Rymanów 11.05.2015

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
asia1976
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 22 lip 2013 08:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Rymanów 11.05.2015

Post autor: asia1976 »

Witam
Jadę do Zimowita w maju, czy podrzucicie jakieś info na temat tego obiektu i zabiegów?
Jestem z okolic Częstochowy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: jan19557 »

Asiu 2 linijki niżej masz z tym samym terminem Andrzeja. On co prawda do Eskulapa ale to sąsiednie sanatorium więc na pewno się spotkacie na jakichś tańcach. Co do wiadomości wklep sobie w prawym górnym rogu nazwę sanatorium i miejscowość i szukaj a wszystkiego się dowiesz Ośrodki zarządza ten sam właściciel i prawdopodobnie będziesz chodziła do Eskulapa na niektóre zabiegi więc warto się wcześniej dogadać. Twój jest położony skrótem 300m dalej w lasku na delikatnym wzniesieniu. Na miejscu masz basen i do ciebie też będą przychodzić z innych ośrodków. Co do warunków wewnątrz nic nie wiem bo parę razy byłem ale pod blokiem a wewnątrz nigdy. Wiem tylko, że jedzenie jest smaczne, przywożone przez firmą cateringową, ale pod wydział. Powodzenia i Wesołych Świąt
Awatar użytkownika
asia1976
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 22 lip 2013 08:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: asia1976 »

Witam ponownie. Powiem szczerze że doczytałam do 16 strony o Zimowicie i odpadłam.
Nie znalazłam wszystkich interesujących mnie informacji.
Jadę z ZUS-u. Chciałabym wiedzieć ilu osobowe są pokoje. Czy wszystkie są z balkonami. Czy jest czajnik na wyposażeniu, ręczniki do zabiegów i takie tam. Trzeba będzie się spakować sensownie a nie wiem co muszę zabrać dodatkowo - no cóż typowa kobieta... hehe.
Proszę o odpowiedź :D Pewnie ktoś niedawno wrócił i może napisać sowo dla nowicjuszy Rymanowskich.
Ja byłam ostatnio w Wysowej i tym razem wybrałam Rymanów - mam nadzieję, że słusznie.
Przydałoby się też kilka info o sklepach no i koniecznie o baletach, gie, kiedy i za ile.... :oops:
No cóż parkietoterapia to też terapia...
Pozdrawiam Lejkowo-Poniedziałowo. ;)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: ewasz »

Asia, poszperaj jeszcze a znajdziesz informacje dla siebie. Ostatnio Nika pisała swoje wrażenia więc coś o tańcach jest :lol:
Masz troszkę czasu do wyjazdu, po świętach może ktoś napisze.

Widzisz, bolączką NS jest to, że wszyscy chcą informacji a sami jak wracają to nawet nie podzielą się swoimi wrażeniami.
Następnym razem jak wyjeżdżają też chcą informacji :roll:
A skąd je brać ?
Ci, którzy są tutaj dłużej nie byli we wszystkich ośrodkach by móc nakreślić co i jak.

Asiu, jak wrócisz to bardzo będą przydatne następnym wyjeżdżającym Twoje informacje :)
Mam nadzieję, że podzielisz się z nami za co z góry dziękuję :)
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: nika7 »

Witaj Asiu, o samym Zimowicie nic nie mogę Ci powiedzieć bo tam nie byłam. Jest to duży budynek ze statusem szpitala uzdrowiskowego, więc o baletach na miejscu możesz zapomnieć. Podobno jest w środku kawiarnia. Położony jest dość wysoko i niestety dość daleko od centrum. Do sklepu trzeba zejść na dół po schodach lub ulicą ale jest trochę dalej. Nie jestem pewna ale chyba będziesz musiała chodzić do Delikatesów Centrum, troszkę dalej jest Słoneczko. Możesz znaleźć też warzywniak gdzie owoce są tańsze niż w Centrum. Najbliższa Biedronka w Rymanowie, bez samochodu nie da rady się tam dostać. Jeśli chodzi o balety to na moim turnusie były w 2 miejscach. W Zielonym domku od poniedziałku do soboty za darmo, w sobotę 10 zł a w niedzielę 5 zł. Osobiście nie byłam zadowolona z tego miejsca ze względu na DJ-a. Drugi jest Kasztanowy Dwór od wtorku do niedzieli za darmo. Dużo osób z Zimowita tu przyjeżdżało, niestety samochodem bo jednak jest to spory kawałek. Jak dla mnie tu były najlepsze imprezki. Tak na marginesie uważaj na oddziałową - straszna zołza. Miłego pobytu Ci życzę, jeśli jeszcze mogę Ci pomóc to oczywiście polecam się :D
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: beti4514 »

