Kamień Pomorski Dąbrówka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Joanna 2014
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 29 kwie 2014 19:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: Joanna 2014 »

Dąbrówka to nie sanatorium TO SZPITAL!!!!!!!!!!! Wnętrze przesiąknięte starym smrodem, wąski korytarz, że rozłożywszy ręce dotyka się przeciwległych ścian pokrytych odklejającą się nieświeżą tapetą. Baza zabiegowa obdrapana jak w poprawczaku. Wyposażenie stare. Proszę odpowiedzcie mi dlaczego chorych płatników ZUS-u uszczęśliwia się pobytem pseudo sanatoryjnym, podczas gdy na prawdę Dąbrówka to kurnik w zabudowie walących się płotów, zruinowanych stodół, śmierdzących zaułków i miejsc nie mających nic wspólnego z uzdrowiskiem ??????? Dodam, że całodzienna stawką żywieniowa to 8 zł. TAK 8 zł. Całe żarcie przekładane jest z milion razy, bo kuchni na miejscu nie ma i to wszystko wozi się skądzieś tam.... Na tablicy ogłoszeń same zakazy i nakazy. Prawie obóz. Obsługa recepcji wstrętna i opryskliwa. Gratuluję możnowładcom, że budują sobie komfortowe molochy za ciężko zarobioną i przekazywaną przez nas krwawicę i opływają tam we wszelkie luksusy, a nas z wielką łaską zsyłają w miejsce, gdzie psy na zakrętach hamują ...... zamiast wyleczyć się ze schorzenia zapadamy na chorobę psychiczną. I to ludzie ludziom zgotowali ten los.
asiula
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 19 mar 2014 01:39
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: asiula »

Szczerze mówiąc, a raczej pisząc, nie za bardzo mogę się z tym zgodzić.... Budynek i wyposażenie pokoi owszem BARDZO stare, tapety... tak odchodzą.... ale smrodu, przynajmniej w kwietniu, tam nie było, wręcz przeciwnie.... Czyściutko tak, że można było "jęzorem chlastać" po podłodze bez strachu, że zgarniemy jakieś podejrzane mikroby... Pokoje jedno lub dwuosobowe typu studio - każde z węzłem sanitarnym i mini aneksem kuchennym. A "obsługę" wspominam na prawdę miło.... Tak okolica, powiedzmy sobie szczerze, zepsuta hurtowniami, myjnia samochodową :shock: i takimi tam... I tu zgadzam się, że to położenie to ogromny minus... ale szczerze powiedziawszy, mało przebywałam w samym budynku i bliskich okolicach (no chyba, że grilla sobie rozpalaliśmy :D ). Dużym plusem było to, że wszystkie zabiegi były na miejscu, a fizjoterapeuci po porostu SUPER. Jedynie basen solankowy znajdował się jakieś 10 minut piechotką, ale tam dowoziły nas busy od drzwi pod drzwi.... Okolice i szlaki turystyczne tez całkiem, całkiem, jednak właściwie tylko od połowy marca do końca września atrakcyjne, bo późniejsza jesienią i zimą raczej nie bardzo... Podsumowując, czas tam spędzony wspominam bardzo pozytywnie, doszłam do siebie, a wcześniej było na prawdę ciężko :) a i najważniejsze.... super ekipa, którą bardzo serdecznie pozdrawiam :D :serce:
Awatar użytkownika
amma
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 13 cze 2013 15:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: amma »

Joanna 2014 pisze:Dąbrówka to nie sanatorium TO SZPITAL!!!!!!!!!!!
Szpital, obóz, zakazy, nakazy??? Z całym szacunkiem, ale ... chyba trochę się zagalopowałaś.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: Lewek »

No cóż, dwie jakże różne od siebie opinie :roll: :? :roll: Najważniejsze to nastawienie ;) Ja jadąc pierwszy raz do sanatorium nie nastawiałam się na luksusy :roll: I dobrze, warunki w pokoju były turystyczne, ale wcale mnie to nie rozczarowało. Były super zabiegi, przemili rehabilitanci, spoko towarzystwo i piękne krajobrazy. Rada dla kuracjuszy : jedziemy do sanatorium, a nie do hotelu *****. Trzymajcie się tego i każdy będzie zadowolony. Pozdrawiam optymistycznie obecnych i przyszłych kuracjuszy sanatoriów ;) o różnych standardach :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Joanna 2014
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 29 kwie 2014 19:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: Joanna 2014 »

