Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: roxy »

Bardzo proszę o opinię osoby, które były w obydwóch. Liczy się dla mnie jakość zabiegów, wyżywienie, standard zakwaterowania oraz czy baza zabiegowa jest na miejscu czy też trzeba wędrować z budynku do budynku.
Wdzięczna będę za szczegóły.(Podobno we Włókniarzu są fajne balety?;))) :D
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: emik »

Roxy, pisałam o Włókniarzu dość obszernie w opiniach. Byłam w lutym. Tu tak w skrócie. Zakwaterowana byłam w pawilonie A1, bo tylko tam można wykupić turnus krótszy niż 2 tygodnie. Pawilon nowy, warunki bytowe bardzo dobre, wyżywienie też - śniadania bufet szwedzki, obiady i kolacje podawane do stolika. Na kolację zawsze było coś ciepłego i zimne też oczywiście. Baza zabiegowa dobra, wiele zabiegów do wyboru. Wszystko dobrze zorganizowane, choć czasami idzie się z zabiegu na zabieg. Baza zabiegowa w zakładzie przyrodoleczniczym, ale wszystko pod jednym dachem. Budynki połączone łącznikami. Nie wychodzisz na zewnątrz. Potańcówki rzeczywiście są, ale na ten temat nic nie powiem, bo nie byłam :)). Przesiadywałam w herbaciarni , racząc się różnymi rodzajami herbat. Ogólnie powiem, że po pobycie we Włókniarzu byłam bardzo zadowolona. Pozdrawiam.
opolanka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 10 kwie 2014 12:39
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: opolanka »

Roxy , nie byłam ani w jednym ani w drugim ,ale masz dobre informacje. ;) We Włókniarzu dobrze się bawiłam... :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: Felice »

Ja z kolei bardzo wysoko oceniam WSZUR,warunki mieszkalne w wysokim standardzie,wyżywienie rewelacyjne,samo otoczenie o wiele milsze,niż we Włókniarzu.Ponadto baza zabiegowa i wysoko wyspecjalizowany personel to chyba największy atut tego obiektu.Zależy jakie walory liczą się,jeżeli tańce,to te akurat woleliśmy gdzie indziej,niż we Włókniarzu.Ale to rzecz gustu i tego co kto lubi.Więc w tych kwestiach za wiele radzić się nie da.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: Anka »

Witaj!
Tak jak piszą poprzednicy każdy z tych obiektów ma swoje plusy i minusy,ale oba godne polecenia.
Ja jeszcze pod rozwagę wzięłabym Słowackiego.We Włókniarzu nie ma basenu w Słowackim i wojskowym są baseny.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: roxy »

Ooooo basen to jedna z najistotniejszych rzeczy więc Włókniarz odpada,szkoda, bo fajnie wygląda ale żebym nie dopatrzyła , ze basenu nie ma -noż chyba się starzeję :roll:
Balety to może nie najważniejsza rzecz ale bardzo istotna, gdyż nauczona doświadczeniem wiem , że nie ma co się zamykać w pokoju czy też dobrowolnie rezygnować z tej formy aktywności fizycznej :lol:
Bardzo Wam dziękuję za wszelkie informacje. Na razie jadę do 22 Wszur w Ciechocinku a w październiku do Buska.
No właśnie a tak przy okazji gdzie są najlepsze tańce w Busku?
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: emik »

Jest basen we Włókniarzu, aczkolwiek nie ma wymiarów sportowych. Prowadzone są tam ćwiczenia rehabilitacyjne. Popływać na upartego można, ale pod koniec zajęć. chyba nie można sobie ot tak wykupić wejściówki i godzinkę popływać.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: Anka »

Witam!
Pisząc ,ze we Włókniarzu nie ma basenu miałam na myśli pływackiego,że idę o każdej porze.Tak rehabilitacyjny jest.W Słowackim i wojskowym są dodatkowo sauny.
Jeśli chodzi o tańce to trudno polecać ale grają tak:Włókniarz,Rafał,wojskowy,Wiktoria,Słowacki,Nida może coś jeszcze pominęłam .
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: roxy »

Jeszcze raz dziękuję-jest nad czym myśleć:)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój- Włókniarz czy Wszur?

Post autor: Felice »

W wojskowym są dwa baseny.
ODPOWIEDZ