Busko-Zdrój san.Zbyszko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kuracjus85
Posty: 1
Na forum od: 13 sty 2011 10:51

Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: kuracjus85 »

Witam.Mam pytanie dot.Sanatorium Zbyszko.Zaczynam turnus od 16 lutego i b.proszę o informacje dotyczącego tego sanatorium oraz ciekawostek dotyczących samego pobytu co warto zobaczyć itp.
Pozdrawiam :)
mary
Posty: 1
Na forum od: 22 lut 2011 11:43

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: mary »

Odradzam pobyt w sanatorium Zbyszko. Baza zabiegowa słabiutka. gimnastyka: można pomachać nogami,kijaszkiem, pojeździć na rowerku możesz to robić dobrze lub źle, nikogo to nie interesuje.Najważniejsza rzecz to kąpiel siarczkowa, ale kąpiel najczęściej zimna i mocno rozcieńczona a i ilość jej w wannie oznaczona czerwoną kreską. więc zamiast kąpieli pełnej mamy kąpiel półpełna. Jest jeszcze masaż ręczny, mechaniczny, zabiegi elektryczne i krio miejscowe. pokoje mocno zagęszczone i nie ma się prawa wyboru pokoju. Właścicielka przydziela pokój współlokatorów. Nie pyta sie, czy ktoś chce telewizor porostu wlicza do opłat. Jedzenie było dobre a porcje akuratne. Szkoda tylko że stoliki maleńkie i bez obrusu. Można się poczuć jak na stołówce szkolnej. Musze powiedzieć że pielęgniarka jest osoba która próbowała te wszystkie konflikty załagodzić aby kuracjusze byli zadowoleni. Szkoda że to tylko jedna osoba z całego personelu, której zależało na udanym pobycie gości. :roll:
Odradzam pobyt w sanatorium Zbyszko, szkoda czasu i pieniędzy tym bardziej że sanatorium dostajemy raz na dwa lata,
kuracjusz zadowolony
Posty: 1
Na forum od: 20 maja 2011 13:57

Re: Busko-Zdrój Sanatorium "Zbyszko"

Post autor: kuracjusz zadowolony »

Pan czy Pani Mary niech następnym razem dowie się czegokolwiek na temat siarki, by w przyszłości nie pisać takich głupot. Akurat Sanatrium Zbyszko pobiera siarkę prosto ze źródła wody leczniczej znajdującego się w Lesie Winiarskim oraz posiada wszelkie atesty i świadectwa potwierdzające właściwości lecznicze wody: "leczniczej mineralnej, swoistej 1/2 % chlorkowo - sodowej, siarczkowej, jodkowej"!!! (na miejscu możne poprosić o atest i świadectwo). Woda jest jaśniejsza od tej w Uzdrowisku, gdyż źródło w Lesie Winiarskim nie jest zanieczyszczone składnikami powodującymi brudny kolor!!! Proszę następnym razem porozmawiać z lekarzem, chemikiem, czy jakimkolwiek fachowcem, który się zana na siarce, a potem coś tak głupiego pisać, ba aż ręce opadają!!!!
Jeśli chodzi o wyposażenie bazy zakładu przyrodoleczniczego, jest ona w chwili obecnej w pełni wyposażona. Proszę zauważyć, iż nijaka/nijaki mary gościł w Sanatorium Zbyszko na początku roku, podczas gdy zakład przyrodoleczniczy został uruchomiony dopiero w styczniu 2011r.!!!
Co do przydzielania pokoju: kuracjusz pełnopłatny wybiera pokój sam, natomiast kuracjuszowi ze skierowaniem z NFZ pokój przydzielją Panie pielęgniarki biorąc jak najbardziej pod uwagę wiek oraz problemy zdrowotne każdgo kuracjusza indywidualnie!!! Dlatego nie ma możliwości rezerwowania pokoju wcześniej!!!
Co do sali gimnastycznej: jest ona wyposażona w nowy, najnowocześniejszy sprzęt,który posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa itd.. a Pan jizjoterapeuta, który prowadzi gimnastykę indywidualną to wykwalifikowany fachowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem!!!
Jeśli chodzi natomiast o brak obrusów na stołówce to jakby mary i niektórzy inni kuracjusze nie zachowywali się na stołóce jak w barze mlecznym i nie byłoby potrzeby wymieniania po każdym z trzech posiłków dziennie obrusu - z pewnością nadal stoły byłyby pokryte obrusami!!! (w przeciwnym wypaku podczas każdego turnusu Sanatorium musiałaoby prać łącznie 1512 obrusów (3 posiłki x 21 dni x 12 stolików x dwie tury=1512).
Pozdrowienia dla wszystkich zadowolonych kuracjuszy przebywających w Sanatorium Zbyszko!!!
Josef
Posty: 1
Na forum od: 25 lis 2012 11:29

