Amer-Pol ,Polanczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Amer-Pol ,Polanczyk

Post autor: many »

Własnie zjechałem na chate po 3 tygodniach kuracji w tym sanatorium ,,postaram sie troszke rozjasnic opinie co do tego sanatorium
A WIEC ZACZYNAMY
Z czystym sumieniem moge powiedziec ze to sanatorium smiało mozna polecac kazdemu ,znalazłem tam wiecej plusów niz minusów
Zaczynamy od minusów -bo tych jest zdecydowanie mniej
1-bałagan czy przyjeciach i przy wypisach , .totalny rozgardiasz ,
2-brak basenu na miejscu -trzeba jechac do Ustrzyk D, -czyli strata co najmniej 3 godzin
3-sprzataczki nie zmieniaja poscieli przez cały turnus , :o - ale zmienia jak sie do kieszonki włozy 10 zł :lol: :lol: ,
4-personel sprzatajacy bardzo ponury ,wrecz wrogo nastawiony
5-jedzenie nieciekawe , zupy namietnie napychane makaronem ,,ogórkowa z makaronem ,krupnik z makaronem ,barszcz czerwony z makaronem ,itd,itd
na dodatek porcje sa kosmicznie małe ,2 kulki ziemniaków :lol: i okruszek miesa,
Co do personelu/kelnerki / na kuchni powiem tylko tak - Pani Natalka to jedyna usmiechnieta gwiazdeczka ,dla niej wielki szacun !!!druga osoba jest taki kelner /jedynak wsród pan tez goscio spoko ,miły i z usmiechem podchodzi ,,,reszta kelnerek wyrwała by wam jedzenie z gardła ,chodza ponure i wieczne wsciekłe
6-brak klimy w kawiarni i w stołówce,
7- słabe WI-FI
8-marna organizacja czasu wolnego,
9-A najgorsze jest to ze osoba prowadzaca wieczorki taneczne jest z 18 wieku ,-do dzis moge podac kolejnosc utworów granych na wieczorkach ,żenada ,
facet niema pojecia co sie teraz puszcza na disco ,dla starszych i młodszych
10-W tv tylko 5 kanałów
dzis podałem tylko wady jutro beda zalety a tych jest 3 razy tyle !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Amer-Pol ,Polanczyk

Post autor: henryk44 »

Byłem w tym sanatorium w maju tego roku i w stosunku do większości minusowych punktów mam wyrażnie odmienne zdanie.Byłem z NFZ,a Pan chyba komercyjnie z NFZ.Zobaczymy jakie będą plusy.Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Amer-Pol ,Polanczyk

Post autor: many »

henryk44 pisze:Byłem w tym sanatorium w maju tego roku i w stosunku do większości minusowych punktów mam wyrażnie odmienne zdanie.Byłem z NFZ,a Pan chyba komercyjnie z NFZ.Zobaczymy jakie będą plusy.Pozdrawiam!
Heniu byłem z ZUS -
zapomniałem jeszcze o czajniku , :lol: był na holu przykrecony do taboreta wkretami ,,czajnik na około 50 osób :lol: całe szczescie talerze na stołówce nie były przykrecane. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Amer-Pol ,Polanczyk

Post autor: many »

