PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
zorro
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1862
Na forum od: 17 sty 2014 07:00
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: zorro »

Bywa tak...
Wpadamy na pomysł, żeby pojechać do sanatorium.
Bywa (być może najczęściej), że jest to zalecone, wskazane a nawet konieczne.
Załatwiamy w każdym przypadku kwestie formalne (wizyta u lekarza, wniosek, rtg, ekg i morfologia) i składamy wniosek...
Potem czekamy... i śledzimy jak ubywa osób w kolejce i obliczamy, że za 15 - 20 miesięcy przyjdzie nasza kolej...
Przestajemy intensywnie myśleć o pobycie i czekamy... zaglądając czasami do "kolejki".
Jest ostatnia setka... więc za miesiąc, dwa... góra trzy...
I zaczyna być nerwowo...
Gdzie, kiedy dokładnie, jakie będą warunki, z kim w pokoju, w jakim pokoju, jaka baza, jakie zabiegi, co zabrać...
Jak to będzie :?: (zastanawiają się nowi kuracjusze), jak uniknąć błędów z poprzedniego/poprzednich pobytów :?: (kombinują doświadczeni kuracjusze).
No i jedziemy... zadowoleni wstępnie ze skierowania właśnie do tego sanatorium... lub mniej zadowoleni...
Jak bywa dalej... :?:
Są realia... baza, pokoje, ludzie, relacje (dobre i trochę gorsze też bywają), dużo czasu...

Podzielmy się konfrontowaniem oczekiwań, potrzeb i planów (pod każdym względem) z tym co zastaliśmy, co się zdarzyło, co zaistniało...
Wróciliśmy zdrowsi, zadowoleni, zdegustowani, załamani...
Czy udało się zaspokoić potrzeby, zrealizować plany, spełnić oczekiwania...
Czy warto było... :?:
forumowicz

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: forumowicz »

Byłam w sanatorium kilka razy. Za każdym razem było inaczej, bo to oczywiste ...różne miejsca ...różni ludzie. Zawsze jednak wracałam zadowolona z zabiegów, bo na jakiś czas nie odczuwałam dyskomfortu ze strony mojego kręgosłupa :D ...oczywiście wypoczęta i odstresowana :D Nie jestem malkontentką więc to, że nie zawsze spełniło się to o czym marzyłam, nie miało zasadniczego znaczenia. Wyjeżdżam zawsze pełna optymizmu. Nie zwracam uwagi na detale. Takie nastawienie pomaga mi dobrze wypocząć i bawić się 8-) :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: Sloneczko »

W moim przypadku warto było....
Miałam wspaniałe zabiegi, które bardzo pomogły mi przy moim schorzeniu.....
Przeszłam wszystkie, dróżki, pagórki, góry i szlaki....
Zrobiłam mnóstwo pięknych zdjęć.....
Poznałam nowych ludzi, chętnych do "łażenia" z plecakiem, o każdej porze dnia i przy każdej pogodzie.....
Jestem optymistką, pozytywnie nastawioną do wszystkich ludzi i sytuacji.
Daje radę wszędzie ale jednak ruch na powietrzu oraz na basenie jest dla mnie obecnie najważniejszy.
Jestem w trakcie oczekiwania na kolejny przydział i myślę, że znów oprócz zabiegów, swój wolny czas spędzę jak ostatnio :D czyli wspaniale i zdrowo :D
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: medi »

Nie mogę powiedzieć ,że zabiegi mi pomogły ,jak bolało tak boli i pewnie boleć będzie nadal ...choć z drugiej strony nie wiadomo jak by było gdybym nie poddała się rehabilitacji :roll: Ale ...co się wytańczyłam to moje :twisted: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: Felice »

