Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kasia+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 221
Na forum od: 08 cze 2014 20:14
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: kasia+ »

Witam czy Ktoś z Was był ostatnio w Polanicy , jak tam jest i ;gdzie; .... . Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: ulanie »

Kasiu ja byłam w Polanicy w Wielkiej Pieniawie w ubiegłym roku i było super :) Pokój wyposażony jest w lodówke, czajnik, zestaw talerzyków i filiżanek, radio, za telewizor trzeba płacić- pamiętam tylko że dużo, za klimatyczne coś powyżej 20 zł, ręczniki wymieniane są raz w tygodniu, ale można było poprosić i panie sprzątające wymieniły bez problem. W pokojach są nowe meble, szafki nocne i lampki, ja mieszkałam na poddaszu pod 303, tu standart odbiegał od reszty, a i tak było dobrze, pokój był dość spory... pytaj co Cię jeszcze interesuje, jak będą wiedziała, to Ci odpowiem :)
kasia+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 221
Na forum od: 08 cze 2014 20:14
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: kasia+ »

Ulanie - dzięki za info a możesz coś więcej o ośrodku [- pokoje - balkony które piętro lepiej , jakie widoki z okien , basenie ]. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: ulanie »

Kasiu, to co mi wiadomo, to apartamenty oraz pokoje 1-, 2- i 3 -osobowe o wysokim standardzie wyposażone w balkony z widokiem na park i fontannę. Wszystkie pokoje oprócz tych na poddaszu, to są pokoje po remontach, wyposażone w nowe mebelki, są bardzo przytulne. Ja byłam u koleżanek w pokoju, to na prawdę nic nie można zarzucić, widok też taki sobie miałyśmy, bo prawie same dachy i skrawek wierzchołków drzew widziałyśmy, ale z innych pokoi sądząc po okolicy, to widoki są ładne. Baseny - dwa nowoczesne, jeden do ćwiczeń, drugi rekreacyjny, z armatkami wodnymi, natryskami i jacuzzi, woda w basenach 29-20 stopni. Kasia jeżeli tam trafisz, to będziesz zadowolona, jadalnia na miejscu, wszystkie zabiegi także, a baseny mówię jeszcze raz- rewelacja!
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: Selene »

Witaj Kasiu :kwiat:

Jeżeli dostaniesz przydział do Wielkiej Pieniawy to się nie zastanawiaj tylko bierz :!: Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych uzdrowisk kłodzkich :!:
Na portalu są bardzo pochlebne i aktualne opinie a znajdziesz jej tutaj:

http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... wa#p125476
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... awa#p41431

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Alek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1820
Na forum od: 19 lip 2014 09:30
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: Alek »

Witam Kasia :kwiat:
Byłem w tym roku w Polanicy w Wielkiej Pieniawie :) Selene :kwiat: w linkach podała Ci moją opinie na temat tego ośrodka,tak samo jak napisała Ulanie :kwiat: wszystko się zgadza,tylko że Ja byłem w pokoju 513,więc jeżeli masz możliwość wyboru moge Ci z całą odpowiedzialnością polecić. Basen w Wielkiej Pieniawie jest na miejscu i nie musisz nigdzie chodzić,chyba że na spacery po Polanicy i będziesz miała zaleconą kuracje (Sucha kąpiel kwasowęglowa w naturalnym CO2) wtenczas będziesz musiała udać się do "Zdrowia" znajduje się około 500 metrów od "Wielkiej Pieniawy" jak wychodzisz z niej,idąc tarasem skręcasz w prawo,za obracającą się kulą na wodzie. Wszystko zależy od schorzenia jakie masz,a tym bardziej od lekarza,jak będziesz w Wielkiej Pieniawie pozdrów ode Mnie Panią doktor Anne Rybeczke-Gacek,dzięki której czułem się tam lepiej i nie chciało Mi się wracać do domu :) Opłata klimatyczna wynosiła wtenczas 73 złote za pobyt z NFZ-etu,nie wiem jak jest teraz zwłaszcza,że mamy lato. Numer telefonu na recepcje w Wielkiej Pieniawie może coś Ci pomoże,oto numer: 74 868-02-17. Życze miłego i udanego pobytu oraz dużo zdrowia.
Pozdrawiam
Alek
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: ulanie »

Alek tak dużo za klimatyczne? cos pokręciłam? :lol:
Awatar użytkownika
Alek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1820
Na forum od: 19 lip 2014 09:30
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: Alek »

ulanie pisze:Alek tak dużo za klimatyczne? cos pokręciłam? :lol:
Witaj Ula :kwiat:
Tyle płaciłem w tym roku na przełomie stycznia i lutego. Może w tamtym roku było mniej i nie pokręciłaś nic zwłaszcza,że opłata klimatyczna jest zmienna ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: Felice »

Opłata nie zmienia się w zależności od sezonu,ponieważ jest to podatek tzw. lokalny ustalany jest przez radnych.
W Polanicy wynosi 3.50 za dzień,czyli za 3 tygodnie 73,50
kasia+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 221
Na forum od: 08 cze 2014 20:14
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polanica Zdrój - Wielka Pieniawa , inne

Post autor: kasia+ »

Witam ponownie i bardzo dziękuję Wam za informacje. -- Ja czekam na skierowanie, ale wyszło ze osoby które były po mnie dostały skierowanie tam gdzie chciałam i w dobrym dla mnie terminie - Muszyna. W NFZ- nie ;umiano; wyjaśnić dlaczego tak wyszło... Liczę więc że i w moim przypadku tak wyjdzie - że wyślą mnie do tej Muszyny albo właśnie Polanicy - Wielkiej Pieniawy ---- czekam , a jutro jeszcze raz zadzwonię do NFZ ... Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