Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: eluunia »

Perła Bałtyku Kołobrzeg ...Super położenie ..Warunki socjalne bardzo dobre ...Baza zabiegowa dostosowana do potrzeb kuracjuszy ..Dowolny dobór diet ...Opieka medyczna ok .
Do sanatorium dotarłam o godz 7 rano i zaraz zostałam zameldowana .Rano na kuracjuszy czekały dzbanki kawy i herbaty....miłe zaskoczenie .Pokoje świeżo po remoncie ....W pokoju czajnik, kubeczki i ręczniki ...Wymiana za opłatą ..Tapczaniki bardzo wygodne .Telewizor za opłatą ...internet dostępny w holu ...
Baza zabiegowa dobra tylko część zabiegów odbywała się w innym budynku .Na 12 piętrze fajna kawiarenka i taras widokowy :) Nie było problemów z zamianą zabiegów ...Jedynym minusem są windy które są strasznie oblegane i często skazana byłam na wejście na 10 piętro po schodach .Personel bardzo miły ...Dziwny zwyczaj pobierania opłat za wcześniejszy wyjazd i kilku godzinne pozostanie do wyjazdu .... :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Te opłaty są już nie tylko w Kołobrzegu.Za wcześniejszy wyjazd fundusz im nie płaci,więc nie chcą być stratni.Znikasz ze stanu i odcięte są wypłacane świadczenia.
Mamy kapitalizm :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: darek »

Elu
..Skoro bylaś na X piętrze to mogłaś czuć się wygrana jak Ci ,ktorzy trafiają 6 w lotto fakt ..WINDA.( podczas Mojego czerwcowego pobytu 1 była uszkodzona czekano na ..części )
Pietra IX ,X i XI sa zawsze przygotowywane dla VIP -gości okres od maja -wrzesnia .
Stąd tez ciągłe remonty i ulepszenia.
Natomiast piętra II i III pamiętaja CZASY budowy Kombatanta ,niestety jescze nie wyremontowane ..wystarczy przejśc ..korytarzami pokoje Zapewniam Cie Duzo odbiegaja standartem od tych powyżej IV piętra.
Zreszta naprawdę nie rozumię Dlaczego Ludzie ze skierowaniami ..poszpitalnymi otrzymuja własnie te piętra
-Tak za WSZYSTKO placi NFZ.
Co do odpłatności NFZ i ZUS jest bardzo RESTRYKCYJNY niejednokrotnie przedstawiciel Funduszu dzien wczesniej Sprawdzal rotacje i na podstawie tych opini Wnioskował o cofniecie Kontraktow
Sanatoria trwaja ..22 doby i 21 dni !! i do tego poprostu musimy się przyzwyczaic i nieraz boli gdy musisz zaplacic za wczesniejszy wyjazd o 22 bo tylko o tej porze jest Transport i albo płacisz za wczesniejszy wyjazd ,albo wegetujesz do 22 następnego Dnia
Cóż niektorzy nie są ..REFORMOWALNI :D
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: eluunia »

Masz rację Darku szczęście mi troszkę dopisało ....Zabiegi miałam zgodne z moim schorzeniem nie jakieś zapchaj dziurę ...Pokój super ...no i wymarzona pogoda :)
Awatar użytkownika
Alisza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 16 maja 2011 19:46
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: Alisza »

Dla mnie to sanatorium to totalna porażka. Pierwsze windy :shock: udręka niesamowita, nauka cierpliwości, no i co z tego że przyjedzie po 5-10 minutach oczekiwania jak jest pełna i tak Ciebie nie zabierze i znów czekasz kolejne 5-10 minut :shock: albo popierdzielasz po schodach 6-7 pięter :cry: . Po drugie basen to jakieś nieporozumienie :roll: nie dość że oddalony o 20 minut drogi to jeszcze pora zabiegów -wieczór godzina 20.10 :o Ludzie zdrowy nie wytrzyma a chory co ma powiedzieć :?: :roll: Kolejne to lekarze a kto ich tam widział :?: jak są to chwilę i nie daj Bóg przeszkadzać :!: mnie osobiście powitano i pożegnano w drzwiach pokoju lekarskiego bo nie ma czasu :shock: zgodnie z zasadą "JESTEM ALE NIE MA MNIE" :shock: Pielęgniakrki niczym żandarmi chodzą z zeszytami sprawdzając obecność między 21.30 a 22.00 a jak kogoś nie ma minus w zeszycie i obowiązkowe "meldowanie " się w pokoju pielęgniarskim. Posiłki za dużo by umrzeć za mało by przeżyć :lol: a do tego kelnerki żałujące nawet łyżeczki musztardy czy odrobiny octu, soli czy pieprzu nie mówiąc o tym że głośno wyrażają się o kuracjuszach DARMOZJADY :shock: Także pojechałam leczyć kręgosłup..... wróciłam i leczę nerwy :cry: Pozostawiam przemyśleniom w przypadku możliwości wyboru sanatorium ja krzyczę NIGDY WIĘCEJ PERŁA BAŁTYKU :!: :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: eluunia »

