Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
forumowicz

Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: forumowicz »

Jeśli admin nie przeniesie tematu (może się uchowa) tutaj. ;) :)
Jedziemy do sanatoriów często nocą co oznacza że możemy utracić dokumenty np w wyniku kradzieży.Jak postąpić by taka kradzież nie poskutkowała zakupem na nasze konto artykułow na kredyt,wzięciem kredytu w banku lub popełnieniem przestępstwa?

Każdy utracony dokument, np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy powinniśmy natychmiast zastrzec w banku, nawet jeżeli nie mamy własnego konta i nigdy nie korzystaliśmy z usług bankowych.

Dzięki Systemowi DZ informacja o zastrzeżeniu dokumentu, którego dokonaliśmy w danym banku natychmiast trafia do wszystkich pozostałych banków, a także innych firm i instytucji, które uczestniczą w Systemie.
Oznaczo to ,że nikt kto nam ukradł te dokumenty nie wykorzysta ich.
Pamietajcie o tym to działa sprawdziłam ,ponieważ zastrzegałam w ten sposób utracone dokumenty. :)
forumowicz

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: forumowicz »

Dziękuję adminowi za utrzymanie tematu. :kwiat: :kwiat:
Podaję link do strony gdzie są ważne informacje jak i gdzie zastrzec utracone dokumenty.

http://www.dokumentyzastrzezone.pl./
:kwiat:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1374
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: alka50+ »

Kruszynko. Dobra podpowiedż. Lepiej aby nikt i niczego nam nie ukradł ale dobrze wiedzieć co możemy zrobić. Przeważnie wpadamy wtedy :oops: i w panikę i myślenie osłabione. Dzięki Tobie gotowiec ; tylko zakuć, zapamiętać lub zapisać. Takie 3 ,, Z,, jak na prawie. Pozdrawiam . :serce:
forumowicz

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: forumowicz »

Witaj Alu :) tak dokładnie jest jak piszesz ,byłam w takiej sytuacji wyobraziłam sobie jak ktoś już uzywa moich dokumentów i wpadłam w popłoch . :(
Opowiem przykład ,który mi opowiedziano w moim banku jak zastrzegałam dokumenty.
Otóż pani pracowała w miescie oddalonym ok 70 km od miejsca zamieszkania i w tym miescie po pracy robiąć zakupy została okradziona z portfela w którym były tez dokumenty.Z sercem na ramieniu dojechała do swojego miasta mniej więcej w ciągu dwóch godzin i pierwsze pobiegła do banku.Okazało się ,że już w sklepie AGD RTV zostały wzięte sprzęty w formie ratalnej.To pokazuje ,że są to grupy przestępcze dobrze zorganizowane i współpracujące chyba nie tylko między spobą. :evil: Dlatego tak bardzo trzeba szybko zadziałać ,zamiast szukać uparcie najpierw zastrzec w bankach potem na policji.
Kiedy np dokumenty się odnajdą odblokowanie w banku w ub roku kosztowało chyba 15 zł .
To są niewielkie pieniądze .Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: darek »

A Ja zadam PYTANIE

Po co do sanatorium wozić cała dokumentacje ,
Po co w sanatorium opłacać :
-Czynsz
-Światło
-Gaz
-RTV
-Raty i inne

Śmieszą mnie starsze panie spacerujące kołobrzeska promenadą z wielkimi torebkami w ,których maja chyba cały Swój majątek .
Śmieszą Mnie Osoby jadące pociągami z gotówka 1 000, 2000 czy więcej złotych

Można opłaty zapłacić w domu , Duży % ludzi ma konta po co narażać.

Natomiast MISTRZOSTWEM Świata jest eksponowanie Precjozów Jubilerskich

Komu i czy Ktoś chce zaimponować
Tym Sygnetem 10 , 15 gramowym gdy cena złomu złota to 50 złotych

Sami narażamy się , aby być okradzeni.

Miejscowi doliniarze tylko czekają , aby obrobić Panią czy Pana ..później jest tylko PŁACZ

Temat jest dobry tylko czy od uczymy od złych nawyków
forumowicz

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: :lol: Jasne Panie Darku wożę całą biżuterię w worku ;) :lol:
Zawsze mam dowód ,kartę jakąś i prawo jazdy i te dokumenty ukradzione wystarczą do puszczenia mnie z torbami łącznie ze sprzedażą auta np :o :lol:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1374
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: alka50+ »

Kruszynko...masz inne spojrzenie i nie daj się prowokować .....wystarczający argument to dokumenty :!: :!: :!: od których temat. Nie ma mowy o czynszu itp.... :?: :?: :?:
Miłego wieczoru z uśmiechem......życie jest piękne chociaż ...trudne. :)
forumowicz

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: forumowicz »

Witam o poranku ;) :lol: Oj tak piękne Elu i trzeba z niego korzystać póki jeszcze jest fajny ;) czas .Pozdrawiam serdecznie wszystkich milej soboty :) :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: darek »

do Alka +50

Nie jest Moim zamiarem nikogo prowokowanie.
Jest to tylko wymiana zdań.
Bo to mi chyba wolno w czasach Demokracji.

Pozwalam sobie TYLKO rozszerzyć Temat zapoczątkowany prze Kruszynkę.

Otóż podczas wielu pobytów sanatoryjnych widziałem obserwowałem wiele nieiracjonalnych zdarzeń.
My nie umiemy jeszcze posługiwać się dobrami , które inne społeczeństwa poznały lata temu.

Mamy przeświadczenie ,że musimy mieć WSZYSTKO ze sobą nawet idąc na zabiegi.
A przecież w każdym ośrodku są ..Sejfy gdzie można zdeponować czy to gotówkę czy precjoza.

Ileż to podczas pobytów w Sanatoriach było historii ,że ktoś coś komuś później okazało się ,że czy to gotówkę czy były w innym miejscu.

Tema KRUSZYNKI jest bardzo dobrym i winien być ciągle odświeżany bo Faktycznie po zdarzeniu ZAPOMINAMY ,że najważniejszym miejscem jest jakikolwiek BANK nawet przed Policja -System blokowania Dokumentów ,kart Jest naprawdę bardzo Szybki
System dział już momencie Zgłoszenia o czym mało z Nas wie ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjeżdżasz do santorium ukradziono ci dokumenty

Post autor: Felice »

Piszecie o kradzionych dokumentach.A co powiecie o kartach zabiegowych wykładanych prze pracowników na stolikach ,zawierających w niektórych przypadkach większość naszych danych osobowych łącznie z peselem i adresem zamieszkania?
ODPOWIEDZ