Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON. (wyjazd)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Jadzia49
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 22 paź 2015 16:09
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 3

Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON. (wyjazd)

Post autor: Jadzia49 »

Jak w tytule. Może ktoś mi poleci jakieś fajne, sprawdzone miejsce. Profil - układ krążenia i neurologia. Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2023 12:43 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: MaryKate »

CZy u was już przyjmują wnioski na dofinansowanie , ja dzisiaj byłam to mi powiedziano że dopiero w lutym będą formularze , ogólnie u nas to jakaś niemila ta osoba co siedzi w tym biurze chciałam zasięgnąć więcej informacji bo pierwszy raz będe jechać na turnus rehabilitacyjny , ciężko było od niej sie coś konkretnego dowiedzieć , już miałam jej powiedzieć czy ona tam za kare pracuje , ale ugryzlam sie w język bo jeszcze mam tam iść i mam nadzieje że inne osoby decydują o tych dofinansowaniach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Fionka »

Witaj Gumisiu.Terminy w każdym województwie są inne , tak jak ilość środków przeznaczonych na dofinansowania.Właściwie to różnice zaczynają się już na poziomie powiatów.Jedno jest pewne że w tym roku będzie o wiele mniej pieniędzy niż w roku poprzednim.W łodzi np. w 2015 r . dofinansowanie otrzymały osoby z umiarkowanym, które ostatni raz miały dofinansowanie w 2009 , a ze znacznym w w 2012 r.Jedynie co dwa lata znajdują się środki dla osób do 16 roku życia.Zgierskie PCPR nie dofinansowuje np. wcale turnusów , oczywiście z małymi wyjątkami ;) ;) ;) zasłaniając się brakiem pieniędzy.Najczęściej jednak pod koniec roku prawie w każdym MOPS, czy PCPR są jakieś środki do wykorzystania , więc trzeba ich nachodzić i się dowiadywać .Życzę powodzenia i radzę ich odwiedzać dość często, albo wysłać. listem poleconym z opcją potwierdzenia odbioru . ;)
Jadzia49
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 22 paź 2015 16:09
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Jadzia49 »

Pierwszy raz złozyłam wniosek o dofinansowanie, dlatego jest spora szansa, że uda mi się wyjechać. Dlatego proszę raz jeszcze o propozycje miejsc gdzie można udać się na taki turnus. pozdrawiam
forumowicz

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: forumowicz »

Witaj koleżanko tutaj jest wykaz takich sanatoriów:
[link]
Ja osobiscie polecałabym :
Górnik w Iwoniczu
Lwigród Krynica Zdrój
Równica Ustroń

  • - KLINIKA UZDROWISKOWA "POD TĘŻNIAMI" IM. JANA PAWŁA II Ciechocinek,Na 1 miejscu jednak. :D :)

To moje notowania pozdrawiam serdecznie. :) :kwiat:
Miłego dnia życzę :kwiat:
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016 22:15 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
ptysiu111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 06 lut 2010 17:16

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: ptysiu111 »

Witaj.
Jeżeli sprawy, schorzenia sercowe, układu krążenia to np. Sanatorium Eskulap w Rymanowie Zdrój.
pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Fionka »

Jadzia49 pisze:Jak w tytule. Może ktoś mi poleci jakieś fajne, sprawdzone miejsce. Profil - układ krążenia i neurologia. Z góry dziękuję.
Jadziu, radzę poszukać biur podróży które organizują i specjalizują się w takich wyjazdach.Radzę jednak zorganizowane turnusy.Wyjazd do sanatorium który ma status organizatora turnusów reh. tak naprawdę na takim turnusie ma kilka osób jako dodatek :shock: Najczęściej turnus rozpoczyna się w inny terminie niż pobyt san. a na dodatek powstaje nawet problem osobnych posiłków.Niestety nie jest to sytuacja komfortowa dla uczestnika turnusu , który jest w mniejszości i niby ten lepszy.Radzę wspólny zorganizowany wyjazd.
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: asiulek »

Popieram Elę, :D
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: jan19557 »

Jadziu nie ma żadnych wykazów z twojego PFRON. Jeśli dostaniesz dofinansowanie to ty sama wybierasz gdzie chcesz jechać. Niemal wszystkie sanatoria przyjmą cię z tym dofinansowaniem. Wstukaj sobie w wyszukiwarkę Sanatoria z dofinansowaniem PFRON i będziesz miała wykaz z całego kraju. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Fionka »

Radzę wejść na stronę Wrocławskiej Patrony.Największy w Polsce organizator Turnusów Rehabilitacyjnych.
ODPOWIEDZ