Równica _Ustroń-warunki

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sekret
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 15 kwie 2014 08:45
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Równica _Ustroń-warunki

Post autor: sekret »

Kto może był ostatnio w Ustroniu-Równica.Jakie są warunki.
Jadę na leczenie w warunkach szpitalnych.Słyszałam,że dla szpitalnych pokoje sa tylko 3 osobowe, a warunki nie za bardzo.Czy przy przyjęciu można dogadać się o wybór lepszego pokoju?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: darek »

..a może po prostu w wyszukiwarkę wpisać czy to Równica czy też Ustroń i Dowiesz się wielu informacji.
Piszesz leczenie w warunkach szpitalnych ok -jakie schorzenie ?
Ja miast przebywać w Klinice pojechałem na pobyt "przygotowawczy do zabiegów " i miałem pokoik 1 osobowy pomimo ,że byly 2 łóżka
Generalnie wg sugestii NFZ pobyty po szpitalne mogą być w gorszych ..warunkach
Cóż liczy się kasa dla ośrodka
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24580
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: ewasz »

Byłam w Równicy w 2011 roku na oddziale szpitalnym neurologicznym i miałam pokój "1" na V piętrze.
Był z toaletą i prysznicem, wykafelkowane, w przedpokoju duża garderoba i lustro. Pokój wychodził na południowy zachód i wyposażony w łóżko w prawdzie szpitalne ale super wygodne, duże biurko, 2 krzesła, fotel, szafeczkę zamykaną na zamek z 3 kluczykami, lampkę nocną i telewizor. Praktycznie każdy pokój jest z balkonem.
W innych pokojach łóżka były już nowe.
Żeby dostać "1" byłam na miejscu przed 8.00.
Można też spróbować zadzwonić i zapytać.
Pozdrawiam :kwiat:
krzysiek23
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 186
Na forum od: 04 sty 2013 12:12
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 21

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: krzysiek23 »

Witam ewasz lejesz wode troszke musiałas mieć układy. Byłem 2 lata temu miałem jedynke załatwiłem sobie była ciasna meble stare i lipa pokoje jak komórki dno dno dno nie polecam załatw sobie spanie w tych innych obiektach.
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: Hania »

Witam
Byłam w Równicy w 2012 roku z NFZ miałam pokój 1 osobowy warunki znośne, zależy czego kto oczekuje.Ja osobiście oczekuję dobrych i skutecznych zabiegów. Przy stole siedział z nami Pan który był na leczeniu szpitalnym i miał pokój 1 osobowy na pierwszy piętrze, powiedział, że wcześniej zarezerwował, nie wiem ile w tym prawdy, ale jedynkę miał.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24580
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: ewasz »

krzysiek23 pisze:Witam ewasz lejesz wode troszke musiałas mieć układy. Byłem 2 lata temu miałem jedynke załatwiłem sobie była ciasna meble stare i lipa pokoje jak komórki dno dno dno nie polecam załatw sobie spanie w tych innych obiektach.
Witam :kwiat:
Nie miałam i nie mam żadnych układów w żadnym sanatorium.
To był mój pierwszy raz, a teraz po 3 latach pojadę drugi raz i też nie mogę sobie zarezerwować "1" bo nie ma rezerwacji.
Może mieszkałeś na innym piętrze, trudno mi się do tego odnieść, bo po pokojach nie chodziłam.
Pokój, który zamieszkiwałam też nie był duży ale wystarczający na jedną osobę, gości nie przyjmowałam.
Jakby nie było nie jest to hotel 5* a oddział szpitalny w sanatorium. Było zawsze czyściutko wysprzątane. Prześcieradło po borowinie wieszało się przez poręcz łóżka a jak wróciłam to już było wymienione na czyste i pachnące.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: violet58 »

Też byłem w Równicy w 2012 na turnusie prewencji rentowej ZUS. Bezproblemowo zarezerwowałem sobie droga mailowa jedynkę z widokiem na Ustroń. ZUSowcy byli zakwaterowani na III piętrze i potwierdzam spostrzeżenia Krzysztofa. No może z tymi komórkami to lekka przesada, ale pokój rzeczywiście długi a wąski taki trochę przedział kolejowy. Mini ubikacja z prysznicem, choć nie należę do olbrzymów był problem z domknięciem drzwi, ale w końcu w jedynce niespecjalnie to przeszkadzało. ;) :D Meble stare z pourywanymi uchwytami, łóżko też, ale w trakcie pobytu zostało wymienione. Uciążliwością były permanentnie trwające remonty, ale wszystkie niedogodności rekompensowała wspaniała pogoda. Rewelacji nie ma ale te kilkanaście dni da się wytrzymać. Opinię z mojego pobytu znajdziesz tutaj >>>>http://forum.nasze-sanatorium.pl/viewto ... 5co#p24639
Jak Admin nie usunie linku to wizualizację jedynki znajdziesz tutaj [link]
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014 09:34 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunie
sekret
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 15 kwie 2014 08:45
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: sekret »

Dzieki za informację.
Violet....,czy nie było problemu drogą elektroniczną zarezerwować? Dzwoniłam do Ustronia-dostalam odpowiedź,że szpitalni pacjenci są na jednym piętrze w pokojach 3 osobowych.Może masz konkretny namiar,napisz..
forumowicz

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: forumowicz »

Ewasz to był twój pierwszy raz? 8-) :) :D :lol:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Równica _Ustroń-warunki

Post autor: violet58 »

sekret pisze:Dzieki za informację.
Violet....,czy nie było problemu drogą elektroniczną zarezerwować? Dzwoniłam do Ustronia-dostalam odpowiedź,że szpitalni pacjenci są na jednym piętrze w pokojach 3 osobowych.Może masz konkretny namiar,napisz..
Masz wiadomość na PW :D
ODPOWIEDZ