SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Klara7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 01 cze 2015 14:08
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: Klara7 »

Witajcie kochani, czy ktoś w tym terminie jedzie do Domu Zdrojowego z Łodzi lub okolic.Pozdrawiam
bea22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 02 lip 2015 15:23
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Refleksje po powrocie ze Szczawna

Post autor: bea22 »

Witam
07.10.br wróciłam z Domu Zdrojowego w Szczawnie. Warunki zakwaterowania kiepskie. Ja trafiłam na jeden z kilku pokoi po remoncie więc nie mogłam narzekać . Ale pozostałe pokoje w b.kiepskim stanie. Pacjenci ZUS-u kwaterowani na 3 pietrze. Zabiegi pacjenci ZUS mają na miejscu, jedynie na basen są dowożeni do Wałbrzycha. Personel bardzo miły i sympatyczny. Jedzenie katastrofa, porcje małe a dania dziwne np. marchew gotowana krojona w plasterki z ogórkiem kwaszonym również krojonym w plasterki. Zupy nie przyprawione i bez smaku. Ogólnie jedzenie to jedna wielka porażka. Natomiast towarzystwo super. Życzę wszystkim takiego towarzystwa bo spędzamy tak 24 dni i jakby towarzystwo zawiodło to nic tylko płakać. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu :D
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: mariolaa »

Bea22 dzięki za informacje bieżące o domu zdrojowym. Mam jeszcze sporo czasu do wyjazdu ale fajno wiedzieć co się zastanie.A może do mojego pobytu kucharka się zmieni, bo to od niej dużo zależy. Nawet w małej kwocie można zrobić smaczne jedzonko. Zapytam z którego basenu w Wałbrzychu korzystają kuracjusze, pokazują mi się 3 w necie. W jakich godzinach są wyjazdy na basen? i jeszcze o czasie wolnym, czy są wycieczki organizowane. Czy są szanse na pokój jednoosobowy. Może podpowiesz , które numery pokoi są po remoncie. Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam :kwiat:
bea22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 02 lip 2015 15:23
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: bea22 »

Witam
Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania Ja nie miałam basenu przepisanego przez lekarza więc nie powiem do którego dowozili a co do godziny, to wyjazd był ok 10.40 a powrót ok. 12. Jak są dobrze rozplanowane zabiegi to czas wolny jest już po obiedzie czyli ok. godz. 13,30. No chyba że będziesz miała przepisana kriokomorę to czas wolny będzie ok. 15,30. Ale to już kwestia indywidualna. Wycieczki są organizowane przez dwa biura. Jedno to w pobliskim MŁYNIE (tam też są organizowane wieczorki taneczne-fajne muzyka na żywo) i ja korzystałam z tego biura. A o drugim biurze nic nie podpowiem bo nie korzystałam z niego. Wycieczki są do Wiednia, Pragi , Drezna, Wrocławia oraz w okolicy Szczawna jest w czym wybierać. Na pewno nie będziesz się nudzić. My z koleżanką chodziłyśmy dużo same bo jest gdzie. Co do pokoju, to jedynki są ale nie odpowiem czy po remoncie. My miałyśmy pokój 2 osobowy. Bardzo ładny tylko bez balkonu. Pokoje od nr 311 do nr chyba 317 to pokoje po remoncie. Ale nie powiem na 100% bo we wszystkich nie byłam. Wiem że pokoi po remoncie jest 6. Jeśli będziesz chciała wiedzieć jeszcze coś to pisz postaram się odpowiedzieć. Zatem życzę udanego pobytu, doborowego towarzystwa i pogody . Pozdrawiam
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: mariolaa »

