Goczałkowice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Goczałkowice Zdrój

Post autor: henryk44 »

Proszę o informacje o tym sanatorium,bo dostęne na forum są dość odległe w czasie.
wiozi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 18 kwie 2012 17:21
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: wiozi »

Witaj! Nie napisałeś do jakiego sanatorium wyjeżdżasz. Ja byłam w Goczałkowicach Zdroju w sanatorium przed kilku laty ( nazwy budynku nie pamiętam - każdy budynek nazwę miał jak kwiat ), ale warunki bytowe bardzo skromne. Z tego co pamiętam, jest tam jedno jedyne duże sanatorium Górnik i wiele małych budynków sanatoryjnych, z których na zabiegi dochodzi się do Zakładu Przyrodoleczniczego - ogromnego, gdzie zabiegi wykonywane są na bardzo wysokim poziomie. Miejscowość mała, niewielkie lokaliki gastronomiczne, ale spacerować jest gdzie. Ogólnie mało ciekawie, raczej mało prawdopodobne, że zmieniło się wiele na korzyść.
Życzę udanej kuracji i super zabiegów.
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: henryk44 »

Interesuje mnie Limba.Czy jest dostęp do internetu,czajnik w pokoju itp.Wiem,że zabiegi są na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: brrrelok »

henryk44 pisze:Interesuje mnie Limba.Czy jest dostęp do internetu,czajnik w pokoju itp.Wiem,że zabiegi są na najwyższym poziomie.
Witam
W "Limbie" byłem w terminie 23.10 - 13.11.2013. Jak dla mnie to dziura zabita deskami
Internet płatny chyba coś około 25 PLN na turnus, TV około 80 PLN. Czajniki na półeczce na korytarzu. Baza zabiegowa bardzo dobra. Masz jeszcze jakieś pytania to pisz
Podaj mi mejla to prześlę więcej zdjęć
Załączniki
Limba
Limba
krysiast
Posty: 4
Na forum od: 21 lip 2013 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: krysiast »

[email]...a jak z wyżywieniem? Masakra , żeby płacić za internet i aż 80 zł za tv.Co z takimi osobami, co nie zapłacą za tv bo nie ciekawi ich w sanatorium tv? Jakie są pokoje i ile trzeba dopłacać do 2 osobowego pokoju ...czy dopłąty są wg ogólnych stawek NFZ? Czy za parking też trzeba płacić? Mam turnus od 01.10.2014 - 22.10.2014 i jestem zainteresowana w tym temacie. Widziałam na Earth Google,że na przeciw okien jest blok i czy z drugiej strony budynku też nie ma balkonów? Pozdrawiam .:-)
forumowicz

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: forumowicz »

Jedyne co może być pocieszające to bardzo dobra baza zabiegowa .Goczałkowice to mała miejscowość , taka większa wioska.Uzdrowisko to duży park z budynkami sanatoryjnymi , umiejscowione pomiędzy stawem Maciek a drogą szybkiego ruch Bielsko - Katowice .W okresie jesiennym telewizor to jednak oprócz spacerków i biblioteki nie będzie zły wybór .Cieniutkie zaplecze kulturalne , niestety.Można skorzystać z basenu w Goczałkowicach , duży ze zjeżdżalniom , sauną i jakuzzi w odległości ponad 1000 m. spacerkiem 20 minut. Można pospacerować w Ogrodach Kapiasa , pięknie urządzone ogrody tematyczne , można podjechać do zapory Goczałkowickiej .Odwiedzić Zamek Pszczyński , Zagrodę Żubrów .Życzę udanej rehabilitacji :kwiat:
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: brrrelok »

krysiast pisze:[email]...a jak z wyżywieniem? Masakra , żeby płacić za internet i aż 80 zł za tv.Co z takimi osobami, co nie zapłacą za tv bo nie ciekawi ich w sanatorium tv? Jakie są pokoje i ile trzeba dopłacać do 2 osobowego pokoju ...czy dopłąty są wg ogólnych stawek NFZ? Czy za parking też trzeba płacić? Mam turnus od 01.10.2014 - 22.10.2014 i jestem zainteresowana w tym temacie. Widziałam na Earth Google,że na przeciw okien jest blok i czy z drugiej strony budynku też nie ma balkonów? Pozdrawiam .:-)
W "Limbie" byłem od 23.10 - 13.11.2013 i wszystko co piszę dotyczy tego budynku. Z NFZ-tu są jeszcze inne budynki ale ich nie znam oprócz "Wrzos"-u który odradzam zdecydowanie m.in. ubikacje i łazienki na korytarzu :shock: :shock: :shock:
1. Wyżywienie - hmmm jeden chwali, drugi krytykuje - nie jestem francuskim pieskiem (zjem wszystko) ale jak dla mnie to jedzenie nie jest najlepsze (jednostajne, porcje niezbyt duże, takie sobie) - po powrocie moja waga pokazała minus 6 kg :D
2. TV nie ma w pokoju, jak zamówisz (zapłacisz w recepcji) to pan z firmy zewnętrznej przynosi i instaluje.
3. Pokoje tylko dwuosobowe, raczej skromne (jak za czasów PRL-u). Na wyposażeniu oprócz łóżek (nad nimi półeczki) jest stół, dwa krzesła, talerzyki, szklanki, łyżeczki, szafa zamykana na klucz, radio. Malutka ubikacja i dobudowany kosztem powierzchni pokoju prysznic (miałem pokój nr 215 na drugim piętrze). Czajnik bezprzewodowy na półeczce na korytarzu. Na parterze świetlica z kilkoma stolikami, stołem bilardowym, malutką lodówką i półką z książkami. O dopłatach nic nie słyszałem a stawki za pokoje takie jak w cenniku NFZ (płaciłem 407 PLN za turnus z opłatą klimatyczną).
4. Parking znajduje się obok budynku (należy do restauracji) i jest płatny, za cały turnus coś około 30 PLN. Bezpłatny znajduje się za zakładem przyrodoleczniczym, więcej szczegółów nie znam bo nie parkowałem tam.
5. Naprzeciw jest blok mieszkalny a od drugiej strony widok na kawałek parku i boisko do piłki nożnej. Balkonów brak.
6. Baza zabiegowa b. dobra, wyremontowana, dobrze wyposażona. Na zabiegi trzeba dojść około 200m
Mam nadzieję że coś się zmieniło na lepsze przez ten rok. Napisz mi swojego mejla to przyślę zdjęcia bo tu zbyt dużo trzeba kombinować. Pozdrawiam
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Goczałkowice Zdrój

Post autor: henryk44 »

Dziękuję za wyczerpujące informacje,które odpowiednio pozwolą mi pozytywnie nastawić się do tego wyjazdu.
ODPOWIEDZ