Dzięki za otrzymane opinie.
Jednak najbardziej trzymam się swojej wersji. To nie żadna łaska, że zabiegi odbywają się na miejscu w ośrodku. W końcu jedzie się na rehabilitację. Zabiegi w przychodniach to każdy może odbębnić w miejscu zamieszkania. Ponadto mam wrażenie, że moje spostrzeżenia dotyczące położenia ośrodka nie specjalnie Was wzruszyły. Dla mnie uzdrowisko powinno mieć charakter miejsca w którym regenerujemy się, nabieramy wytchnienia, zapominamy o codzienności, goniących nas sprawach i obowiązkach i Zdrowiejemy, a nie siedzimy przed telewizorem lub wyglądamy przez okno żeby się zorientować co się dzieje w sąsiedniej posesji lub liczyć wagony przejeżdżającego pociągu. "Dąbrówka" nie spełnia kryterium uzdrowiska w najmniejszej części ułamka. Z tras spacerowych mogą korzystać osoby sprawne ruchowo. Ludzie chorzy potrzebują bliskości miejsc do których o własnych siłach w chwilę dotrą, które koją ich schorzenie i cieszą zarówno oko jak i ucho. Natomiast komfort otoczenia i warunki socjalne są dopełnieniem tego szczęścia i mają pozytywny wpływ. "Dąbrówka" tego nikomu nie da. I wybaczcie mili Państwo... moim zdaniem w dzisiejszych czasach, taki obiekt jak sanatorium obligatoryjnie powinien być wyposażony w zaplecze kuchenne. Przekładanki żywności z rąk do rąk nie idą w parze z higieną żywienia, racjonalnym żywieniem i mają negatywny wpływ na trawienie. Mam wielki uraz do takich miejsc, zwłaszcza że z niejednego pieca chleb już jadłam. Pozdrawiam serdecznie i polecam Centrum Rehabilitacji Rolników "Sasanka" w Świnoujściu.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: ela-ela »

Joanno zgadzam sie z Tobą.Bylam w tym niby sanatorium prywatnie i bylam zawiedziona, o ile same pokoje mogą być to reszta pod psem.Jedzenie to totalna porażka.Skarg bylo co nie miara i nikt się tym nie przejmuje.Tak jak piszesz ja tez liczylam pociągi.Ten obiekt to porażka.Nigdy więcej. :!:
Joanna 2014
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 29 kwie 2014 19:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: Joanna 2014 »

Dziękuję Dziewczyno za Twoje zdanie. Jest mi bardzo potrzebne wsparcie. Na prawdę tak bardzo czekałam na słowa, które napisałaś. Zdaję sobie doskonale sprawę, że nie uzdrowię tego miejsca, ale dzięki licznym interwencjom może "Dąbrówka" trafi na listę (bez obrazy) pracowniczych hoteli robotniczych, gdzie spełni kryteria wymogów. Przyznam szczerze jutro tam jadę z musu. Muszę tam być. I tyle. Ale przyrzekam uczynię wszystko żeby prawda o tym miejscu odbiła się szerokim echem. Pozdrawiam i zachęcam do wyrażania opinii na powyższy temat. Pa Pa. Dżoana.
stokrotka210863
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2012 14:47

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: stokrotka210863 »

Jaonna, ja też wolę twój opis sytuacji niż ochy i achy. Ja potrzebuję rehabilitacji, czekam na nią z utęsknieniem. Mam do przejechania 700 km i chciałabym wrocić w lepszym a nie gorszym stanie. Niestety wyboru większego nie miałam przy skierowaniu, bo albo Kołobrzeg w październiku albo to sanatorium w sierpniu. W październiku nie mogę ze względu na pracę. Poprzednio byłam w Sobieszewie w Jantarze. Tamten ośrodek też porażka, pokoje dwuosobowe przerobione na 3 osobowe i niestety poza zabiegam i nic dobrego powiedzieć się nie da. 3 sklepy spożywcze na krzyż z cenami z kosmosu. Banany po 9 zł. No tak było 2 lata temu.
Joanna napisz mi proszę jakie są opłaty w sanatorium, wiem już że za tv 90 zl, ale czy jest opłata za czajnik, za ręczniki itp. A może orientujesz się czy są dobre połączenia do Międzyzdroii lub Międzywodzia. W weekendy mam zamiar trochę pojeździć i zmienić mało ciekawe otoczenie.
cantara
Posty: 3
Na forum od: 12 lip 2014 18:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: cantara »

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że post Joanny to zwykłe hejterstwo. Ośrodek fakt, późny Bierut/wczesny Gomułka. Ale schludnie, czysto, można jeść z podłogi nawet na korytarzu. Smrodu nie wyczuwam, chyba że na obiad kalafiorowa. Jedzenie monotonne, ale zawsze świeże i w wystarczającej ilości. Trudno spodziewać się kuchni fusion za 6,50 zł dziennie. Poza tym pamiętam, ze jestem w palcówce bądź co bądź leczniczej, a więc jak na szpital jest nieźle. Mój jedyny zarzut to brak swieżych warzyw na śniadania i kolacje. Najważniejsze: fizjoterapeuci i personel medyczny SUPER! Dzięki nim znowu chodzę na długie spacery. Grzeszy ktoś, kto krytykuje zabiegi. Mam szczęście, że jestem tu latem, ale zimą też kocham morze i spacery, a busy do Dziwnówka kursują kilka razy dziennie. Powód do narzekania zawsze się znajdzie. Na moim turnusie też jest kilku takich. Chyba wszystko zależy od nastawienia do życia... Życzę więcej optymizmu!
cantara
Posty: 3
Na forum od: 12 lip 2014 18:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: cantara »

Stokrotko, weź ze 2 własne ręczniki. Dostajemy tu jeden, wymiana raz w tygodniu. W każdym studiu jest aneks kuchenny z czajnikiem. Żelazko bezpłatnie do pożyczenia w recepcji. Koniecznie klapki na basen i okłady borowinowe (na borowinę biorę "państwowy" :)). Ważna wada: wymiana pościeli 17 zł albo śpisz 3 tygodnie w tej samej.
ODPOWIEDZ