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Josef »

Potwierdzam negatywną opinię o sanatorium "Zbyszko",pierwszy raz miałem okazję przebywać w sanatorim o tak niskim standardzie.Dodam jeszcze,że klatki schodowe są wąskie,bez poręczy od strony ścian,za radio trzeba płacić kaucję 50zł,parking ciasny jednak płatny 100zł,gimnastyka indywidualna wg.mnie nic nie daje/chociaż pan magister robi co może/,a zbiorowej nie ma.Pokoje są ciasne i brudne /2 osoby sprzątające na cały obiekt/,stoliki w jadalni małe,bez obrusów,niektóre pokoje mają tylko częściowy węzeł sanitany /umywalka/,a zuważyłem, że jeden pokój i to 1-dno osobowy wogóle nie posiadał węzła sanitarnego /a mamy XXI wiek/,w jednym ze skrzydeł budynku nie ma windy,tak więc wyjście i zejście z III kondygnacji jest tudne tym bardziej,że do bazy zabiegowej trzeba pokonać istny labirynt przejść i schodów.Poza tym uprzejmość niektórych pań pielęgniarek /stwierdziłem to u dwu pań/pozostawia także wiele do życzenia.Nigdy do tego sanatorium nie przyjadę!
betedimsanat
Posty: 1
Na forum od: 04 wrz 2012 18:49

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: betedimsanat »

Niedawno stamtąd wróciłam i niestety, muszę przychylić się do negatywnych opinii. Nie jest tak, żeby nie dało się wytrzymać, ale nie ma się czym zachwycać. Przede wszystkim odradzam osobom z problemami z poruszaniem się - bardzo skomplikowany architektonicznie obiekt powoduje, że nie wszędzie można dotrzeć windą, zabiegi, jadalnia i pokoje są na kilku różnych poziomach i trzeba do nich dochodzić częściowo dość wąskimi schodami. Na bazę zabiegową, poza salką gimnastyczną, specjalnie nie narzekam, ale to zależy od potrzeb i oczekiwań. Personel sympatyczny, choć fochy pani na dyżurce, kiedy ktoś wraca o 22.15 można było sobie darować... Poza spaniem, jedzeniem i zabiegami w ośrodku nic się nie dzieje, nie ma żadnej kawiarenki, baru, wieczorków. Jest duży hall z tv i dvd, można wypożyczyć filmy i książki, ale nikt specjalnie z tego nie korzystał, jakiejkolwiek rozrywki trzeba szukać poza obiektem. Raz zamówiono nam lokal na wieczorem zapoznawczy, szkoda, że po niemal tygodniu od rozpoczęcia turnusu. W porównaniu z większymi obiektami, gdzie jest więcej ludzi i dużo różnych możliwości Zbyszko do nudne miejsce. Natomiast jest nieźle położone, blisko i do parku i do miasta. Strasznie denerwujące są głośno zamykające się drzwi od pokoi, nie ma możliwości cichego zamykania, choćby się bardzo starać, bo nowoczesne zamki na kartę tak działają i ciągle słychać trzaskanie. Jedzenie nie jest złe, choć wg mnie zbyt oszczędne, czasem zdarzały się dziwne potrawy, najwyraźniej przygotowane z resztek produktów po daniach z poprzedniego dnia. Przesadą jest też, uważam, doliczanie każdemu 16 zł za korzystanie z tv, 6 zł za czajnik i stówę za parking. Panie sprzątające starają się utrzymać czystość w pokojach, są miłe. Najwięcej "kotów" zawsze było w salce sportowej, gdzie ścierka docierała chyba najrzadziej. Ogólnie - da się przeżyć, ale jeśli jest wybór to polecałabym jednak większe ośrodki.
1964
Posty: 2
Na forum od: 22 lis 2012 20:52

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: 1964 »

