BRYZA - Dźwirzyno 2014r

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Joanna An
Posty: 2
Na forum od: 14 lip 2014 11:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

BRYZA - Dźwirzyno 2014r

Post autor: Joanna An »

W sobotę wróciłam z Bryzy po 24 dniach rehabilitacji psychosomatycznej i chcę się podzielić swoimi odczuciami.
Jak kiedyś było – nie wiem. Jak jest teraz? WSPANIALE! Ale po kolei:
1. Pokoje: przestronne, część z balkonami z widokiem na trawkę, łóżka wygodne, szafy wystarczająco duże, łazienki czyściutkie o wysokim standardzie
2. Ośrodek: dużo zieleni, cisza, miejsce idealne na powrót do zdrowia
3. Wyżywienie: codziennie inne menu, jedzenia wystarczająco dużo (dojadać nie trzeba), smaczne i domowe. Obiad to zawsze dwa dania: pyszna zupka, II danie: mięso (porcje duże), ziemniaczki i pyszne surówki ! Do tego owoc lub kawałek ciasta. Kolacja: oprócz kanapek, wędliny/sera zawsze coś ciepłego, np.: wątróbka, fasolka po bretońsku, itp.  O ewentualne dokładki nie ma obawy :)
4. Obsługa ośrodka: kelnerki przemiłe, zawsze uśmiechnięte ! Pracownicy techniczni na każde zawołanie (wymiana żarówki, przeczyszczenie odpływu pod prysznicem w przeciągu pół godziny). Panie sprzątające: SUPER KOBIETKI !!! Wesołe, sympatyczne, bardzo pomocne  Pielęgniarki: kochane ! gdy mieliśmy trudne dni zawsze wysłuchały, podały lekarstwo, nawet przytuliły ! Pani ordynator: dynamiczna, miła, cierpliwa, posiadająca ogromną wiedzę i doświadczenie. Psycholog: podobnie jak ordynator, w pełni zaangażowana w pomoc kuracjuszom. Rehabilitanci: super! Z Panią Kasią tańce i gry na instrumentach :) Zajęcia techniczne: robienie łabędzi – orgiami 3d, drzewka szczęścia itp. O samej rehabilitacji dużo można pisać ! Najważniejsze jest jednak wsparcie jakie wszyscy pracownicy okazują i wyrozumiałość.
Przyjechałam przerażona, wyjeżdżać nie chciałam ! Było cudownie, bezpiecznie, czułam wsparcie i zrozumienie. Oczywiście w dużej mierze to również zasługa osób z grupy – najwspanialszych ludzi których dane mi było poznać !
Dziękuję Wam wszystkim: kuracjuszom z grupy II (turnus 19.06 - 12.07.2014) oraz całej kadrze pracowników ! :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BRYZA - Dźwirzyno 2014r

Post autor: sztani »

