Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
ciasteczkowa 78
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 paź 2014 14:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: ciasteczkowa 78 »

Witam , czy ktoś jedzie do Czerniiawy Zdrój na turnus od 5 stycznia 2015r. Potrzebuję transport , jadę z Kalisza, oczywiście dokładam się do kosztów. Serdeczne dzięki. :D
ciasteczkowa 78
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 paź 2014 14:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: ciasteczkowa 78 »

Naprawde nikt nie jedzie, czy jest jeszcze za wcześnie?
luluja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 16 kwie 2010 14:30

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: luluja »

Ale nie ma co się martwić. Ja też 04.11 jadę sama :D Pozdrawiam
ciasteczkowa 78
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 paź 2014 14:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: ciasteczkowa 78 »

Dzięki nie martwię się, tylko mam daleko. Miłego pobytu życzę :D
Awatar użytkownika
Czarna75
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 09 lip 2014 09:41
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: Czarna75 »

Hej!! :D Jeśli macie jakieś pytania....śmiało! Chętnie na nie odpowiem!! Byłam, przeżyłam!! :D Pozdrawiam!!..
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: grazynamackowiak »

Witam Czarna 75 byłaś kuracjuszką Czerniawa Zdrój w jakim sanatorium byłaś opisz nam kuracje zabiegi
rehabilitacja jak jedzenie gdzie imprezy ,jak z odpłatnoscią za telewizor czajnik ,wymiana pościeli
napisz co uważasz za stosowne zapewne będzie pomocne kuracjuszą pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Czarna75
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 09 lip 2014 09:41
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: Czarna75 »

