"Orlik" w Ustroniu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bea71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 10 cze 2012 22:12

"Orlik" w Ustroniu

Post autor: Bea71 »

Witam.
Poszukuję informacji dotyczących sanatorium Orlik w Ustroniu. Z tego co wiem znajduje się w jednej z piramid i jest oddalony dość daleko od centrum. Interesuje mnie wszystko co dotyczy tego sanatorium. Liczę na to,że ktoś z forumowiczów był tam w ostatnim czasie i podzieli się swoja wiedzą.
Pozdrawiam serdecznie :)
B.
guma1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 18 lis 2009 20:39
Staż sanatoryjny: 7

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: guma1958 »

Poprzeglądaj inne działy,a coś na temat Orlika znajdziesz.....
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Selene »

Witaj Bea71 :kwiat:

Oj jest sporo na temat ORLIKA. Zajrzyj proszę tutaj:
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/se ... 4&fid[0]=3

Pozdrawiam :)
Bea71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 10 cze 2012 22:12

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Bea71 »

Selene, bardzo dziękuję za informacje :kwiat: Przejżałam, poczytałam...ale nie mogłam doszukać się czegoś świeżego. Liczę na to,że odezwie się ktoś kto w ostatnim czasie był w Orliku i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam :)
B.
Bea71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 10 cze 2012 22:12

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Bea71 »

Czyżby nikt nie był ostatnio w Orliku?
B.
Zuza74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2014 12:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Zuza74 »

Właśnie przebywam teraz w Orliku. Uważam, że nie jest tak źle jak się spodziewałam po czytanych na forum opiniach. Mam pokój z balkonem, nie za duży ale dla dwóch osób wystarczający, z łazienką (kabina prysznicowa zamykana, szafeczka na kosmetyki) i maleńkim przedpokojem z wbudowaną szafą i dużym lustrem. Białe ściany, dwa łóżka, dwie szafeczki nocne (właściwie to regaliki bez zamykania), biurko z dwoma krzesłami, czajnik i telewizor płaski wiszący na ścianie (6 kanałów bezpłatnie), na podłodze wykładzina dywanowa. Z tymi czajnikami bywa różnie bo się psują więc warto zabrać z domu jakiś mały. Ręczniki wymieniane są raz w tygodniu, papier toaletowy uzupełniany na bieżąco, pościel na życzenie za 20 zł wymieniana.Zabiegi: dla każdego gimnastyka indywidualna i zbiorowa (w sali gimnastycznej lub basenie, reszta dobrana przez lekarza) około 5 od poniedziałku do piątku, w sobotę 3-4. Jedzenie moim zdaniem całkiem smaczne a jeśli chodzi o ilość to można dopchać dżemem:) Jeśli ktoś ma dietę spowodowaną jakąś chorobą to trzeba powiedzieć pielęgniarce kiedy będzie zakładać kartę. Okolica piękna, do centrum niestety daleko bo ponad 2,5 kilometra ale skrótem koło kościoła o kilometr mniej. Wieczorki taneczne we wtorek i piątek ale można chodzić do sąsiadujacych ośrodków Kosa i Wilgi. Jest organiziwanych dużo wycieczek np. do Wiednia. Palacze mają wyznaczone miejsce a jeśli chodzi o alkohol to jest dostępny w kawiarni oczywiście w granicach rozsądku ;) Czekają nas jeszcze 4 wykłady wymagane przez ZUS. Jestem tu ponad tydzień i jeszcze nie było żadnej wizyty w pokoju chociaż słyszałam, że imprezujące za głośno towarzystwo już miało. Mnie się podoba, są fajni ludzie, obsługa też ok' a w porównaniu z zeszłym rokiem kiedy byłam w Stróżach to tu jest cudownie. Jedyny minus na dzień dzisiejszy to wiertarka od rana ale mam nadzieję, że to tylko dzisiaj :D
Bea71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 10 cze 2012 22:12

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Bea71 »