Joanna An pisze:W sobotę wróciłam z Bryzy po 24 dniach rehabilitacji psychosomatycznej i chcę się podzielić swoimi odczuciami.
Jak kiedyś było – nie wiem. Jak jest teraz? WSPANIALE! Ale po kolei:
1. Pokoje: przestronne, część z balkonami z widokiem na trawkę, łóżka wygodne, szafy wystarczająco duże, łazienki czyściutkie o wysokim standardzie
2. Ośrodek: dużo zieleni, cisza, miejsce idealne na powrót do zdrowia
3. Wyżywienie: codziennie inne menu, jedzenia wystarczająco dużo (dojadać nie trzeba), smaczne i domowe. Obiad to zawsze dwa dania: pyszna zupka, II danie: mięso (porcje duże), ziemniaczki i pyszne surówki ! Do tego owoc lub kawałek ciasta. Kolacja: oprócz kanapek, wędliny/sera zawsze coś ciepłego, np.: wątróbka, fasolka po bretońsku, itp.  O ewentualne dokładki nie ma obawy :)
4. Obsługa ośrodka: kelnerki przemiłe, zawsze uśmiechnięte ! Pracownicy techniczni na każde zawołanie (wymiana żarówki, przeczyszczenie odpływu pod prysznicem w przeciągu pół godziny). Panie sprzątające: SUPER KOBIETKI !!! Wesołe, sympatyczne, bardzo pomocne  Pielęgniarki: kochane ! gdy mieliśmy trudne dni zawsze wysłuchały, podały lekarstwo, nawet przytuliły ! Pani ordynator: dynamiczna, miła, cierpliwa, posiadająca ogromną wiedzę i doświadczenie. Psycholog: podobnie jak ordynator, w pełni zaangażowana w pomoc kuracjuszom. Rehabilitanci: super! Z Panią Kasią tańce i gry na instrumentach :) Zajęcia techniczne: robienie łabędzi – orgiami 3d, drzewka szczęścia itp. O samej rehabilitacji dużo można pisać ! Najważniejsze jest jednak wsparcie jakie wszyscy pracownicy okazują i wyrozumiałość.
Przyjechałam przerażona, wyjeżdżać nie chciałam ! Było cudownie, bezpiecznie, czułam wsparcie i zrozumienie. Oczywiście w dużej mierze to również zasługa osób z grupy – najwspanialszych ludzi których dane mi było poznać !
Dziękuję Wam wszystkim: kuracjuszom z grupy II (turnus 19.06 - 12.07.2014) oraz całej kadrze pracowników ! :)
Proszę wybaczyć ale ja chyba śnię . Obrót o 180 stopni. Tekst chyba na zlecenie ośrodka Bryza . Wierzyć się nie chce . byłem w tym ośrodku przed operacja kregosłupa i jedno co mile wspominam to zabiegi . jeszcze nie tak dawno obiekt opisywany negatywnie w jednej z gazet konkretnie Fakt . Kuracjusze narzekali na wszystko :o :o :o :o :o
Ewa 1106
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 sty 2012 22:15

Re: BRYZA - Dźwirzyno 2014r

Post autor: Ewa 1106 »

Ja byłam tam po operacji kręgosłupa i wszystko bym zrobiła żeby mnie tam jeszcze raz wysłali :) Jednym słowem to w 100% zgadzam się z tą pozytywną opinią :D
Joanna An
Posty: 2
Na forum od: 14 lip 2014 11:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: BRYZA - Dźwirzyno 2014r

Post autor: Joanna An »

Proszę wybaczyć ale ja chyba śnię . Obrót o 180 stopni. Tekst chyba na zlecenie ośrodka Bryza . Wierzyć się nie chce . byłem w tym ośrodku przed operacja kregosłupa i jedno co mile wspominam to zabiegi . jeszcze nie tak dawno obiekt opisywany negatywnie w jednej z gazet konkretnie Fakt . Kuracjusze narzekali na wszystko :o :o :o :o :o

Zapewniam , że to nie jest opinia "na zlecenie" i zastanawiam się, dlaczego próbuje Pan podważać moja wiarygodność? Napisałam tę opinię właśnie ze względu na wspomniany artykuł! Jego tez skomentowałam pod ps. Mała bodajże 18.06. Byłam przerażona, a różne opinie spowodowały ze potrzebowałam pomocy lekarza (silna depresja połączona ze stresem przerosła mnie...) na miejscu okazało się, że nie byłam jedyną która przeczytała ten artykuł. Dlatego na wstępie opinii wyraźnie zaznaczylam, że nie wiem jak było kiedyś, moja wiedza natomiast jest "świeża". Napisałam opinie głównie dlatego, aby następni kuracjusze, szczególnie z problemami psychosomatycznymi nie przeżywali podobnej paniki jak ja! Z pozdrowieniami Joanna
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BRYZA - Dźwirzyno 2014r

Post autor: sztani »

Droga Joanno jeśli tak jest jak piszesz to super . Ja znam ten ośrodek kiedy była rehabilitacja narządów ruchu (ZUS). Wiem ,ze teraz nie ma jest tylko psychosomatyka . Widocznie kuracjusze i gazeta zrobili swoje . W ciągu kilku miesięcy zmieniło się wszystko.Często zdarza sie ,ze teksty piszą ludzie ustawieni .Jesli Cię uraziłem to przepraszam nie bylo to moją intencją . Choc byłem zimą to okolica fajna i jest gdzie pochodzić . Rehabilitanci byli super i to napisałem . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