Szczawnica "Nauczyciel" 9.04.2015

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
annar
Posty: 3
Na forum od: 06 mar 2015 11:39
Oddział NFZ: Wielkopolski

Szczawnica "Nauczyciel" 9.04.2015

Post autor: annar »

Witajcie

Może ktoś uderza do Szczawnicy? Turnus 9.04.2015

Samej smutno jechać

Z Piły
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczawnica "Nauczyciel"

Post autor: jurand40 »

Witaj annar na pewno na miejscu będzie dużo ludzi miłego pobytu :)
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczawnica "Nauczyciel"

Post autor: hala5102 »

Byłam i nie zazdroszczę. Sanatorium "Nauczyciel" w Szczawnicy jest najwyżej położone. Zejść na dół do centrum Szczawnicy, to gratka, ale wdrapać się z powrotem do budynku, to już trza mieć naprawdę zdrowe płuca i nogi :) Pozdrawiam
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczawnica "Nauczyciel"

Post autor: hala5102 »

Ale miejscowość SUPER! Można naprawdę ciekawie spędzić cały pobyt, tym bardziej, że po świętach pogoda ma sprzyjać i ma być coraz cieplej. Polecam zajrzeć do restauracji "KOCI ZAMEK" - klimat i wystrój niesamowity! :o :shock: Miłego pobytu i świetnych, trafionych zabiegów.Pozdrawiam
annar
Posty: 3
Na forum od: 06 mar 2015 11:39
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Szczawnica "Nauczyciel"

Post autor: annar »

Dziękuję za podbudowanie

Chyba każdy świeżo upieczony kuracjusz przeżywa rozterki-jak będzie,kogo spotkam,czy ta cała bajka przyniesie wymierne korzyści zdrowotne.
Jestem w miarę "mobilna" i wydolna,więc wysokość ośrodka chyba mnie nie przerazi,widziałam te zdjęcia....mam wiarę,że spotkam fajnych współkuracjuszy.

Pozdrawiam
kristi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 198
Na forum od: 03 paź 2011 19:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Szczawnica "Nauczyciel"

Post autor: kristi »

Witam w Szczawnicy jest super wszystkim polecam kto nie był ,nie wiem jak jest w Nauczycielu ale myślę ,że ba się wytrzymać okolice są tak piękne ,że nie można siedziedż w pokoju .A co do chodzenia pod górkę trzeciego dnia już nie ma zadyszki. Miłego wypoczynku.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Szczawnica "Nauczyciel"

Post autor: stokrotka »

Byłam w Nauczycielu tez w kwietniu.Pogoda jak pogoda -raz padał śnieg innym razem opalałam się na tarasie -ostatnie piętro Nauczyciela.To opalanie to w bluzce bez rękawów -ale opalanie było :lol:
Fakt troche trzeba dreptać żeby dojść do budynku.Ale przewodnik w pierwszych dniach pobytu zademonstruje Wam jaki jest sposób podchodzenia pod górę żeby się nie zmęczyć.Dobra rada !słuchaj tego uważnie ,a potem stosuj.
W budynku jest winda więc nie ma problemu-ja i tak chodziłam na ostatnie piętro na nogach.Zabiegi na parterze i poniżej parteru.Stołówka na miejscu-jedzenie jak dla mnie wystarczające i zjadliwe.Są oferty wycieczek -tylko kasę mieć.Nawet zagraniczne plus na termy słowackie.Byłam zadowolona.Acha ! pokoje jedynki to od północy bez balkonu-więc bierz od południa a będziesz się wygrzewała na balkonie i wspomnianym tarasie.Udanego pobytu.Weź wygodne buty.... :)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawnica "Nauczyciel" 9.04.2015

Post autor: Nutka »

Aniu :kwiat: zazdroszczę Ci tej Szczawnicy.Wcale nie jest tak wysoko,jeszcze jak jesteś "mobilna"i wydajna,to żadna przeszkoda.Zgadzam się z stokrotką,jak to będzie możliwe bierz pokój od południa,dużo słońca i nie jest tak ponuro.Okolice przepiękne.Polecam spływ Dunajcem,coś wspaniałego, Wąwóz Homole,Palenicę,Sokolnicę,Trzy korony.Jest piękna ścieżka rowerowa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji gdzie widoki zostaną Ci na długo w pamięci.Wody termalne w Popradzie na Słowacji koniecznie musisz zaliczyć.Zobaczysz,że nie będziesz miała czasu na nudy.Obok "Nauczyciela" jest "Dzwonkówka" ,pozdrów ja ode mnie,spędziłam tam 3 niezapomniane tygodnie.Zyczę Ci udanego turnusu i fajnych ludzi.Pozdrawiam :D :D :D
Bea71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 10 cze 2012 22:12

Re: Szczawnica "Nauczyciel" 9.04.2015

Post autor: Bea71 »

A gdzie w Szczawnicy można potańczyć?
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawnica "Nauczyciel" 9.04.2015

Post autor: Nutka »

W hutniku są tańce,w Malinowej,najlepsze chyba w Budowlanych.W centrum Szczawnicy też są, może nawet lepszy wybór,ale tam nie chodziliśmy bo trochę za daleko.Trzeba było się w czasie wyrobić.Lepiej potańczyć gdzieś blisko uzdrowiska niż tracić czas na drogę.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