Zuza74, bardzo dziękuję za tak szczegółowy i pocieszający opis Orlika. Przyznam szczerze,że podniosłaś mnie na duchu ;). Z tego co napisałaś wynika ,że tam jest całkiem fajnie, i to pod każdym względem.
Pozdrawiam serdecznie
B.
p.s.
A tą wiertarką to się nie przejmuj..kiedyś w końcu ją wyłączą ;)
Zuza74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2014 12:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Zuza74 »

Nie ma za co Bea71:-) a tak uzupełniająco: średnia wieku to 35-55 lat, ale jest też turnus z NFZ już w dużo bardziej posuniętum wieku. Drzwi do budynku zamykane są o 22-giej a kiedy są wieczorki taneczne to o 22'30. Wieczorki prowadzi pan, który gra i śpiewa bez jakiś żenujących zabaw. Jeśli chodzi o pokoje jednoosobowe to decyduje o przydziale lekarz podczas wizyty przy przyjęciu. Wypytałam trochę i większość z nich to pokoje typu studio czyli pokój że wspólną łazienką z drugim pokojem tak, że to chyba żaden luksus. Trzeba przyjechać na 8-mą rano to dostanie się fajny pokój i współlokatora w podobnym wieku ;) O zabiegach można przeczytać na stronie internetowej, wszystkie na miejscu. To narazie tyle w razie czego proszę pytać, postaram się napisać :D
Bea71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 10 cze 2012 22:12

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Bea71 »

Wielkie dzięki Zuza za informacje :kwiat: . Czytam między wierszami,że jesteś zadowolona z pobytu. Czy mam rację ? To bardzo ważne,że zabiegi są na miejscu i nie ma potrzeby wychodzić poza budynek. Zastanawia mnie do której godziny są rozplanowane zabiegi. Rozumiem,że basen jest również na miejscu.
Pozdrawiam.
B.
Zuza74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2014 12:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: "Orlik" w Ustroniu

Post autor: Zuza74 »

Jestem już po pobycie w Orliku i parę słów celem uzupełnienia i podsumowania. Zabiegi są rozplanowane od 8-mej do mniej więcej 16-tej. Bywa, że po obiedzie już ma się wolne ale trzeba pamiętać, że Zus wymaga dwóch sesji gimnastyki, jednej do południa i jednej po południu (począwszy od 13-tej). Basen kryty jest na miejscu wraz z małym jakuzzi służącym do kąpieli solankowych. W skali oceny od 1 do 10 przyznaję:
1. Budynek 6 pkt (wysoko i ciągle w remoncie).
2. Pokoje 6 pkt (za czystość).
3. Wyżywienie 8 pkt.
4. Obsługa (kuchnia, kelnerzy, panie sprzątające, recepcja) 10 pkt.
5. Lekarze 10 pkt - POLECAM PANIĄ Mikusz-Mazur, przesympatyczna i bardzo empatyczna osoba - POZDRAWIAM :serce:
6. Fizjoterapeuci 10 pkt !!!!-są świetni.
6. Wykłady 9 pkt - cóż... muszą być, ale za to prowadzone były fachowo :D
7. Wycieczki 10 pkt (na podstawie opinii kuracjuszy).
8. Kuracjusze 9 (zawsze znajdzie się jakiś malkontent).
Mała liczba punktów za budynek dlatego, że daleko od centrum i cały czas prowadzony jest jakiś remont a jeśli chodzi o pokoje to za niewystarczającą czystość. Jednak muszę tutaj zająć głos w obronie pań sprzątających - PIĘCIU PIĘTER + BASEN, SALE ZABIEGOWE, GIMNASTYCZNE ITD. NIE JEST W STANIE POSPRZĄTAĆ EKIPA SKŁADAJĄCA SIĘ Z 3 PAŃ A W PORYWACH 5, TO PO PROSTU JEST NIEMOŻLIWE!!!! Więc nie można mieć do nich pretensji. Jak mi przeszkadzał kurz to sama go wycierałam ;) Pozdrawiam wszystkich skierowanych przez ZUS do Orlika pamiętajcie, że jak będzie wyglądał wasz pobyt zależy w dużej mierze od was samych, nie warto przejmować się drobiazgami :lol:
ODPOWIEDZ