Święta w sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
forumowicz

Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Był ktoś? Przeżyliście? ;)
Praktykowane są przepustki na ten czas?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Święta w sanatorium

Post autor: jan19557 »

Ja spędziłem Wielkanoc w Busk Zdroju. Było bardzo fajnie , świąteczne posiłki, ciasto na stołach i oczywiście śmigus dyngus. Przepustki oczywiście były ale niewiele osób skorzystało. Tobie też przyda się odpoczynek od roboty. Nie przeżywaj. :kwiat:
forumowicz

Re: Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

No przezywam, przeżywam ;)
Robota jak robota, ale wigilia... :o
forumowicz

Re: Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Ja byłam w Wielkanoc, w Kołobrzegu i byłam bardzo zadowolona, mimo, że Wielką Sobotę spędziłam w pociągu. W Święta na szwedzkim stole dominowały potrawy świąteczne i ciasto. Nie zabrakło też święconego. Przed wyjazdem też miałam mieszane uczucia, bo pierwszy raz zostawiałam rodzinę na Święta. Teraz gdybym miała taką okazję nie zastanawiałabym się nad niczym, tylko pakowała walizki i w drogę. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu :kwiat:
forumowicz

Re: Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Dziekuję Basiu :kwiat:
Wielkanoc to trochę inne święta... ja raczej będę chciała wrócić do domu chociaż na wigilię, mam małą córeczkę
Awatar użytkownika
NNikka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 08 paź 2014 22:45
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Święta w sanatorium

Post autor: NNikka »

Wielkanoc to dużo ważniejsze święta...
forumowicz

Re: Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Tak, dla osób spędzających je w wierze katolickiej z pewnością.
Dla osób, które świętują z powodu tradycji, niekoniecznie.
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Święta w sanatorium

Post autor: krzycholu »

Moj turnus w kwietniu obejmowal i Wielkanoc, wiekszosc ( ponad polowa w tym i ja pojechała na przepustki) na resztę czekala niezła wyzerka a tak to nudy... :D
forumowicz

Re: Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

To zmienia postać rzeczy. Podejrzewam, że w takim wypadku, to nie będą stwarzać problemu z udzieleniem przepustki. Na miejscu się zorientujesz :) Gdyby jednak nie dało rady, to poproś rodzinę o załatwienie jakiegoś trefnego zaświadczenia od lekarza ;)
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Ida »

Spędziłam ubiegłoroczne święta w sanatorium, było uroczyście, wigilia z tradycyjnymi potrawami i opłatkiem. Przepustki były oficjalne i nieoficjalne. Było też sporo osób, do których rodziny dojechały na kilka dni i mieszkały zazwyczaj na kwaterach prywatnych.
ODPOWIEDZ