Żegiestów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Żegiestów Zdrój

Post autor: sinobrody »

Trafiłem na ciekawe sanatorium, tak przynajmniej wygląda w ofercie.
Moje pytanie w związku z tym: czy był ktoś w tej miejscowości Żegiestów Zdrój
w sanatorium "Wiktor"?
Wygląda pięknie, niczym pałac i to na zewnątrz i wewnątrz, a ceny całkiem przystępne.
Może dlatego, że to mała miejscowość, wyczytałem, że to wieś coś około 1000 mieszkańców.
Będę wdzięczny za informacje z pierwszej ręki.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Żegiestów Zdrój

Post autor: sinobrody »

Właściwie to znalazłem kilka komentarzy i potwierdzają, że warto tam się wybrać.
Chyba skorzystam, ale to już jesienią lub w przyszłym roku bo za niecały miesiąc Szczawnica. ;)
Awatar użytkownika
barszym
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 22 cze 2011 09:34
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Żegiestów Zdrój

Post autor: barszym »

sinobrody pisze:Trafiłem na ciekawe sanatorium, tak przynajmniej wygląda w ofercie.
Moje pytanie w związku z tym: czy był ktoś w tej miejscowości Żegiestów Zdrój
w sanatorium "Wiktor"?
Wygląda pięknie, niczym pałac i to na zewnątrz i wewnątrz, a ceny całkiem przystępne.
Może dlatego, że to mała miejscowość, wyczytałem, że to wieś coś około 1000 mieszkańców.
Będę wdzięczny za informacje z pierwszej ręki.
Ośrodek odremontowany jest super...........reszta masakra wyjazd tam to za karę, do cywilizacji 10 km (Muszyna) - 15 km ( Piwniczna) widoki wspaniałe, łażenie tylko po górach, ewentualnie szosą, do najbliższego sklepu od Wiktora 4 km............bez auta koszmar...jeśli samochodem to fajnie bez - nie wybierać się !!! (wg mnie ) pozdrawiam Barbara.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Żegiestów Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam,co do pytania,tak jak ktoś już tutaj napisał że tam to tylko za karę :!: budynek po kapitalnym remoncie-porównując z poprzednią ruiną to to rzeczywiście pałać,położony w dolinie Popradu ze wspaniałymi widokami z wielu tarasów na jego przełomy,wspaniałe miejsce do spacerów i totalnego wyciszenia-jeżeli ktoś oczekuje kurortu z jego wszystkimi rozrywkami to niech wybierze Krynicę :!: rzeczywiście wszędzie daleko i trzeba dużo spacerować,ale jeżeli ktoś to lubi to jest to wspaniały zakątek Sądecczyzny dlatego warto tam pojechać i odpocząć bo miejsce urokliwe :!: pozdrawiam i miłego-ewentualnego pobytu życzę :!: a po powrocie prośba o podzielenie się osobistymi wrażeniami :!:
Awatar użytkownika
ededi12
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 515
Na forum od: 20 cze 2012 22:16
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Żegiestów Zdrój

Post autor: ededi12 »

Ja osobiście z pobytu byłam bardzo zadowolona choć auta nie miałam.Bus staje praktycznie pod ośrodkiem i można dojechać jak i do Krynicy do Muszyny i Piwnicznej.
Miałam układ z panem podajże Skalniak się nazywał i za kilka złotych woził Nas swoim busikiem gdzie chciałyśmy (7-8 osób) i np umawiałyśmy się z Nim na godzinę 13 pod ośrodkiem i zawoził Nas pod Wierchomlę stamtąd szlakiem szłyśmy na Jaworzynę Krynicką (piękna trasa). Z Jaworzyny dzwoniłyśmy po Pana i za 20 minut przyjeżdżał po Nas i odwoził pod ośrodek.Owy Pan ma pasiekę w Andrzejówce i przyjeżdża z miodkiem do ośrodka mmmm pycha polecam.Jego numer mają panie na recepcji i ja do dziś także ;)
Jedynie czego nie polecam to pokoje jednoosobowe zimne wilgotne i bezsłoneczne.Ja miałam trójeczkę na ostatnim piętrze narożny duży balkon,bardzo słoneczny jak i cała ta strona.
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... f=3&t=8186 pod tym linkiem zamieściłam zdjęcie.Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Żegiestów Zdrój

Post autor: sinobrody »

Witam w ten świąteczny dzionek. Po przeczytaniu tych opinii mam mieszane uczucia.
Dziwi mnie nieco ta opinia odnośnie jedynek. Zazwyczaj jedynki są najbardziej komfortowe i
ulokowane w najbardziej funkcjonalnym miejscu czyli np. w Szczawnicy (Nauczyciel, Dzwonkówka)
od strony południowej z widokiem na Palenicę i panoramę Szczawnicy dlatego iż przede wszystkim są przeznaczone na komercję, a tam okazuje się, że są najgorsze???
Nikt nie pisze nic o możliwości wypełnienia czasu wieczorem: czy jest jakaś kawiarenka gdzie można potańczyć???
Awatar użytkownika
ededi12
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 515
Na forum od: 20 cze 2012 22:16
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Żegiestów Zdrój

Post autor: ededi12 »

sinobrody pisze:Witam w ten świąteczny dzionek. Po przeczytaniu tych opinii mam mieszane uczucia.
Dziwi mnie nieco ta opinia odnośnie jedynek. Zazwyczaj jedynki są najbardziej komfortowe i
ulokowane w najbardziej funkcjonalnym miejscu czyli np. w Szczawnicy (Nauczyciel, Dzwonkówka)
od strony południowej z widokiem na Palenicę i panoramę Szczawnicy dlatego iż przede wszystkim są przeznaczone na komercję, a tam okazuje się, że są najgorsze???
Nikt nie pisze nic o możliwości wypełnienia czasu wieczorem: czy jest jakaś kawiarenka gdzie można potańczyć???
Witaj :kwiat:
Kawiarenka była na dole i wieczorki taneczne odbywały się na jadalni organizowali je panowie z kawiarenki wstęp 5zł.
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