Podkarpacki NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Podkarpacki NFZ

Post autor: Maria777 »

napiszcie co słychać w tym funduszu. niewielu kuracjuszy się tu wypowiada. A przecież jest nas bardzo dużo a niewiele piszcie coś o tym funduszu, Od jutra zaczynamy; miejscowość, wyjazd, długość terminu, dokładne daty, jakie pokoje, czy jest tam co robić itp
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Dzia_dek »

Mario taki temat już istnieje od marca br., ale się "nie przyjął". :shock: :(
"Galicja" nie chce udzielać takich informacji; gdzie? kto? z kim? po co? na co? i za ile? :lol: :lol:
To tak oczywiście z przymrużeniem oka i żartem, bo sam piszę z tego regionu. ;) :lol:
A tak na poważnie to niewiele osób z Podkarpackiego NFZ- u jest aktywnych na forum. :(
Poniżej masz link do tego tematu, o którym wspomniałem. :(
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... rpacki+nfz
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Lewek »

Podobna sprawa jest ze świętokrzyskim NFZ :roll: :roll: :roll: Mało ludzisków pisze ...
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Maria777 »

[quote="Dzia_dek"]Mario taki temat już istnieje od marca br., ale się "nie przyjął". :shock: :(
"Galicja" nie chce udzielać takich informacji; gdzie? kto? z kim? po co? na co? i za ile? :lol: :lol:
To tak oczywiście z przymrużeniem oka i żartem, bo sam piszę z tego regionu. ;) :lol:
A tak na poważnie to niewiele osób z Podkarpackiego NFZ- u jest aktywnych na forum. :(
Poniżej masz link do tego tematu, o którym wspomniałem. :(
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... rpacki+nfz[/qZ

Witam, coś w tym jest. Ostatnio, jedna z kuracjuszek z Wielkopolski stwierdziła, że na Podkarpaciu "bida aż piszczy" więc może dlatego ludzie się nie przyznają skąd pochodzą. A na Podkarpaciu jest cudownie! Czyste powietrze, piękne Bieszczady, cudowne uzdrowiska: Iwonicz, Rymanów, Polańczyk itd. - "tu szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić" Pozdrawiam Warszawiaków z jesiennego turnusu ;)
Pablo78
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 17 lip 2016 20:46
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Pablo78 »

witam


Ja złożyłem w maju 2016 wniosek do podkarpackiego NFZ. Czekam na decyzję.


pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Maria777 »

Witaj Pawle, ja złożyłam wniosek w czerwcu i też czekam na decyzję. Podobno na wyjazd z podkarpackiego NFZ czeka się około 16 miesięcy. Czy coś Ci bliżej wiadomo?
johny60
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 250
Na forum od: 18 mar 2016 10:09

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: johny60 »

Maria777 pisze:Witaj Pawle, ja złożyłam wniosek w czerwcu i też czekam na decyzję. Podobno na wyjazd z podkarpackiego NFZ czeka się około 16 miesięcy. Czy coś Ci bliżej wiadomo?
Witam wszystkich. Ja natomiast złożyłem wniosek w grudniu 2015 i w styczniu otrzymałem numerek, praktycznie równy miesiąc. A obecnie mam 10900. A mówiono mi w NFZ-cie że u nas oczekiwania wynosi do 14 m-cy. Oczywiście myślę że uwarunkowane to jest rodzajem schorzenia i kwalifikacji przez lekarza. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Maria777 »

Zgadza się, czas oczekiwania uzależniony jest od schorzenia. Ja chciałabym wyjechać do uzdrowiska nadmorskiego, zatem przygotowałam się na dłuższe czekanie. Podobno nizinne i górskie szybciej można otrzymać. Liczę, że sierpień lub wrzesień 2017 spędzę nad Bałtykiem :)
Jandy
Posty: 1
Na forum od: 22 lip 2016 00:05
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Jandy »

Czas oczekiwania oczywiscie zależny od rodzaju schorzenia oraz od rodzaju skierowania (leczenie sanatoryjne lub leczenie szpitalne)
Wnioski wspolnie złożone w maju 2015 wraz ze zoną. Moj okres oczekiwania na leczenie poszpitalne 4 miesiece - diabetologia Ciechocinek. Żona czas oczekiwania na leczenie sanatoryjne 14 miesiecy - diabetologia Krynica.
Następnym razem obydwoje dajemy sie polozyc w szpitalu i juz pojedziemy razem na leczenie szpitalne (mniej czekania i ZERO oplat za pobyt)
pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpacki NFZ

Post autor: Maria777 »

Jandy pisze:Czas oczekiwania oczywiscie zależny od rodzaju schorzenia oraz od rodzaju skierowania (leczenie sanatoryjne lub leczenie szpitalne)
Wnioski wspolnie złożone w maju 2015 wraz ze zoną. Moj okres oczekiwania na leczenie poszpitalne 4 miesiece - diabetologia Ciechocinek. Żona czas oczekiwania na leczenie sanatoryjne 14 miesiecy - diabetologia Krynica.
Następnym razem obydwoje dajemy sie polozyc w szpitalu i juz pojedziemy razem na leczenie szpitalne (mniej czekania i ZERO oplat za pobyt)
pozdrawiam :lol:
Zgadza się, lepiej dać się położyć w szpitalu i łatwiej oraz oczywiście taniej można jechać do sanatorium. Ale od czasu do czasu fajnie jest również odpocząć od siebie czyli jak to mówią: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło..... ;) Też tak myślałam, że bez męża ani kroku nie zrobię, a jednak musiałam :kwiat:
ODPOWIEDZ