Alisza ...Musiałyśmy się mijać na schodach :lol: :lol: tylko Ty miałaś do pokonania 3 piętra mniej :lol: ...będąc z ZUS miałaś dużo więcej zabiegów niż my zwykli śmiertelnicy ;) więc musiały być rozłożone . Dziwię się że po tygodniowym pobycie nie zmieniłaś sobie godzin zabiegów bo była taka możliwość gdyż turnusy zmieniały się co tydzień .A powroty to jak w każdym sanatorium do 22 ...a ja nie widziałam pielęgniarek z zeszytami :roll: może do 7 piętra panowały inne zasady ;) .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: darek »

Aliszo

Zgadzam się z Twoim postem jednakże MUSZE wrącić swoje Ja .
Perłę Baltyku dawniej Kombatant znam chyba dobrze bywalem tam w roku 2000 , 2004 ,2007,2009,2013.
Odniose się to Twej oceny oczywiscie każdy może miec inne odczucie ,
Pielęgniarki
To osoby Panie ,ktore sa pośrednio asystentkami lekarza wtpisyja tylko wypisy i raczej nic nie robia fakt zdarza się i totalny BRAK kompetencji Mnie Pani mgr Pielęgniarstwa przez 45 minuy nie yumiała wykonać EKG az wskomogła ja Pani Doktor.
Tak chodza nie od 21,30 ale od ..20 i sprawdzaja stan pokoi ale ma na za cel czy ..Kuracjusze nie są ZBYT .."ospali " wszak lokali z wyszynkiem jest duzo.
Piszesz ,ze bylas na turnusie ZUS czyli sama sobie odpowiadasz Bylas pod szczególna "OPIEKA -ZUS dba o twoj stan ..zdrowia.
Obsługa na stołowce jeżeli w budżecie nie ma ..soli to tak Kucharz ,jak i Pani nie poleci i nie kupi .
Osobiscie kupilem butelkę magii i na nastepnym posilku byla juz pusta obsłuzyła się nia cała ..stolowka , to samo ma się z ..pieprzem i przyprawami jest tylko ew sol ale nie dla wszystkich.
O dzemie , musztardzie czy keczupie zapomnijmy JEST tylko dla gości ..komercyjnych.
Lekarze
Oni sa zatrudnieni wkilku osrodkach a doba trwa TYLKO 24 godz!! Najważniejsze aby zrobili wypis dla ZUS
Zabiegi
Fakt US Kołobrzeg posiadają DWA baseny w Mewie V jak i Muszelce
do godz 14,30 sa wynajmowane dla Dzieci kołobrzeskich szkol jak i dla sanatorium słoneczko i na te godz NIE MA SZANS
pozostałe do 21 sa bardzo obłozone Wszak wszyscy chcemy Basen a po tygodniu zdarza się zę sa nawet po 5 osob lub zbyt durzo chetnych,ale Zawsze można bylo zamienić tak na parterze w Perle jak i z Panami Ratownikami
A windy z nimi zawsze będa PROBLEMY podczas mego pobytu jedna miał awarię przez 20 dni !!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hipopotam6
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 28 maja 2013 11:41
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: hipopotam6 »

Proszę o informacje do której godziny wykonywane są zabiegi? i czy obok dworca jest postój taxi.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: Narewka »

Kilka lat temu postój był koło dworca i pewnie jest nadal.
Mnie interesuje , czy na dworcu być może zamontowane zostały jakieś windy czy nawet podjazdy do walizek, bo jak sobie przypomnę to dźwiganie walizy po schodach, z peronu w dół,a potem do góry, to robi mi się słabo.
Awatar użytkownika
hipopotam6
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 28 maja 2013 11:41
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Perła Bałtyku ...Kołobrzeg

Post autor: hipopotam6 »

Jak dotrę to napiszę czy coś się zmieniło.
ODPOWIEDZ