Dzwonkówka Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: sinobrody »

Kilka słów o moim pobycie w Dzwonkówce.
Ogólnie odczucia pozytywne. Zabiegi porównywalne do innych sanatoriów.
Wyżywienie bardzo dobre, w wystarczającej ilości i smaczne chociaż obiła mi się o uszy
wypowiedź jednego z młodszych kuracjuszy: "karmią nas jak świnie"???
Nie wiem czy w domu jada na co dzień łososia i kawior na srebrnej zastawie bo odnośnie wyżywienia panowała ogólna opinia, że jest super.
Pani Wiesia taki człowiek do wszystkiego (rehabilitantka i KO -wiec w jednym) dbała aby kuracjusze się nie nudzili.
Organizowała wyjazdy oraz dbała o wypełnienie czasu na miejscu zwłaszcza w deszczowe dni.
Obiekt wymaga odświeżenia, zwłaszcza z zewnątrz bo pokoje schludne, czyściutkie, nowe okna, ładne łazienki,
sprzątanie co drugi dzień. Aby nie było tak słodziutko to: Fatalne krzesełka, takie drewniane zydle na świetlicy przy dzwonie.
Dłużej jak godzinę trudno było na tym czymś wysiedzieć.
Kuracjusze zróżnicowani wiekowo od trzydziestu paru lat do osiemdziesięciu paru więc każdy mógł sobie dobrać towarzystwo.

Mój pokój;

[ obrazek zewnętrzny ]

Widok z mojego balkonu:

[ obrazek zewnętrzny ]

Podejście od strony deptaka do Inhalatorium i dalej do Hutnika, Dzwonkówki i Nauczyciela.

[ obrazek zewnętrzny ]

Widok z Szafranówki. Te budynki w głębi to: Nauczyciel, Dzwonkówka i Hutnik

[ obrazek zewnętrzny ]
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: Agnes »

A mogę spytać gdzie można tam potańczyc, czy w każdym sanatorium są tańce :?: Czy godzina 22 jest przestrzegana jeśli chodzi o powrót do sanatorium :?: Pozdrawiam :)
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: sinobrody »

Agnes pisze:A mogę spytać gdzie można tam potańczyc, czy w każdym sanatorium są tańce :?: Czy godzina 22 jest przestrzegana jeśli chodzi o powrót do sanatorium :?: Pozdrawiam :)
Jeżeli chodzi o przestrzegania godziny 22 to w zasadzie przestrzegana jest chyba wszędzie z jednym ale.
To zależy jak ważna chce być pani w recepcji. Jeżeli chce być bardzo ważna to raczej należy się w tej 22 zmieścić.
Na ogół zawsze idzie się dogadać, w końcu kuracjusze to dorośli ludzie i ja ze swoim towarzystwem nigdy nie miałem problemów
z tym dogadaniem. Podczas pobytu w Dusznikach było tak, że w Parkowej w soboty grano do 24 i nigdy nie mieliśmy problemów
z tym późniejszym powrotem. zgłosiliśmy w recepcji, że chcieli byśmy się dłużej pobawić, a że w niedziele przecież zabiegów nie ma
więc nie było problemów. Z tym tańczeniem w Szczawnicy w porównaniu do dawniejszych czasów jest marniutko.
Pisałem już kiedyś, ale powtórzę. Dobrych kilka lat temu grano w Zdrojowej i to grał zespół podobnie w Hutniku również w Papierniku
w Algidzie ale tu już mechaniczna, a dzisiaj... Budowlani, żadna rewelacja, Hutnik jeszcze gorzej, Willa Marta nie wiem bo to od Dzwonkówi
dobry kawałek i to z grubsza wszystko. U nas w Dzwonkówce było pod tym względem nieźle. Bo raz mieliśmy wieczorek zapoznawczy w Hutniku,
raz kuracjusze sami zorganizowali na świetlicy, raz również na świetlicy zorganizowała Pani Wiesia no i do Hutnika dwa kroki więc nie było źle.
W porównaniu jednak do innych miejscowości sanatoryjnych to bardzo, bardzo słabiutko. Taki np. Iwonicz Zdrój bije Szczawnicę pod
tym względem na głowę. No ale nie ma Palenicy, Trzech Koron, Sokolicy, Grajcarka, Dunajca i wielu innych atrakcji. Ja jestem zadowolony z pobytu.
Liczy się tzw. całokształt pobytu, a nie pojedyncze detale i pewne, że do Szczawnicy jeszcze się wybiorę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: Lewek »

Agnes pisze:A mogę spytać gdzie można tam potańczyc, czy w każdym sanatorium są tańce :?: Czy godzina 22 jest przestrzegana jeśli chodzi o powrót do sanatorium :?: Pozdrawiam :)
W willi Marta potańczyć można w każdy wtorek, czwartek , sobotę i niedzielę od godz. 19 do 22. Wstęp 5 zł. Prowadzi DJ ( we wtorki i czwartki). Muzyka mechaniczna różnego rodzaju ( można zamówić konkretne kawałki) .W weekendy chyba gra jakiś zespół, ale nie byłam. Pozdrawiam :kwiat:
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: Agnes »

Bardzo dziękuję za wyczerpujące info ;) przerażają mnie tylko te schody prowadzące do sanatoriów, czy to jest jedyna droga dojścia z ciężkim bagażem :lol: i jeszcze jak daleko od przystanku PKS trzeba iść np. do Dzwonkówki :?:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: margot »

Agnes proponuję TAXI ( postój jest obok PKS ) to jest kawałek drogi i pod górkę , jest dojście bez schodów , ale nie radzę iść na piechotkę z bagażem .
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: Lewek »

Agnes pisze:Bardzo dziękuję za wyczerpujące info ;) przerażają mnie tylko te schody prowadzące do sanatoriów, czy to jest jedyna droga dojścia z ciężkim bagażem :lol: i jeszcze jak daleko od przystanku PKS trzeba iść np. do Dzwonkówki :?:
Agnes popieram Margot. Z PKP do Dzwonkówki jest kawał drogi, a jeszcze z bagażem to ...drugie tyle. Pozdrawiam :kwiat:
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: sinobrody »

Dodam jeszcze, że gdyby na dworcu PKS nie było Taxi to są tam wywieszone numery telefonów
do taksówkarzy. Koszt do Dzwonkówki 15zł.
szarosrebrzysta
Posty: 2
Na forum od: 30 wrz 2014 20:19
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: szarosrebrzysta »

Dobry wieczór! Jadę do Dzwonkówki (po raz pierwszy w ogóle do Szczawnicy, szkolnej wycieczki w zamierzchłych czasach nie liczę). Dzięki Waszym informacjom zaczynam ogarniac :) Ale wciąż mam pytania, dużo pytań ;) Czy tam można zarezerwowac jedynkę wcześniej? Czy zrobienie herbaty (nałóg) w pokoju to problem? Czy są w wystarczającej ilości ręczniki? Czy jest rehabilitacja na basenie? Czy mają borowinę? No, to chyba wszystkie. Z góry dziękuję za info.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Dzwonkówka Szczawnica

Post autor: sinobrody »

Zrobienie herbaty to nie problem, ale nie w pokoju.
Są dwa czy trzy czajniki na każdym piętrze. W pokojach nie ma.
Basenu nie ma więc i zajęć w basenie nie ma. :lol:
Borowina jedynie w plastrach więc to w zasadzie żadna borowina.
No, prawie żadna.
Pozdrawiam/ sinobrody
ODPOWIEDZ