Ja w stosunku do każdego wyjazdu mam inne oczekiwania i chyba zależą one najbardziej co się ze mną dzieje ,jakie samopoczucie aktualnie mam. Czasem bardzo silny nacisk kładę na rehabilitację i jej podporządkowuję praktycznie cały wyjazd.Czasem chcę przy okazji tak po ludzku wypocząć - poleżeć,pospacerować,poczytać i niczemu swojego czasu nie podporządkowywać (tego po zabiegowego oczywiście). Innym razem nosi mnie turystycznie,zwiedzam,łażę po górkach ,jeżdżę rowerem...
Za każdym razem w planie mam wycieczki,które już wcześniej rezerwuję korzystając z bazy internetowej ofert lokalnych biur podróży.No i tworzę w każdym miejscu swój własny album fotograficzny.
Utworzyła się również swoista grupa znajomych...tych sanatoryjnych.Zazwyczaj utrzymuję dalszy kontakt czasem osobisty,czasem telefoniczny,czasem znów gdzieś się spotkamy.
Jedynym moim oczekiwaniem tak w sumie jest pokój 1 osobowy.Reszta zależy tylko ode mnie,a przede wszystkim to czy wspomnienia będą miłe,czy mniej...
Podobnie jak Słoneczko jestem pozytywnie nastawiona do życia,ludzi i tego co dzień niesie.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: nika7 »

Za każdym razem kiedy wyjeżdżam nie nastawiam się na luxusy. Moim jedynym oczekiwaniem jest dobra baza zabiegowa. Na szczęście jak dotąd trafiałam całkiem fajnie. Kąpiele ( bo o nie najbardziej zabiegam) całkiem nieźle zadziałały a co za tym idzie bardzo poprawił się mój humorek. Dzięki temu mogłam oddawać się różnym przyjemnościom,począwszy od zabiegów na parkiecie a na spacerach czy wycieczkach kończąc. Wracam zawsze z cudownymi wspomnieniami i nowymi kontaktami w książce telefonicznej(ciekawa jestem kiedy mój aparat zastrajkuje i nie doda już następnego numeru :lol: )
Podobnie jak dziewczyny jestem pozytywnie nastawiona do ludzi i najczęściej "uchachana od ucha do ucha" co pozwala mi fajnie spędzać czas na takich wyjazdach. Mam nadzieję, że mój następny wyjazd będzie równie udany :D
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27705
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: Princi »

zawsze jadę z pozytywnym nastawieniem :) i nawet drobne niedogodności nie są wstanie zepsuć mojego humoru ;) :D staram się jak najlepiej wykorzystać czas w sanatorium ;) na pierwszym miejscu oczywiście rehabilitacja ale spacery,wycieczki i parkietoterapia też wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie :) bardzo ważni dla mnie są ludzie z którymi spędzamy tam czas :kwiat: z niektórymi w dalszym ciągu celebruję znajomości :) potem pozostają tylko zdjęcia,wspomnienia i oczekiwanie na następny wyjazd :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: Lewek »

Ja zawsze przed wyjazdem bardzo się denerwuję ...Dlaczego...? Każdy to wie, choć generalnie jestem osoba komunikatywną i otwarta na nowe kontakty i ludzi ;) Wyjazd do sanatorium to dla mnie przede wszystkim zabiegi, które maja mi przynieść ulgę i poprawę na kilka miesięcy, przynajmniej taka mam nadzieję ;) Na szczęście tak jest :lol:
Podobnie jak Słoneczko i jeszcze kilka innych tu Forumowiczów jestem osoba optymistycznie nastawiona do życia i praktycznie wszystko mi pasi :lol: :lol: :lol: Idziemy na tańce, proszę bardzo idziemy, na ciasteczko ...chętnie, choć nie lubię, na piwo oooo bardzo chętnie :lol: :lol: :lol: uwielbiam. Nie ma nikt ochoty pobiegać po górkach ...trudno :( Idę sama. Nieodzownie towarzyszy mi aparat fotograficzny :D Generalnie wszystko mi pasuje i ze wszystkiego jestem uchachana :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: forumowicz »

Ha, ha, ha... Aga ja to wiem ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: PLANUJEMY wyjazd..., czego oczekujemy, potrzebujemy...

Post autor: Sloneczko »

Dziewczyny :kwiat: jakie my jesteśmy podobne do siebie :o :D
Pewnie dlatego było nam tak dobrze w Busku Zdroju ;) :lol: :twisted:
ODPOWIEDZ