Dziękuje pięknie bea. :serce: :kwiat: Troszkę mało tych pokoików po remoncie, ale przy odrobinie szczęścia może i ja dostanę. Jedzenie, myślę, że jakoś przeżyję. Nie stronie od towarzystwa, sądzę, ze poznam super osoby i wszystkie niedogodności nie będą zauważone. zapytam jeszcze czy są jakieś ograniczenia co do rodzajów zabiegów dla osób z ZUS, czy dużo pogadanek, jakie zabiegi przede wszystkich zapisuje lekarz, czy są kąpiele, masaże klasyczne. Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
bea22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 02 lip 2015 15:23
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: bea22 »

Witam
Zabiegów jest ok. 109 ja tyle miała. Ale zdarzają się osoby które miały mniej czyli przyjmijmy że od 106 do 109. Lekarze przepisują różne zabiegi masaże klasyczne, hydromasaże, kąpiele perełkowe, pole magnetyczne , laser, ultradźwięki, solux ćwiczenia itp do każdego podchodzą indywidualnie. Lekarze są bardzo sympatyczni idzie się dogadać. Pogadanek jest ok 8 spotkań po ok 20 min. Nie jest źle wszystko do dogadania i przeżycia. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Awatar użytkownika
Mareczeq11
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 05 lut 2015 11:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: Mareczeq11 »

Witajcie
Mariola juz pewnie nie skorzysta z tej podpowiedzie ale jesli chodzi o basen to jest to : AQUA ZDRÓJ ul. Ratuszowa 6 moim skromnym zdaniem bardzo fajne centrum sportowo rekreacyjne.
Gdyby ktos chciał sie dodatkowo oprócz basenu zdecydować na saunę istnieje taka możliwość lecz jest dodatkowo płatna 0,40gr za minute korzystać mozna w trakcie czasu jaki jest przewidziany na basen około 40 min nie liczac czasu poświeconego na przebieranie suszenie bo lacznie jest sie około 1 godz

Pozdrawiam
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: mariolaa »

Mareczeq11 dziękuję za informacje o basenie, ja jeszcze czekam na wyjazd. Pozdrawiam! :kwiat:
Awatar użytkownika
Mareczeq11
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 05 lut 2015 11:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: Mareczeq11 »

Wiec ja osobiscie basen polecam przez 20 min prowadzone sa cwiczenia grupowe pozniej 20 min wolne oczywiscie nikt Cie do cwiczen nie zmusi mozna poplywac porelaksowac sie w jacuzzy 2 szt badz nawet pozjezdzac na zjezdzalniach Problem tylko ze trzeba dojezdzac autobusem ktory zreszta podstawiaja pod sam budynek domu zdrojowego jak i rowniez basenu.My jezdzilismy o 10:40 powrot okolo 12-tej.
Pozdrawiam i zycze milego pobytu
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: SZCZAWNO ZDRÓJ 12 10 2015 Z ŁODZI

Post autor: asiulek »

Mareczeq11 pisze:Wiec ja osobiscie basen polecam przez 20 min prowadzone sa cwiczenia grupowe pozniej 20 min wolne oczywiscie nikt Cie do cwiczen nie zmusi mozna poplywac porelaksowac sie w jacuzzy 2 szt badz nawet pozjezdzac na zjezdzalniach Problem tylko ze trzeba dojezdzac autobusem ktory zreszta podstawiaja pod sam budynek domu zdrojowego jak i rowniez basenu.My jezdzilismy o 10:40 powrot okolo 12-tej.
Pozdrawiam i zycze milego pobytu
Potwierdzam, warto skorzystać z basenu, ja co prawda byłam na przełomie lipca i sierpnia i było bardzo ciepło, ale nikt nie robił problemu gdy przebieranie powodowało pobyt na basenie ciut dłużej niż godzina. Bardzo miło wspominam pobyt, czego i Wszystkim kuracjuszom życzę. Jestem po operacji, w Szczawnie byłam z ZUSU, teraz wybieram się z NFZ do Polanicy, jak będzie? zobaczymy, wierzę, że pobyt będzie równie udany :kwiat:
ODPOWIEDZ