Polanica 28.05.2015

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Eliot Ness
Posty: 4
Na forum od: 27 mar 2015 19:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Polanica 28.05.2015

Post autor: Eliot Ness »

Właśnie dostałem informację z ZUS, że wysyłają mnie do sanatorium w ramach prewencji rentowej. Jadę do Polanicy na turnus od 28 maja 2015. Jestem z Wrocławia, czy ktoś może też się tam wybiera w podanym terminie? Schorzenia kardiologiczne, zawały i inne bypassy.
kataryna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 mar 2015 15:52
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: kataryna »

Ja tez tam jadę w tym terminie. Nigdy nie byłam w Polanicy i pierwszy raz jadę do sanatorium.Pozdrawiam
kataryna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 mar 2015 15:52
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: kataryna »

Zastanawiam się czy w takim sanatorium obowiązuje do przestrzegania regulamin. A propos, w jakim sanatorium będziesz??? Ja jestem po stentach...nie było to miłe, mam nadzieję, ze tutaj dojde do formy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: Felice »

Jeżeli dostaliście Wielką Pieniawę to będziecie zadowoleni.
Zastanawiam się czy w takim sanatorium obowiązuje do przestrzegania regulamin. A propos
W każdym sanatorium powinno przestrzegać się regulaminu,po to jest ;)
kataryna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 mar 2015 15:52
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: kataryna »

Będę właśnie w Wielkiej Pieniawie - czy trudno dostac pokój jednoosobowy?
Eliot Ness
Posty: 4
Na forum od: 27 mar 2015 19:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: Eliot Ness »

Nie zaglądałem kilka dni, a tu proszę... temat bardzo żywy. Faktycznie jadę do Wielkiej Pieniawy. Termin wymarzony, towarzystwo też zapowiada się niezłe. Jestem po dwóch zawałach, mam 4 bypassy i jednego stenda. Niestety 2 bypassy założone w 2010 roku się zapchały, więc moje rokowania nie są zbyt optymistyczne, ale co tam.... ważne, że żyjemy i mam nadzieję, miło wspólnie spędzimy czas.
Co do regulaminu sanatorium, to kompletnie nie zrozumiałem intencji autora. Jak w każdej zbiorowości obowiązują zasady, które pozwalają wszystkim funkcjonować. No wiadomo, że wiąże się to z ograniczeniami, ale dzięki temu wszyscy mają jednakowo źle, albo jednakowo dobrze - zależy od nastawienia.
Byłem w Równicy /Ustroń/ w 2011 roku, ale z punku widzenia poprawy zdrowia niewiele mi to dało. Sam ośrodek bardzo przyjazny, okolica przepiękna, ale zabiegi.... totalne nieporozumienie. Gimnastyka oddechowa, seanse z psychologiem, muzykoterapia... czułem się jak w klubie AA. Mam nadzieję, że w Polanicy traktują pacjentów kardiologicznych poważniej i zabiegami leczą, a nie ogłupiają. :lol:
kataryna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 mar 2015 15:52
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: kataryna »

Nareszcie ktos odpowiedział...regulamin...hm, chodzi mi o to czy można wyskoczyć gdzieś na potańcówkę chociażby, bo zawał zawałem, ale zyc trzeba i korzystać z niego garściami... dopóki żyjemy. Fajnie, ze jest ktoś, kto juz wiem, że będzie zamieszkiwał w tym samym sanatorium....czas zapewne spedzimy w miły sposób :lol:
Eliot Ness
Posty: 4
Na forum od: 27 mar 2015 19:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: Eliot Ness »

Wszędzie, a przynajmniej te miejsca które znam, okolice sanatorium mają swoją "metę" z muzyką i tańcami. Personel sanatoryjny "oficjalnie" nie popiera takiej formy rehabilitacji, ale z nieoficjalnych źródeł wiem, że łamanie regulaminów w tym zakresie nie jest wielkim przestępstwem. ;) Chociaż różnych "asów" w życiu widziałem, takich co kończyli turnus przed terminem też miałem wątpliwą przyjemność oglądać. Życie... zwyczajne życie.... jak niektórzy wyrwą się z domu spod kontroli współmałżonka to głowie potrafi się nieźle przewrócić. :lol:
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: Chmurka07 »

Eliot Ness po zawałach (2) , bay pas nie licz na inne zabiegi jak lekka gimnastyka, muzykoterapia , psycholog i spacery. Nie te klimaty, oj nie. Napewno biczy i masaży nie dostaniesz.Pozdrawiam.
kataryna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 mar 2015 15:52
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica 28.05.2015

Post autor: kataryna »

Widze eliot, że łapiemy w lot o co nam chodzi, chyba szybko znajdziemy wspólny jezyk.
ODPOWIEDZ