Ciechocinek ZNP

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Jeśli są osoby, które były niedawno w sanatorium ZNP w Ciechocinku bardzo proszę o komentarze. Chodzi mi o w miarę świeże opinie i spostrzeżenia. Wszystkie starsze opinie na temat tego miejsca znajdujące się na naszym forum przeczytałam już kilkakrotnie :)).
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

ma piszę i sama odpowiadam :)). To , co wiem na pewno to to, że na cały turnus ZUS kontraktuje sześć pokoi jednoosobowych. :))
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: bodana2 »

Witam, na Twoim miejscu nie liczyłabym na pokój jednoosobowy. No chyba, że jesteś pracownikiem ZUS, rodziną pracownika ZUS, względnie pracownikiem służby zdrowia. Tak to funkcjonowało, gdy ja tam byłam, a potem kilka miesięcy później sytuacja się powtórzyła, gdy był znajomy. Być może coś się zmieniło w tej kwestii, ale raczej nie wierzę. W razie konkretnych pytań chętnie odpowiem.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Nie liczę na możliwość zarezerwowania jedynki. Dzwoniłam 5 miesięcy przed wyjazdem, już nie było. Gdybym jechała miesiąc później byłaby taka możliwość. Bodano, napisz, jakie było wyposażenie pokoju i czy kuchnia serwuje jakiś wybór diet, czy jest tylko jedna.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: bodana2 »

Pokoje niezłe, wyposażenie również. Jest telewizor,czajnik, radio, naczynia, leżaki. Dla mnie jedynym mankamentem były akustyczne drzwi do łazienki (harmonijkowe). Ręczniki 2, koce. Diety o ile pamiętam były 3: podstawowa, cukrzycowa i lekkostrawna. Deklaracja diety już w recepcji podczas zameldowania. Kuracjusze z ZUS mieszkali w pokojach 2 i 3-osobowych. Jedzenie smaczne i w wystarczającej ilości. Pyszne ciasta własnego wypieku.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: basiat »

Byłam w Ciechocinku w czerwcu (ZUS) Rzeczywiście jedynki to rarytas. Pod koniec naszego turnusu doposażano kolejne pokoje. Warunki mieszkaniowe dobre. Dieta do wyboru.Jedzenie smaczne i różnorodne. Zabiegi i baza zabiegowa dobre. Atmosfera w sanatorium miła i przyjazna kuracjuszom. Co ważne, jest bardzo czysto. Pozdrawiam i życze miłego pobytu :kwiat:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Bodano, Basiu, dziękuję za informację. Napiszcie mi dziewczyny, czy jest dostępne żelazko i czy pokoje mają balkony i jakiś sznurek, żeby wysuszyć ręcznik. Basiu, dużo zabiegów dziennie miałaś zaordynowanych? Napisz mi jeszcze, czy widziałaś pokój jednoosobowy ( to już tylko moja ciekawość :)) )
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: bodana2 »

Balkony są, sznurki były, klamerki miałam swoje.Żelazka dostępne w recepcji. Typowych zabiegów miałam 96 plus psychoedukacja, relaksacja i inne szkolenia.
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: roxy »

Pokoje jednoosobowe są dopłata jakaś wcale nie mała, z tego co pamiętam to koleżanka za 28 dniowy pobyt z NFZ dopłacała coś ok.1000 zł.
Balkony są, sznurki są , ja miałam suszarkę ale byłam w lutym więc nie korzystałam:)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: basiat »

emik pisze:Bodano, Basiu, dziękuję za informację. Napiszcie mi dziewczyny, czy jest dostępne żelazko i czy pokoje mają balkony i jakiś sznurek, żeby wysuszyć ręcznik. Basiu, dużo zabiegów dziennie miałaś zaordynowanych? Napisz mi jeszcze, czy widziałaś pokój jednoosobowy ( to już tylko moja ciekawość :)) )
Emik, żelazka są do wypożyczenia w recepcji. Na każdym korytarzu stoją deski do prasowania. można je brac na czas prasowania do pokoi. Każdy pokój ma balkon i na moim turnusie wszystkie pokoje dostały nowiutkie suszarki, a więc sznurki sa niepotrzebne!. Podobnie jak bodana miałam 96 zabiegów + relaksacja i inne pogadanki. ALe czasowo nieźle sie rozłożylo, więc popołudnia nie były zajęte, choć u niektrych roznie to bywało. Proponuję, żebyż od razu po wizycie u lekarza, który zleci Ci zabiegi, udała się do pokoju planowania. Tam są bardzo sympatyczne panie, z ktorymi mozna sie dogadać i poprosić o wszystkie zabiegi przed południem. ale nie zwlekaj z tym, bo potem bywa róznie. poza tym niektóre zabiegi mozna przyspieszyć np wszelkie kąpiele ( oprocz basenu) mozna załatwić juz przed sniadaniem- u nas z takiej mozliwości korzystało sporo osob. Jedynki nie widziałam, ale z opowiadania mojej współlokatorki wynikalo, że były rózne. Większość z nich to maluteńkie pokoiki, więc chyba nie ma czego żałować, jeśli jej nie będziesz miała. Te lepsze i nieco większe są chyba dla wybrańców i rzeczywiście dużo więcej kosztują. Mnie sie trafiło w ogole extra, bo mieszkałam w pokoju trzyosobowym we dwie tylko. a więc miałyśmy większe rozgarnięcie:)) Bo dwójki tez nie należą do dużych. ale jak trafisz na fajna współlokatorkę, to nie będzie Wam stanowiło róznicy, czy mały, czy większy pokoik. w każdym pokoju jest telewizor ( duuuużo programów), radio i czajnik+ talerzyki, szklanki, sztućce. pozdrawiam
ODPOWIEDZ