Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
sandra
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 16 sie 2012 16:52

Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: sandra »

Witam cieplutko bo to juz wiosna....Dostałam skierowanie z ZUS do szpitala uzdrowiskowego w Szczawnie Zdrój od 2 lipca - jadę z Gdańska. Może ktoś z Was też jedzie na ten turnus, a może jedzie autkiem i mogłabym się zabrać, lub wspólnie podrózować pociągiem????
Proszę tez o opinie na temat tego ośrodka.....i dobre i złe.....no i co warto w pobliżu zobaczyć, zwiedzić, gdzie na tańce itp.
Dziękuję za podpowiedzi.
Sandra
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: Zosia »

Sandro poczytaj posty Szczawno-Zdrój od 27-03 do 17-04 (dziś str. 7) tam znajdziesz prawie wszystko . Dziś właśnie skończyła w Młynarzu pobyt Ola też dzieliła się wrażeniami ze Szczawna. Jest może mało informacji o warunkach mieszkaniowych :) t,j pokojach i wyposażeniu Domu Zdrojowego. Te są różne ale też z pewnością się zmieniają. Co się zmieniło i jak jest teraz ( nie byłam już chyba ze 4 lata) napiszę po powrocie . Wyjeżdżam do Domu Zdrojowego 9 maja, Pozdrawiam
lolek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 18 kwie 2015 10:43

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: lolek »

A słyszałem,że ZUS wysyła jak najbliżej domu do 200km a Ty jedziesz przez cały kraj.Zastanawiam się jak to jest i od czego to zależy,może każdy oddział ZUS ma inne przepisy.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

No właśnie,200 bądz 250 km od miejsca zamieszkania,a tu proszę takie piękne regiony.Czy może miałaś specjalny wpis od lekarza kierującego co do miejsca rehabilitacji :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: Zosia »

Gosiaczku,lolku nie jestem pewna czy pytacie mnie czy Sandrę (chociaż nie wiem z jakiego Ona pochodzi regionu). Ja nie jadę z ZUS jadę na turnus rehabilitacyjny 14 dniowy. Fakt, że mam bardzo daleko ale zawsze służyła mi tam rehabilitacja i bardzo lubię to miejsce a teraz mamy pendolino, którym przejadę się po raz pierwszy :lol: . Załuję tylko że nikt nie zgłasza tu chęci na wspólną podróż :) Pozdrawiam
sandra
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 16 sie 2012 16:52

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: sandra »

Witam ponownie....no nareszcie ktoś się odezwał....dzięki. No cóż jade z Gdańska i myślę ze to nie żaden przywilej bo żadnych znajomości nie mam!!!! Byłam z ZUS w 2013 roku w Dźwirzynie około 250 km od Gdańska, ale na komisji bardzo chcieli mi wcisnąć dzielnicę Gdańska- Sobieszewo, na co nie wyraziłam zgody i poprosiłam o coś innego. Powiedziano mi wtedy że ZUS wysyła jak najbliżej domu, ze względu na niższe opłaty podróży, a sami wiemy że nie sa one zbyt wielkie. Składając w tym roku skierowanie, spodziewałam sie odmowy, ale miło mnie rozczarowała pani doktor i dostałam, co prawda od poprzedniego razu miałam wypadek w pracy i uraz kolana które bardzo dokucza, więc myslę że tylko dlatego mi przyznała. Zaskoczona byłam również możliwościa wyboru kilku miejsc, nad morzem i Gołdap na mazurach ale brnęłam dalej , jako że kocham góry chciałam bardzo Ustroń/ w którym kiedyś byłam z NFZ/ ale tam termin był na listopad więc wzięłam Szczawno i bedę miała możliwość zwiedzić ten region Polski latem, a szczególnie zależy mi na Zamku Książ i Błędnych Skałach ....co mam nadzieję zrealizować. Myślę że spotkam znowu fajnych ludzi z którymi się zaprzyjaźnię i spędzę miło czas.
Pozdrawiam i czekam ....może jednak z kimś sie zabiorę....
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: ollalaola »

sandra pisze:Witam cieplutko bo to juz wiosna....Dostałam skierowanie z ZUS do szpitala uzdrowiskowego w Szczawnie Zdrój od 2 lipca - jadę z Gdańska. Może ktoś z Was też jedzie na ten turnus, a może jedzie autkiem i mogłabym się zabrać, lub wspólnie podrózować pociągiem????
Proszę tez o opinie na temat tego ośrodka.....i dobre i złe.....no i co warto w pobliżu zobaczyć, zwiedzić, gdzie na tańce itp.
Dziękuję za podpowiedzi.
Sandra
Własnie wróciłam ze Szczawna. Troche opisałam w dziale ocen sanatorium . Byłam w Młynarzu i ten obiekt ocenialam. Ale mialam znajomych w roznych obiektach wiec co nieco wiem . Nie napisalas, w ktorym Ty bedziesz. Napisz, a postaram sie odpowiedziec.
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: Magdalena62 »

Byłam w Szczawnie Zdroju w 2012 .Miejscowość mała.Są miejsca do spacerów,ale musi być pogoda.Tańce w kilku miejscach: w młynie ,domu zdrojowym, domu turysty,i legendzie.Teatr(ciekawe występy).Parę kawiarni.Dobre ciastka w cukierni.Polecam wycieczki do Pragi i Skalnego miasta.Trzeba zwiedzić zamek Książ.,i koniecznie Wrocław.Mile wspominam Szczawno(byłam w Azali).Polecam ,ale nie zachwycam się tak jak poprzednik(wcześniejsza wypowiedż na forum).Tym razem w maju dostałam skierowanie do Iwonicza.Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: mariolaa »

zapytam na jakie schorzenia zus kieruje do Szczawna zdroju, czekam właśnie na wyznaczenie terminu komisji , w skierowaniu mam drogi oddechowe i narząd ruchu
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: Magdalena62 »

Właśnie na te schorzenia można jechać do Szczawna .Ja byłam z NFZ.
ODPOWIEDZ