grazynamackowiak pisze:Witam Czarna 75 byłaś kuracjuszką Czerniawa Zdrój w jakim sanatorium byłaś opisz nam kuracje zabiegi
rehabilitacja jak jedzenie gdzie imprezy ,jak z odpłatnoscią za telewizor czajnik ,wymiana pościeli
napisz co uważasz za stosowne zapewne będzie pomocne kuracjuszą pozdrawiam .
Witaj!!W Czerniawie byłam na przełomie sierpnia i września. Na szczęście w tym czasie!! Ale po kolei! Byłam w sanatorium o jak by nie było cudownej nazwie "Centrum rehabilitacji Czerniawa Zdrój". Warunki pobytu....mam tu na myśli pokoje....szczególnie w nowej części naprawdę super! W pokoju telewizor, lodówka, nawet suszarka do włosów....do niczego nie można się przyczepić! Czajnika co prawda nie ma, ale jest na korytarzu wiec żaden problem! No i czyściutko...fakt! No....i to koniec dobrych wiadomości!! Teraz jedzenie. W dużym....bardzo dużym skrócie.....CZŁOWIEKU RATUJ SIĘ SAM!! Ja mało jem a może dwa razy wyszłam z posiłku najedzona! Małe porcje, mało jadalne....znaleźć ziemniaczka w zupie to cud a już marchewka....cud wielki!!! Czasem udawało się wyszarpać z kuchni dokładkę jakiejś surówki....cóż to było za szczęście!! Podsumowując.....trzeba jeździć do Świeradowa i robić zakupy w jakże ratującej życie Biedronce lub Lewiatanie!! Właśnie.....jeździć!! Bo do Świeradowa jest spory kawałek i na piechotę raczej daleko a już w zimie z siatami zakupów.....raczej mało wykonalne!! Ja na szczęście miałam pod tyłeczkiem swoje autko! jest co prawda jakiś bus, który co dziennie o ustalonej godzinie jeździ do Świeradowa, ale z wyprzedzeniem trzeba się na taki transport zapisywać! Teraz coś o samej rehabilitacji. Czyli o tym po co tak naprawdę tam jedziemy! Ja byłam pacjentem tzw. ruchowym i.....rehabilitacja to tak naprawdę dwie kompetentne osoby....Pan Piotr i Pani Asia!! Są wspaniali, mili i potrafią doradzic, podpowiedziec, ale......na stu kuracjuszy chociaż by wychodzili z siebie nie dadzą rady! Zwyczajnie jest to niewykonalne!! Więc w praktyce wygląda to tak, że wchodzisz na sale i....hulaj dusza!!! Modląc się o to, żeby bardziej się nie zepsuć!! Fajne są zajęcia grupowe, które są prowadzone waśnie przez ta dwójkę!! Je faktycznie polecam!! Polecam też borowinę!! Jeśli chodzi o basen to dla pacjentów ruchowych jest on w starej części. Troszkę, że tak powiem nie bardzo pachnie, jest mały i prowadzą do niego strome, czesto mokre schody! Ale jeśli ktoś chce popływać i do tego ma własny transport polecam Aqua Park w Świeradowie! Bilety nie są drogie i można poszaleć na basenach, w saunach i pomoczyć ciałko w solance!! Teraz wymiana pościeli.....nie ma takowej!! Po prostu!! Co do ręczników to ich wymiana następuje w połowie turnusu i nie ma możliwości wymiany wcześniej!! Są białe więc....wyglądają uroczo już po tygodniu!! Co :D teraz....imprezy! Czyli rozdział o tym gdzie można potańczyć! W poniedziałek jest organizowany taki wieczorek na miejscu. Jest bezpłatny, ale UWAGA......jest to coś dla ludzi o mocnych nerwach!! W sensie....ja nie mam czułego ucha na dźwięki, ale....tego nie da się nawet słuchać!! Mistrz klawiszy i wokalu!!! We wtorek organizowany jest wieczorek w sąsiedniej "Ewie" i tu faktycznie jest fajna muzyka i można potańczyć! Koszt wstępu to tylko 5 zł. a warto! Naprawdę warto!! No i to koniec tego rozdziału!! Bo tak jak wspomniałam do Świeradowa daleko!! Ok. teraz to co naprawdę polecam!! Pstrąg u Pana Ludwika....o ile się nie mylę Arktika....czy jakoś tak. W każdym razie w Świeradowie zaraz koło parku zdrojowego! Pychota! Czeka się na rybkę długo, ale warto!! Przejazd Gondolą.....super widoki!! Szanowne Panie....fryzjer Tomek!!! Mistrz nożyczek!! Rewelacja!!!! Ja wybieram się do niego w tym tygodniu z przyjaciółką aż z Wrocławia!! Szaleństwo!! I jeszcze jedna knajpa warta polecenia.....niestety aż w Szklarskiej! "Niebo w Gębie" .....w życiu nie widziałam takich porcji! Olbrzymie i za nie duże pieniądze!! To chyba tyle.....rozpisałam się strasznie!! Ach.....nie ma po co dźwigać ze sobą szlafroka, można go wypożyczyć za 20 zł. z recepcji i można też wypożyczyć tam kabel do internetu. Koszt to 5 zł.
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy i życzę przynajmniej tak fajnego towarzystwa i tak fajnych ludzi na jakich ja na szczęście trafiłam!!! Wtedy przetrwać można wszystko!!!! A w razie jeszcze jakiś pytań.....postaram się pomóc!! :D :serce:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: ewasz »

Miło, że się odezwałaś :)
Pozdrawiam serdecznie :serce: :kwiat:
Buziole :lol: :lol:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: nika7 »

Tak, dawno Cię nie było. :kwiat:
Awatar użytkownika
Czarna75
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 09 lip 2014 09:41
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czerniawa zdrój od 5 stycznia 2015r.

Post autor: Czarna75 »

ewasz pisze:Miło, że się odezwałaś :)
Pozdrawiam serdecznie :serce: :kwiat:
Buziole :lol: :lol:
W końcu znalazłam chwile!!! Ciężko było wrócić do pracy i nie wydłużając doby znów zacząć ogarniać wszystko jak kiedyś!!!! Ale udało się!!! Buziaczkuję!!!! :serce: :serce:
ODPOWIEDZ