Witaj Asiu, byłam w tym sanatorium. Mieszkałam na 1 piętrze cześć ZUS jest odnowiona wygląda ładnie w sanatorium ogólnie ok 360 miejsc w tym z Zusu ok 180 reszta to dzieci. Moim zdaniem to pomyłka. Kawiarnia to kawa herbata, napoje i jakiś obiad jak pierogi i ustawione raczej pod dzieci. Jest daleko do centrum i do sklepu wkoło samego sanatorium nic nie ma. Na korytarzu jest jeden czajnik i żelazko.Pozdrawiam
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: beti4514 »

Jeszcze kilka informacji, ;balkon na całą długość skrzydła tak zwany integracyjny, Pielęgniarki mają gabinet na końcu korytarza, codziennie chodzą po pokojach i niektóre są dość wscibskie nasluchuja co się dzieje w pokoju ;)Jeśli chodzi o zabiegi to wszystkie są na miejscu. Na tańce tak jak.ktoś napisał wyżej ale my raczej do Kasztanowego chodziliśmy, a właściwie jeździlismy, bo spacer po zabawie raczej nie wskazany zwłaszcza ze trzeba dość dużo schodów w górę pokonać. Sam Rymanów jest uroczy,jest gdzie wypić kawę i zjeść obiad ale tak jak pisałam daleko od Ziemowita. Samo sanatorium tzn budynek nie jest dobrym miejscem np dla osób mniej sprawnych fizycznie bywali tacy którzy byli "uwięzieni "dosłownie bo nie mieli możliwości zejścia do centrum. Gdybym miała kiedyś możliwość wyjazdu do Rymanów Zdroju to bardzo chętnie ale np do Eskulapu :) Jeśli.masz jeszcze jakieś pytania to proszę, chętnie odpowiem
Awatar użytkownika
Andrzej-B
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 02 maja 2014 18:33
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: Andrzej-B »

Witaj ,ja będę też od 11 maja , ale w Eskulapie i tez z Zus ,ja raz byłem tylko w sanatorium, naczytałem się tyle, że miałem obawy czy ogóle jechać . A powiem Ci tak :było fantastycznie .
Na pewno opinie innych są przydatne ,ale każdy to widzi inaczej ,atmosferę jak będzie stworzą ludzie jacy tam będą kogo poznasz . Ja tylko wiem że trzeba być optymistą i będzie wszystko ok Pozdrawiam Wielkanocnie mam nadzieję że się spotkamy
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: jan19557 »

Obok zielonego domku była jeszcze druga kafejka z tańcami ale Kasztanowy najlepszy. Tam właśnie mieszkałem więc nie musiałem nigdzie chodzić ale kelnerki zbierały po 5 zeta dla DJ. Do samego Rymanowa jest 4 km. a Biedronka jest po lewej stronie przy wlocie . Można sobie robić spacerki.
W Krynicy do biedronki wcale nie jest bliżej i też pedałowałem na piechotę. To jeden z zabiegów.
dobi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 18 mar 2014 12:18
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów 11.05.2015

Post autor: dobi »

Powiem tak do Zimowita najlepiej przyjechać rano czym wcześniejsze badanie tym wcześniejsze godziny zabiegów i pory jedzenia.Pokoje dla Zusu są na 2 i 3 pietrze,nie wszystkie pokoje są z balkonami.Pokoje są 2 i 3 osobowe.Czajnik jest na korytarzu deska do prasowania też żelazko trzeba brać u pielęgniarek.Zabiegi wszystkie są na miejscu oprócz krio komory na która trzeba jeździć do Iwonicza.Kawiarnia jest tylko z słodyczami i jedzeniem.Co do zejścia na miasto to trzeba pokonać 149 schodów. Tance są w paru knajpach Pikolo,Zielony domek.Kasztanowy Dwór. Pielęgniarki chodzą rano i wieczorem ale jak nikogo niezastana to nic sie nie dzieje,chodzą i pytają czy wszystko w porządku. Jeśli chcesz później wrócić to najlepiej powiedzieć pielęgniarce i na recepcji i niema z tym problemu. Śniadanie,obiad i kolacja są w 3 turach {to zależy od pory przyjazdu}Wycieczki sa też organizowane w rożne miejsca.Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć co do konkretnej sprawy to pisz.
ODPOWIEDZ