30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: Magdalena62 »

Wyjeżdżam z ZUS woj.śląskie.Jedzie ktoś w tym terminie?Zastanawiam się czy jechać samochodem ,czy pks-em.(wszystko zależy od pogody).Nie wiem jak na miejscu z parkingami(przy Wielkiej Pieniawie 13 zł doba!!!).Może ktoś podpowie gdzie dobrze i tanio zaparkować.Oczekuję też informacji o miejscowości i sanatorium, osób ,które już tam były .Pozdrawiam ze Ślaska.
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: DORO »

Magda... w ubiegłym roku zupełnie za free stawaliśmy na parkingu pobliskiego Inermarche... ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: Felice »

Magdalena generalnie w Polanicy nie za bardzo jest gdzie parkować,mało miejsc i bardzo drogo.Jedyne to tak DORO pisze to pod Intermarche jeżeli nikt się nie czepia o parkowanie.Nad rzeką przy ul Zdrojowej jest parking strzeżony,za turnus koszt 170 złotych.
forumowicz

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: forumowicz »

13 złotówek za całą dobę parkowania w uzdrowisku to drogo???
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: Magdalena62 »

Tak ,dla mnie ponad 300 zł za parking to drogo.Byłam w czerwcu w Iwoniczu Zdroju ,gdzie parking jest bezpłatny dla kuracjuszy (specjalny parking z urzędu miasta).To się nazywa gościnność.
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: Magdalena62 »

Dziekuję Felice i Doro za informację -chyba skorzystam.
Awatar użytkownika
yass
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 14 maja 2013 14:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: yass »

Magdaleno byłem w Polanicy w 2013r też pojechałem samochodem i miałem ten sam problem co Ty! Ale wtedy rozwiązałem go myślę że nieźle, jako że jestem że Śląska tak jak i Ty, to w C...a się nie dam z robić z cenami za paking. A więc posłuchaj: na wtedy tzn. na sierpień 2013r gdy byłem w sanatorium były jeszcze 2 możliwości pozostawienia samochodu, jedna na parkingu obok Merlin (jeden właściciel Merlina i parkingu ) a Merlin to jest lokal w Polanicy z muzyką jeden z Dwóch w którym można potańczyć, jeśli zapytasz każdy powie jak tam trafić. Na wtedy koszt za turnus 24 dniowy na tym strzeżonym parkingu wyniósł 65 zł (myślę że kwota do przejścia) a od Wielkiej Pieniawy pieszo ok 7 min. drogi, zresztą w Polanicy wszędzie jest blisko. Druga możliwość to w uliczce w której jest kościół tam jedynie nie ma zakazu postoju w Polanicy i jest bliżej W. Pieniawy ale ja wybrałem opcję parkingu płatnego byłem bardziej spokojny o auto, a i codziennie go widziałem ponieważ tam spędzało się miło wieczory co i Tobie życzę! :D nawiasem mówiąc masz szczęście bo Wielka Pieniawa to świetny obiekt zresztą uważam że sanatoria na Dolnym Śląsku są jednymi z lepszych. Nikt nie robi problemu z rezerwacją pokojów jednoosobowych jeżeli zadzwoni się do nich odpowiednio wcześnie z taką prośbą. Zresztą samo miasteczko jest urokliwe. Jeżeli zaś chodzi o parking przed sklepem na cały czas to można, ale samochód na pewno wystawiony jest na czyjąś pokusę bo Ci którzy się tym interesują wiedzą że tam pozostawiają auta tylko kuracjusze. Życzę Ci trafionych zabiegów i dobrego samopoczucia oraz wypoczynku. ;)
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: Magdalena62 »

Dziękuję yass za odpowiedż.Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw doszłam do wniosku ,że pojadę pks-em.Mam na uwadze też pogodę grudniową ,która może zaskoczyć.Z Katowic do Wrocławia i do Polanicy chyba najlepsza trasa.Jadę pierwszy raz z ZUS (z NFZ byłam kilkakrotnie).Może ktoś napisze jakie są różnice.A może ktoś był na turnusie z ZUS w Wielkiej Pieniawie i podzieli się wrażeniami.
wojciech51
Posty: 2
Na forum od: 17 paź 2015 19:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: wojciech51 »

Madziu byłem dwa razy w Wielkiej Pieniawie jak chcesz się dużo dowiedzieć zadzwoń 503154980.
Jedno z najlepszych obiektów w kraju.
Magdalena62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2015 19:12
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 30.11.15 Wielka Pieniawa Polanica

Post autor: Magdalena62 »

Czy ktoś wybiera się w tym terminie do Polanicy do Wielkiej Pieniawy?
ODPOWIEDZ