NEPTUN Jantar 6.05.2016 z Wrocławia

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
figma
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 wrz 2015 10:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

NEPTUN Jantar 6.05.2016 z Wrocławia

Post autor: figma »

Witam.
Od 6 maja 2016 zaczynam turnus w Ośrodku Neptun w Jantarze.
Startuję z Wrocławia.
Czy ktoś wybiera się z mojej okolicy?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016 21:46 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
anja58
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lut 2016 21:07
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: NEPTUN Jantar

Post autor: anja58 »

Witaj
ja jade tydzień póżniej, więc na pewno się spotkamy. Choć jeszcze daleko do wyjazdu, czy wiesz jak tam dojechac z Gdańska? Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: NEPTUN Jantar

Post autor: sztani »

Kursują autobusy z Dworca PKS . wejdź w internet i wyszukaj połączenie Gdańsk -Krynica Morska . Linia 870 a obsługuje je firma ""Gryf . praktycznie co 30-45 minut kurs.Pozdrawiam
figma
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 wrz 2015 10:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NEPTUN Jantar

Post autor: figma »

Witam.
Nie planowałam jeszcze dokładnie podróży, ale tak jak podpowiada nam "sztani" ponoć najlepszym wyjściem jest kierunek na Krynicę Morską obsługiwany przez lokalnych przewoźników. Dziękujemy "sztani".
Nie znam Gdańska, nie wiem więc jak wygląda komunikacja lokalna, nie wiem jak daleko jest z dworca PKP na jakiś przystanek w kierunku Krynicy.
Bliżej terminu wyjazdu będę dokładniej przyglądać się sprawie. Na pewno wszystko będzie ok.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27705
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NEPTUN Jantar

Post autor: Princi »

Dworzec PKP i PKS są prawie w jednym miejscu . Autobusy jadące przez Jantar odchodzą z ostatniego stanowiska. Bilet można kupić w kasie i u kierowcy.
Byłam w Jantarze i mogę odpowiedzieć na pytania. Pozdrawiam :) :kwiat:
figma
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 wrz 2015 10:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NEPTUN Jantar

Post autor: figma »

Witaj Princi.
Dziękuję za wiadomość. Każda, nawet najmniejsza podpowiedź jest bardzo cenna.
Jeśli byłaś w Jantarze, nie wiem czy w Neptunie czy w innym ośrodku, to może masz ochotę podzielić się z nami innymi informacjami, np. na temat samego ośrodka jak i miejscowości Jantar?
Bardzo chętnie dowiem się czegoś nowego.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27705
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NEPTUN Jantar

Post autor: Princi »

Figma :kwiat: Byłam na obu ośrodkach. W Neptunie w zeszłym roku na jesieni. Jeżeli mam jakieś konkretne pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam :) :kwiat:
figma
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 wrz 2015 10:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NEPTUN Jantar 6.05.2016 z Wrocławia

Post autor: figma »

Witaj Princi.
Skoro byłaś w Neptunie opisz swoje wrażenia z pobytu w tym ośrodku.
Jak oceniasz bazę zabiegową, czy zabiegi są na miejscu, czy trzeba dochodzić, jaka odległość, itp.
Jakie są warunki zakwaterowania, ilu osobowe pokoje, ich wyposażenie, czy wszystkie z węzłem sanitarnym, ...
Jak oceniasz kuchnię dla kuracjuszy, itp.
Co powiesz o samej miejscowości Jantar?
Co warto zobaczyć, jakie miejsca odwiedzić, jaka jest odległość od plaży, czy można i jeśli tak to gdzie, wypić dobrą kawkę i zjeść do tego kawałek dobrego ciasta? ;)
Jak ogólnie podsumujesz swój pobyt w Neptunie? Zadowolona?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27705
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: NEPTUN Jantar 6.05.2016 z Wrocławia

Post autor: Princi »

Figma :kwiat: postaram się zaspokoić Twoją ciekawość :)
W Neptunie baza zabiegowa na całkiem wysokim poziomie.Rehabilitanci przykładają się do swoich obowiązków. Wszystkie zabiegi są wykonywane w budynku hotelowym.
Jeżeli na zaproszeniu masz napisane,że będziesz zakwaterowana w willi bądź w apartamentowcu będziesz dochodzić na zabiegi i żarełko. Nie martw się na zapas bo to chyba nie całe 100 metrów. W apartamentowcu w każdym "mieszkanku" są po 4 osoby. Napisałam mieszkanko bo to tak wygląda. Salon z aneksem kuchennym,dwie 2-osobowe sypialnie i łazienka. W willach jest tak samo tylko sypialnie na piętrze a salon,aneks kuchenny i łazienka na dole. Co do kuchni to napiszę tak. Śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu.Obiad serwowany do stolika ale zupy możesz do woli. Zawsze jakiś deser np. jogurt,owoc lub kawałek ciasta. Co smaku to ile ludzi tyle gustów.
Jantar to mała wioska dwa sklepy na krzyż. Zawsze byłam po sezonie i wszystkie atrakcje były zamknięte.Ale w maju nie powinno być źle. Do morza jest kawałek. Spacerkiem chyba koło kilometra ale dawałam radę nawet jak chodziłam o kulach. Dla mnie pobyt był satysfakcjonujący i wynikiem tego znów czekam na miejsce :) Mam nadzieję,że pomogłam. Figma gdybyś miała jeszcze jakieś pytania nie krępuj się. Pozdrawiam :) :kwiat:
figma
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 wrz 2015 10:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NEPTUN Jantar 6.05.2016 z Wrocławia

Post autor: figma »

Witaj Princi.
Twoje informacje są bardzo wyczerpujące. Cieszę się, że tak drobiazgowo to wszystko opisałaś.
Wygląda na to , że zapowiada się bardzo miły pobyt i rehabilitacja.
Zapewne nie tylko mi, ale i innym oczekującym na pobyt w Neptunie, buzia się mocno uśmiechnęła :D
Dziękuję i pozdrawiam.

P.S. Szkoda tylko, że jak do tej pory, nie odezwał się nikt, kto wyrusza z okolic Wrocławia na turnus w tym samym terminie co ja. Ale jeszcze troszkę czasu jest, więc może.... ;)

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