:D
Andrzej111
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 05 sty 2012 22:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Andrzej111 »

1964 pisze::D
Wszystko co napisałaś to prawda. Nie będę się więc powtarzał. Przestrzegam wszystkich komercyjnych kuracjuszy, lepiej wydać 30% więcej kasy i mieć luksus jak np. we Włókniarzu 300% lepszy. Siarka jak siarka, jest podobna ale warunki są bez porównania lepsze. Pacjenci z NFZ są niestety skazani na to co im Fundusz zaoferuje.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: anezobk »

Racja .Włókniarz to jest to.
Słowacki, chociaż posiada trzy gwiazdki odpada w przedbiegach.Mogę porównać w jednym i w drugim byłam po 28 dni w roku 2011 i 2012 .
Malwina1234
Posty: 3
Na forum od: 05 lut 2013 11:11

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Malwina1234 »

Ja mieszkałam w zeszłym roku w Zbyszku, było nieciekawie, ale też nie mogę powiedzieć, że tragicznie, jeśli chodzi o zabiegi korzystałam trochę we Włókniarzu- wykupilam sobie i chodziłam niedaleko choć w części nieuzdrowiskowej do Ivomedu, polecam, bardzo miła młoda kobietka, ale zna się na rzeczy, pomogła mi z uciążliwymi bólami lędźwi.
Major
Posty: 1
Na forum od: 07 cze 2013 15:11
Staż sanatoryjny: 11

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Major »

Sanatorium Zbyszko w Busko-Zdrój nie jest przystosowane dla osób starszych i schorowanych!
Nie we wszystkich segmentach budynku są windy,co jest utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych,labirynt korytarzy co jest utrudnieniem w przemieszczaniu się na zabiegi.
Korytarze ciasne.Drzwi skrzypiące!Rowery treningowe piszcząco- skrzypiące!
Windy brak we wszystkich segmentach budynku.
W jednym pomieszczeniu znajduje się wanna do kąpieli kwasowęglowej i kąpieli perełkowo-borowinowa ,ze względu na duży hałas,brak wentylacji.
Sala gimnastyczna jest stosunkowo za ciasna ,brak odpowiedniej wentylacji.
Stołówka ciasna ,stoliki małe bez obrusów,brak wentylacji,jest bardzo duszno!
Pokoje na poddaszu nie posiadają pionowych okien.Okna które zamontowane są w dachu nie można otworzyć podczas deszczu.
W łazience jest prysznic i sedes w jednym pomieszczeniu.
W pokojach i na korytarzach jest niedokończona boazeria z ostrymi nieobrobionymi krawędziami.
Pokój w którym mieszkaliśmy 3 osobowy był zagrzybiony.
Brak firanek,stare rozpadające się meble,spadający wieszak na korytarzu,szfa uszkodzona-nie można zamknąć drzwi.
Opłaty za korzystanie z telewizora za 21dni(turnus 3tyg)
1.48zł-za Tv pokój 1osobowy(opłata od osoby)
2.24zł-za TV pokój 2osobowy(opłata od osoby)
3.16zł-za TV pokój 3osobowy(opłata od osoby)
6zł-opłata za korzystanie z czajnika (opłata od osoby)
2zł-opłata za połowę prześcieradła
100zł-opłata za parking
Z opłat a za parking nie są zwolnione osoby posiadające Kartę Parkingową posiadające grupę inwalidzką!
Przy rejestracji pacjenci nie są informowani o przysługujących zwolnieniach z opłat klimatyzacyjnych,którzy posiadają odpowiednie uprawnienia.
Brak szczegółowych informacji dotyczących wszelkich opłat.
Po 3 dniach ,po otrzymaniu faktury,kuracjusz dowiaduje się za co zapłacił i nie przysługuje mu żadna reklamacja!
Nikt się nie pyta ,czy będziesz chciał korzystać z TV i czajnika!
Brak kawiarni i wszelkich rozrywek!.
Obok pomieszczeń z zabiegami prowadzone są prace budowlane(wiercenie,kucie ścian,malowanie i inne prace związane z budową).
Wszystkich zainteresowanych przyjazdem do Sanatorium-ZBYSZKO kategorycznie odradzamy ,gdyż obiekt ten nie spełnia podstawowych warunków do leczenia uzdrowiskowego osób starszych i schorowanych i niepełnosprawnych!
ODPOWIEDZ