Witam ponownie ,Dzis czas na zalety tego sanatorium, :roll: :roll: :lol: :lol:
Wiec zaczynamy-
1-Sanatorium połozone w bajecznym miejscu ,z 3-go ,4-go pietra piekne widoki na zalew solinski.
2-Czysto wokoło budynku,zielen zadbana ,alejki, chodniki ,pojemniki na smiecie ,nie odstraszaja brudem ,
3-Bardzo blisko ,sklepy,wszelakiej maści kramy z pamiatkami,kawiarnie ,mozna bez problemu wyskoczyc cos podjesc,
4-Bar na miejscu przy recepcji ,piwko ,fajeczki ,kawka,gazetki ,i inne pierdołki mozna tu kupic bez problemu,
5-Codziennie disco w zaleznosci od pogody ,jak pada to w swietlicy do tego dostosowanej i akustycznie i alkocholowo,a jak pogoda cacy to na zewnatrz pod bardzo duza wiatą,tam takze piwko jest na miejscu ,
6-Bardzo miły personel medyczny
7-Blisko palarnia ,/choc w pokojach brak czujników dymu/
8-brak nocnych nalotów pielegniarek /no chyba ze ktos juz rozbija meble :lol: /
9-dobrze meblarsko wyposazony pokój,wyrka, szafy ,krzesła ,łazienka ,spoko ,nie ma co narzekac w innych jest gorzej,
10-do dyspozycji -pralka,suszarnia ,prasowalnia ,pozostały sprzet mozna wypozyczyc,
11-duze balkony spoko mozna sie opalac /
12-dosc duzy parking-płatny oczywiscie 80 zł ,ALE UWAGA !!! Zabierajcie ze soba karte parkingowa jak ktos ma - wtedy parking jest gratis!!!
13-Darmowe Wi-fi
14-telefon w pokojach
15-na miejscu bankomat
16-Zbiegi prowadzone profesjonalnie ,pozdrowienia dla pani wiecznie usmiechnietej z magnetronika, :lol: ,panowie rehabilitanci tez na pieć z plusem ,
17-sa pokoje dostosowane dla osób na wózkach jak cos ,,
18-na miejscu Policja -zawsze mozna sobie sprzawdzic trzezwosc ,nie robią problemów
19-za osrodkiem park zdrojowy -wiec jest gdzie chodzic
20-miejsce na grila i ognisko -zadaszone ,
,jest jeszcze wiele wiele zalet,ale nie bede was zanudzał
Generalnie mozna smiało polecac to sanatorium -warto tu przyjechac !!!
Jak cos mi sie jeszcze przypomni bede dopisywał,,
Jezeli sa jakies pytania to służe poradą ,
POZDRAWIAM WSZYSTKICH BYŁYCH I WYBIERAJĄCYCH SIE TAM , :lol: :lol: :lol:
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Amer-Pol ,Polanczyk

Post autor: henryk44 »

Co do plusów to się zgadzamy.Co do minusów to nie zauważyłem ,żeby czajniki były przykręcane do stolika bo można je było zabrać do pokoju na krótki czas by nie blokować innym.Można też było w recepcji wypożyczyć czajnik za kaucją zwrotną na cały turnus-nie widzę tu żadnej niedogodności(dla chcącego nic trudnego).
krawat w grochy
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 20 wrz 2013 10:41

Re: Amer-Pol ,Polanczyk

Post autor: krawat w grochy »

w Amer-Polu byłem w kwietniu 2013 i zgadzam się z opinią Manego, z tym że ja tylu plusów nie widziałem (ale to może dlatego że ze mną coś nie tak ;)). Amer-Pol to moloch w którym jest totalny przemiał ludzi. Marnej jakości posiłki na dwie zmiany. Królowały wszelkiej maści makarony. Rano na śniadanie pomidory, na obiad pomidorowa z makaronem, na kolacje sałatka z makaronem więc nic się nie marnuje :) Co do zabiegów to wszystkie na miejscu, poza wspomnianym basenem. Jeżeli dobrze pamiętam, to we wtorki i czwartki, przyjeżdżał autobus po sekcje pływacką i jazda na basen do Ustrzyk. Nie chciał bym takich atrakcji zimą. Rano, czyli przed śniadaniem miałem hydromasaż. Wchodziło się do bulgocącej wanny w rozmiarze 2x2 i wszystko było by całkiem przyjemnie gdyby w niej nie było jeszcze 5 innych facetów! Mam wrażenie że woda w tej wannie nie była wymieniana, ok 12 przypominała już żel. Może to z tego powodu wróciłem z Polańczyka z zapaleniem pęcherza.
Każdego dnia w Amer-Polu odbywa się wieczorek taneczny, większość kuracjuszy jest zachwycona dudniącą muzyką do 22. Po zakończonej imprezie towarzystwo rozchodziło się do pokoi i balet dalej trwał. W Amer-Polu nie ma obchodów, wiec hulaj dusza. Puste puszki na korytarzach rano dziwiły tylko przez kilka pierwszych dni.
Co do wymiany pościeli zapytałem jednej z pań sprzątających czy jest możliwość wymiany, w odpowiedzi usłyszałem że na wyraźną prośbę :)
Sam Polańczyk jest miejscem ładnym, jednak można go przejść jednego dnia, góra trzy :) Dla znudzonych polecam karczmę Zakapior i występ na żywo zespołu Melisa Band.
ODPOWIEDZ