Leśnik Sopot

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Leśnik Sopot

Post autor: iwon28 »

Witam , w zeszłym roku dostałam skierowanie z zus-u dl Leśnika w Sopocie. Nie polecam tego miejsca. Wszędzie daleko, sklepu na miejscu nie ma. Najbliższy sklep około 1,5km drogą z górki, przez las. Powrót pod górę. Dla ludzi chorych droga ciężka. Pokoje z początku lat 90-tych. O sprzątanie trzeba było się prosić, za to bardzo mili panowie z tzw. działu technicznego. Zabiegi śmiechu warte. Najgorsze są tzw. tężnie. Zaduch i wilgoć tam panująca nie do zniesienia. Jedzenia takie jak w każdym sanatorium idzie przeżyć. Obsługa taka sobie. Za to pani Ania i pan Radek rehabilitanci po prostu przemili. Ogólnie gdyby nie towarzystwo trudno byłoby tam wytrzymać. Jeszcze latem dzień długi więc można spokojnie drogą wracać. Nie polecam tam wyjazdu jesienią czy zima.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Leśnik Sopot

Post autor: jacky6 »

może by tak wątek zmienić na "Sanatoria do zamknięcia" ?

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Leśnik Sopot

Post autor: iwon28 »

Można by było. Ciekawe ile zostało by tych do których można pojechać bez żadnych obaw. A tak prawdę mówiąć w każdym są jakieś słabe strony. Najważniejsze to pozytywne nastawienie do takiego wyjazdu i oczywiście dobre towarzystwo :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Leśnik Sopot

Post autor: jacky6 »

iwon28 pisze:

i oczywiście dobre towarzystwo :D

dla towarzystwa i cygan dał się powiesić...

czy byli tam na kuracji jacyś Romowie ?

:P

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Leśnik Sopot

Post autor: iwon28 »

Towarzystwo jest czasami ratunkiem na niedogodności tam panujące. Dla mnie to po prostu sposób na wypoczynek połączony z rehabilitacją jaka by ona nie była, to zawsze jakieś korzyści z tego wynosimy :) Staram się zawsze szukać tych dobrych stron z pobytu w sanatorium ;)
SABEK78
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 lip 2014 14:38
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leśnik Sopot

Post autor: SABEK78 »

Witam !!! Byłem widziałem i przeżyłem lecz nie polecam !!!!No chyba że towarzystwo będzie takie jak moje ;) ;) ;)
rzojka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 01 lip 2014 18:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leśnik Sopot

Post autor: rzojka »

Ja tam jadę ..................
arsenia
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2014 20:24
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Leśnik Sopot

Post autor: arsenia »

a ja tu właśnie jestem od wczoraj. Przyznaję, początek pobytu był mocno stresujący i traumatyczny.
Potwierdzam, że min.2 osoby z personelu czują się bardzo ważne i bardzo nieprzyjemne wobec pacjenta.
Ja ostatecznie trafiłam do pokoju, o który z uporem się starałam (1). To bardzo ładny pokój, szczególnie w porównaniu do bardzo ciasnej i ciemnej nory dla 3 osób, do której trafiłam na początku.
Jutro zaczynają się zabiegi, zobaczymy co będzie dalej.
Położenie ośrodka jest bardzo ładne, w lesie, ale...prowadzi do niego długa droga - obecnie w rozbudowie - a do morza jest dość daleko. Łza mi się w oku kręci, gdy wspominam wspaniały pobyt w Heliosie (Sopot), który jest tuż przy plaży i w takiej bardziej...cywilizowanej okolicy.
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Leśnik Sopot

Post autor: iwon28 »

arsenia pisze:a ja tu właśnie jestem od wczoraj. Przyznaję, początek pobytu był mocno stresujący i traumatyczny.
Potwierdzam, że min.2 osoby z personelu czują się bardzo ważne i bardzo nieprzyjemne wobec pacjenta.
Ja ostatecznie trafiłam do pokoju, o który z uporem się starałam (1). To bardzo ładny pokój, szczególnie w porównaniu do bardzo ciasnej i ciemnej nory dla 3 osób, do której trafiłam na początku.
Jutro zaczynają się zabiegi, zobaczymy co będzie dalej.
Położenie ośrodka jest bardzo ładne, w lesie, ale...prowadzi do niego długa droga - obecnie w rozbudowie - a do morza jest dość daleko. Łza mi się w oku kręci, gdy wspominam wspaniały pobyt w Heliosie (Sopot), który jest tuż przy plaży i w takiej bardziej...cywilizowanej okolicy.
Witaj, okolica rzeczywiście mało cywilizowana. Tak jak pisałam wszędzie daleko. Jeśli ktoś lubi ciszę, spokój i nie tęskni za gwarem miasta to może i tam wypocznie. Nie załamuj się tak od razu. Może coś się tam zmieniło przez rok, choć z tego co piszesz to wątpię. Życzę miłego pobytu i napisz jak tam teraz jest, pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Leśnik Sopot

Post autor: iwon28 »

SABEK78 pisze:Witam !!! Byłem widziałem i przeżyłem lecz nie polecam !!!!No chyba że towarzystwo będzie takie jak moje ;) ;) ;)
Zgadzam się z Tobą w 100%, gdyby nie towarzystwo i pobyt latem ciężko byłoby tam wytrzymać :D
ODPOWIEDZ