dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Helenka66
Posty: 4
Na forum od: 02 wrz 2015 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Post autor: Helenka66 »

Czy ktos byl ostatnio w Szczawno Zdroj--- Dom zdrojowy.Prosze o jakies informacje.Pozd Helenka
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Post autor: Zosia »

Helenko byłam w maju opisywałam dość szczegółowo-poszukaj moich postów. Mnie tam się bardzo podoba oby pokój po remoncie. Pozdrawiam
forumowicz

Re: dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Post autor: forumowicz »

Szczawno jest mocno zadymionym "uzdrowiskiem", ale w Domu Zdrojowym na pewno z zadowoleniem wytrzymasz :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Post autor: mariolaa »

Witam. Wróciłam właśnie z domu zdrojowego w Szczawnie Zdroju. Z pobytu jestem zadowolona. Baza lokalowa bardzo zróżnicowana. Były pokoje po remoncie i te naprawdę piękne, pokoje odnowione tylko i niestety przed remontem. Nie życzyłabym nikomu mieszkać w takich pokojach. Niedługo to ma być nieaktualne, do końca roku wszystkie pokoje mają być wyremontowane, także jest nadzieja dla przyszłych kuracjuszy na lepsze warunki lokalowe. Sam budynek piękny, pałac Daisy. Baza zabiegowa dobra, NFZ ma troszkę zabiegów na miejscu ale również trzeba dochodzić do zakładu przyrodoleczniczego - około 100 m, ZUS wszystkie zabiegi na miejscu. Na parterze są dwie stołówki , na jedzenie osobiście nie narzekałam, dla mnie było wystarczająco i smaczne , zdarzały się pojedyncze dni co w których podawano zupę "nic". Diety zróżnicowane. Niektóre osoby mimo wszystko narzekały na jedzenie, uwagi swoje do dietetyczki zgłaszały. Czy to jedzenie najważniejsze i przesłaniać ma wszystko, ważne zabiegi i towarzystwo.
Poznałam dużo wspaniałych osób, było super. W budynku 2 kawiarnie, jedna obok stołówki. Natomiast druga -wejście zewnętrzne budynku "Młyn". Pan Kaziu potrafił świetnie bawić kuracjuszy, zarówno wieczorem jak i w każdy piątek o 16.00, kiedy tylko śpiewał piosenki wybranego piosenkarza lub zespołu. Okolica piękna, szkoda tylko że taka późna jesień, ale widać w parku aleje rododendronów, jakże ślicznie musi tam być w maju, czerwcu. Często organizowane wycieczki, byliśmy zachwyceni wiedzą przewodnika( bieżącą i historyczną), organizator "Kubuś Marta". Zapisywaliśmy się przy recepcji, gdzie codziennie w określonych godzinach, południowych były zapisy. Co dobre się szybko skończyło i teraz trzeba wsiąść do pociągu i wspólnie, cierpliwie czekać na kolejny wyjazd. Pozdrawiam. :kwiat:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Post autor: mariolaa »

W uzupełnieniu dodam jeszcze dla przyszłych kuracjuszy, że w pokojach domu zdrojowego, co raczej nie zdarza się w innych sanatoriach, nie ma szklanek, talerzyków, sztućców,trzeba mieć swoje, czajnik jest na korytarzu . Pościel i ręcznik były zmieniane podczas turnusu nieodpłatnie, na wyposażeniu jest jeden duży ręcznik. Natomiast co do sprzątania pokoi to bywało różnie w zależności od pokojowej, była to firma zewnętrzna. W przypadku uwag proszono aby je zgłaszać w recepcji bądź w administracji na I piętrze.Wszelkie informacje dotyczące pobytu są przekazywane na spotkaniu na początku turnusu.Ciekawa jestem czy wszystkie pokoje zdążyli odnowić do końca roku jak przewidywali. Pozdrawiam i życzę miłych pobytów :kwiat:
margola30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 10 lut 2016 18:16
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: dom zdrojowy szczawno zdroj -czy ktos byl?ostatnio

Post autor: margola30 »

W Szczawnie bylam 2 lata temu. Na wstepie przywitał mnie remont peronu na dworcu i niesienie walizki bo po kamykach kolka nie pojechaly :). To byl moj pierwszy sanatoryjny wyjazd z nfz dokladnie do sanatorium ZACISZE ktorego nie wspominam zbyt milo. Zacisze bardzo wysoko z gorki i pod gorke ( fdobrze ze z dworca taxi wzielam bo z ta walizka to siebie nie widzialam jak ide pod te gore).Zabiegi jakie mialam byly na miejscu typu inhalacje masaze dodatkowo znizki na grote solna. Mam nadzieje ze wraz ze zmiana dyrektury osrodka zmienily sie tez warunki mieszkaniowe i żywieniowe bo szalu nie bylo. Okolica piekna (ja bylam w jesieni), polecam pyszne ciacha w Olence na deptaku:). Jezeli chodzi o Dom Zdrojowy to chodzilysmy tam na kuracje baletowa:) kuracjusze z Domu Zdrojowego nie narzekali na jedzenie jedynie pokoje moglyby byc w lepszym stanie, co do zabiegow to z tego co widzialam mieli tez w innych sanatoriach. No ale przecież polowa dobrego samopoczucia to dobre towarzystwo:)
ODPOWIEDZ