
Na forum od: 18 maja 2009 15:52

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: foczkka »

Hej!!!!

Pawełku możemy jechać na kolejny turnus, oby tylko "PANI ORDYNATOR" się zmieniła, bo wykończy kilka kolejnych osób!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Buziaki!!!!!!
paweł 79
Posty: 2
Na forum od: 29 maja 2009 21:52

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: paweł 79 »

Mi się podobało ;)
pozdrawiam cie foczka :D
justyna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 19 sie 2010 20:25

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: justyna »

Witam!
Byłam w Kujawiaku w grudniu 2005r( wtedy był to jeszcze Kombatant )w ramach prewencji rentowej ZUS na oddziale Narząd Ruchu .Cóż mogę napisać?Nigdy więcej nie chcę tam jechać.Jednym słowem brud i głód na dodatek obrzydliwe jedzenie i biegające przy śniadaniu po stole karaluchy,gotowane jajka często w skorupce oklejonej odchodami.Jeżeli chodzi o pokój tak samo brudny na stole talerzyki nie umyte z poprzedniego turnusu na zasłonach tłuste plamy i grubo kurzu.Łóżka szpitalne jedno z dołkiem pod plecami(odpowiednie na chory kręgosłup) drugie na kółkach z uszkodzoną blokadą,więc żeby leżeć trzeba było podstawiać krzesłem(inaczej jak w pewnej komedii góra dół).Mimo zgłaszania usterek nikt nie naprawił.Po upływie 6 miesięcy dostałam kolejne skierowanie na drugie schorzenie do Gołdapi.Tam zobaczyłam,że za te same pieniądze są bardzo dobre warunki ,czysto,dobre jedzenie,nowe ,czyste wanny do zabiegów.Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy.Dodam,że w sanatoriach byłam już 5 razy ale Kombatant był najgorszy z wszystkich ośrodków.
koninianin20
Posty: 3
Na forum od: 30 maja 2011 15:36

Re: SOLANKI Inowrocław Kujawiak

Post autor: koninianin20 »

Witam mam pytanie czy są tam pokoje 1,2 os. bo na solankach czytałem ze są
ODPOWIEDZ