Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: adek »

Dostałem skierowanie do SU Wacław. Interesuje mnie czy jest tam Wi-Fi i basen? Jak z zabiegami? Kto był w Świeradowie zimą? Czy można pojeździć na nartach?
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: malgorzatas »

adek :kwiat: witaj na forum :kwiat: Na temat Wacława W Świeradowie dużo juz zostalo napisane..wczoraj odpowiedałam tez na post..poczytaj tematy :D
wi - fi...nie ma :( Basenu tez nie ma..trzeba cjodzić do Domu Zdrojowego..lub innego Sanatorium :(
Zimą sa wyciągi i można jeździć na nartach..zobacz sobie w UZDROWISKACH tam masz kilka fotek z Swieradowa..pozdrawiam Goska :kwiat:
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: adek »

malgorzatas pisze:adek :kwiat: witaj na forum :kwiat: Na temat Wacława W Świeradowie dużo juz zostalo napisane..wczoraj odpowiedałam tez na post..poczytaj tematy
Dzięki za miłe powitanie. Znalazłem już informacje na temat Wacława w Świeradowie, które są tu napisane, ale czy to dużo....
Mam skierowanie do Szpitala Uzdrowiskowego, a z tego co mi wiadomo to tacy kuracjusze są zwolnieni z opłaty klimatycznej, jednakże tu spotkałem się z informację, że osoba będąca w szpitalu też ją zapłaciła, czy to prawda?
forumowicz

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: forumowicz »

Witaj Adek :) Jeśli jest takie zwolnienie a jest ,trzeba się konsekwentnie tego trzymać i powołać na odpowiedni przepis zwalniajacy z opłay i nie płacić dla "świętego spokoju" Miłego pobytu w sanatorium :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: malgorzatas »

adek :kwiat: powiem tak..ja tez byłam w tym Szpitalu na poszpitalne ;) z oplat byłam zwolniona..ale za dodatkowe opłaty takie jak klimatyczne...czy telewizor placiłam..może jest taki przepis co zwalnia nas z opłat..tego nie wiem..dowiesz sie u źródła na miejscu..pozdrawiam..udanych zabiegów i miłego odpoczynku Tobie kolego zyczę :kwiat:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: nika7 »

Witaj Adek, byłam w Świeradowie w tym roku w styczniu. Jeżeli masz skierowanie do szpitala to nie będziesz płacić żadnego klimatycznego. Jedyną opłatą jest opłata za telewizor, w styczniu było to 60 zł za 4 kanały. Co do jazdy na nartach to owszem jest gdzie pojeździć tyle że nie wiem czy będzie tyle śniegu. Co prawda jest naśnieżanie sztuczne ale podczas mojego pobytu było tak mało śniegu, że nawet nie uruchamiano sprzętu. Możesz sobie sprawdzić jak wygląda stok wpisując w Googlach Ski Sun. Znajdziesz tam kamerkę. Wi-fi niestety brak, nawet jak miałbyś swój internet to słabo chodzi. A jeśli chodzi o basen to co prawda jest w Domu Zdrojowym ale malutki i raczej do gimnastyki. Możesz sprawdzić w St Lukasie, chociaż podobno ostatnio był nieczynny. Jest Aquapark, kiedyś był to Malachit- teraz Interferie. Jednak zimą to już dojazd samochodem bo jest trochę oddalony od Wacława. Zimą Świeradów wygląda naprawdę pięknie. :kwiat:
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: adek »

malgorzatas pisze: ..ale za dodatkowe opłaty takie jak klimatyczne......dowiesz sie u źródła na miejscu..pozdrawiam..udanych zabiegów i miłego odpoczynku Tobie kolego zyczę :kwiat:
Przypuszczam, że na miejscu raczej będą nalegali na zapłacenie klimatycznego. Byłem już trzykrotnie na turnusach poszpitalnych i nigdy tej opłaty nie płaciłem.
Dziękuję za życzenia.
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: adek »

kruszynka pisze:Jeśli jest takie zwolnienie a jest ,trzeba się konsekwentnie tego trzymać i powołać na odpowiedni przepis zwalniajacy z opłay i nie płacić dla "świętego spokoju" Miłego pobytu w sanatorium :)
Z moich obserwacji wynika, że dla "świętego spokoju" to ludzie płacą. Ta sprawa była nawet poruszana w Sejmie i wypowiadało się w tym temacie Ministerstwo Finansów. Ich opinia jest jednoznaczna - wszystkie szpitale są zwolnione z opłaty klimatycznej.
Dziękuję za życzenia.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: nika7 »

Adku, w Świeradowie nie pobierają opłaty klimatycznej jeśli masz skierowanie do Szpitala Uzdrowiskowego :D
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świeradów, Wacław, Grudzień 2014

Post autor: adek »

nika731207 pisze:Jedyną opłatą jest opłata za telewizor...Co do jazdy na nartach to owszem jest gdzie pojeździć tyle że nie wiem czy będzie tyle śniegu.
Telewizor mnie nie interesuje, ostatnio w tych stronach byłem 30 lat temu, konkretnie w Karpaczu, tak że na pewno nie będę tracił czasu na te pudełko. Bardziej mnie interesują dansingi. Mój turnus kończy się 23 grudnia, a napisałaś, że nawet w styczniu nie uruchomiano sprzętu, najwyżej przed samym wyjazdem sprawdzę czy warto brać narty. Jeśli chodzi o internet to wygląda na to, że trzeba będzie pojechać ze swoim, tyle żeby sprawdzić pocztę, itp. to nie musi być szybki, ważne by działał. Dopiero dostałem skierowanie, ale mam jeszcze trochę czasu, żeby poszukać informacji.

Czy w pokojach są lodówki? Czy to prawda, że z NFZ nie dają ręczników? Poprzednio i to dwukrotnie zdarzyło mi się, że nie było wieszaków, a jak to wygląda w Wacławie?
ODPOWIEDZ