"Krystyna" Busko Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

"Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: bozenkagr »

Witam wszystkich
Wróciłam ze Szpitala "Krystyna" i chcę się podzielić kilkoma uwagami.
Zmiana turnusów następuje jednego dnia.Przyjęcia rozpoczęły się o godzinie 9. Jednak tylko Ci, którzy przyjechali wcześniej otrzymali klucze do pokoju. Pozostali musieli czekać długie godziny na ich przygotowanie. Przy przyjęci należy zwracać uwagę, jaki pokój się otrzymuje, gdyż różnią się one bardzo standardem. Te po remoncie są duże, przestronne z nowym wyposażeniem. Wszędzie lodówki, nowe telewizory, radia, czajniki w pokoju. Te przed remontem malutkie, a co najgorsze BEZ ŁAZIENKI i UBIKACJI. Łazienki na korytarzu, wspólne dla kobiet i mężczyzn. Trzeba pytać, gdyż później raczej zmiana pokoju jest już niemożliwa. Opłata od każdego kuracjusza 26 zł za ten luksusowy sprzęt w pokoju. Wymiana ręczników w połowie turnusu, częściej już odpłatnie i to dość słono - 18 zł.
Natomiast nie było problemów z przeplanowaniem zabiegów. Jeśli tylko godzina czy dzień zabiegu nam nie pasuje, trzeba się udać do PLANOWANIA. Mnie zdarzało się to dość często i nigdy nie było problemu ze zmianą.
Obsługa na zabiegach miła. Jeśli chodzi np. o kąpiele siarkowe zawsze można przyjść przed 7 rano i poprosić o wcześniejszą kąpiel, nie było z tym również problemu.
Jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: ulanie »

Bożenko jak się cieszę, że mogę Ci zadać pytania :) Wyjeżdżam we wrześniu i mam skierowanie na o/rehabilitacyjny o profilu reumatycznym... jak tam jest? który to pawilon? czy mam szansę na lepsze warunki i jak będę o 6 rano, to mam szansę na zakwaterowanie? myslę o co jeszcze spytać :) tak się cieszę, że tu jesteś :serce: :serce: :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: ulanie »

Bożenko, a basen, jaki jest i w ogóle czy można gdzieś w Busku korzystać z basenu rekreacyjnego? Jadę na 4 tygodnie rehabilitacji, więc i warunki przyzwoite chciałabym mieć, czy wystarczy poprosić :?: mogę o lepszy pokój prosić? gdyby nie wypowiedzi innych kuracjusz, to bym nie śmiała, myslałam, że gdzie mnie ulokują, to tak ma być :shock: A i najważniejsze! ktoś tu napisał, że stara część jest już zamknięta i że nie ma co się obawiać o zakwaterowanie w tych pokoikach bez łazienki, czy to prawda? możesz mi określić w którym pawilonie mogę się znaleźć... tak boję się pokoju bez łazienki, że szok :!: :!: :!: których nr pokoi powinnam się wystrzegać, bo czytałam, że od 40- 100, te pokoje nadal istnieją bez łazienek, czy coś się zmieniło do tej pory? A jeśli chodz io opłaty, to klimatyczna też jest? odpisz proszę :kwiat: :kwiat: czekam niecierpliwie na wiadomość od Ciebie :D :D :D i pozdrawiam serdecznie :serce: :serce: :serce:
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: bozenkagr »

witaj ulanie
Nie wiem, który pawilon zajmuje reumatologia. Ja byłam na Neurologii. Wróciłam wczoraj, więc moje informacje są świeżutkie. Nadal są pokoje bez łazienek. Jeśli będziesz wcześnie na pewno będziesz miała duże szanse na ładny pokój. Nastaw się tylko na czekanie. Słyszałam, że od następnego turnusu przyjęcia będą dopiero od godz. 12. Przy przyjęciu zwracaj się do oddziałowej, ładnej blondynki, to ona decyduje o przydziale pokoju. Powiedz, że masz problemy z poruszaniem, albo inne i bardzo Ci zależy na pokoju z łazienką i nie daj się zbyć.
Opłaty klimatycznej w szpitalu nie ma, jest jedynie ta, o której pisałam.
Basen jest w Krystynie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: ulanie »

Dziękuję Bozenko, mam problemy z drogami moczowymi, a choruję na rzs, bedę próbować, może się uda, możesz napisać o której juz tam byłaś? basen ten w Krystynie to zwykły basen rehabilitacyjny, chodzi mi basen z natryskami, z jacuzzi .
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: bozenkagr »

Ja byłam o 8.30. Na temat basenu niewiele mogę Ci powiedzieć. Jestem po złamaniu nogi i na razie bałam się chodzić na basen. :) :)
forumowicz

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

Ulanie, świetny basen rekreacyjny ( również do dyspozycji kuracjuszy z zewnątrz - odpłatnie ) , znajduje się w "Wojskowym"...,tj.vis a vis "Krystyny. W basenie masażery , jacuzzi , kaskada. Można również skorzystać z nauki pływania. Mniejszy basen z masażerami jest również w san"Słowacki". Również w "Nida Zdrój" jest basen rekreacyjny. A wszystkie te obiekty znajdują się bardzo blisko "Krystyny". Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: ulanie »

Czy spotkałaś kogoś z reumatologii... jestem pełna obaw... z jakim nastawieniem tam jechałaś?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7821
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: darek »

Bożena

Mieciu był na reumatologi pokój ..61 cały oddział jest do remontu w 2015 roku a co do Ładnych Blondynek WSZYSTKIE TRZY ODDZIAŁOWE SĄ ..Blondynkami !!!.
Do Uli
Jeżeli jedziesz na turnus 28 dniowy to GWARANTUJE CI ,że mając prawie 100 zabiegów Nie będziesz miałA TAK CZASU JAK I OCHOTY NA DODATKOWY BASEN
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: "Krystyna" Busko Zdrój

Post autor: ulanie »

O, to aż tyle zabiegów mnie czeka... Darek dzięki... to może i do łazienki nie bedę miała za bardzo czasu biegać :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