Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Toeskatwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 mar 2014 22:11
Oddział NFZ: Podkarpacki

Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: Toeskatwa »

Wyjeżdżam do sanatorium j/w w terminie od 01.06.2014 czy ktoś się wybiera w tym terminie ? Pozdrawiam :)
Toeskatwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 mar 2014 22:11
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: Toeskatwa »

Może jednak ktoś jedzie ?
Awatar użytkownika
florencja
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 06 lut 2014 17:17
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: florencja »

Witaj. Nie przejmuj się, że nikt się nie odzywa. Jedzie tam na pewno sporo osób, tylko nie każdy wie o tym forum. Przekonasz się na miejscu :) Ja byłam w tej samej sytuacji. Też nikt się nie odzywał na forum a na miejscu spotkałam świetnych ludzi, z którymi tworzyliśmy zgraną paczkę i nadal utrzymujemy kontakty. Byłam w Wysowej na przełomie marca i kwietnia, kiedy przyroda budziła się do życia. Okolica spokojna i urokliwa dla tych, którzy naprawdę chcą podreperować zdrowie i naładować się pozytywną energią. Wkrótce zamierzam wrzucić trochę zdjęć do internetu, bo jest bardzo mało informacji na temat tego miejsca i ja właściwie nie wiedziałam, czego się spodziewać na jego temat. Twoje sanatorium ma też inna nazwę: Instytut Zdrowia Człowieka. Ja byłam co prawda w budynku, które jest powyżej- w Biawenie, ale często bywałam w Instytucie (mówiłyśmy z koleżankami z naszego sanatorium, że w "Człowieku" ;) ). Budynek Instytutu jest wyremontowany, ma wygląd hotelu***, tak zewnątrz jak i wewnątrz, więc nie musisz martwić się o warunki mieszkalne. Jest ładnie, w pokojach również. Z tamtejszej bazy zabiegowej nie korzystałam, ale poznani z tamtego miejsca ludzie leczący tam narządy ruchu mówili, że część zabiegów jest na miejscu w tym samym budynku, część na basenie w parku zdrojowym a na krioterapię ogólną kuracjusze byli dowożeni transportem ośrodka do Krynicy. Jeśli będziesz miała jakieś pytania odnośnie samej miejscowości, to chętnie odpowiem. O procedurach też mogę kilka słów, bo zazwyczaj były takie same we wszystkich tamtejszych ośrodkach, choć możesz zajrzeć też na temat: Wysowa Biawena, tam będzie sporo informacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
florencja
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 06 lut 2014 17:17
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: florencja »

Przepraszam za błąd: chodzi o post Biawena Wysowa :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: malgonia »

W Wysowej już wrony zawracają.Spokój cisza mało ludzi.W drugi dzień świat wybralismy sie zobaczyć Wysową ponieważ wysyła mnie ZUS do Biaweny w sierpniu.Dużo miejsc do spacerów i cisza cisza przeciwieństwo Krynicy , która odwiedzilismy po powrocie do Krakowa.
Awatar użytkownika
florencja
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 06 lut 2014 17:17
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: florencja »

Zależy co kto lubi. Mnie się podobało bardziej niż w Krynicy (nie lubię tłoków). Odpoczęłam, zrelaksowałam się, poznałam świetnych ludzi... Tego mi było trzeba :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: malgonia »

Florencja, ja pisalam pozytywnie o Wysowej.Mieszkam w Krakowie i mam dość hałasu i ludzi.W sanatorium szukam wyciszenia, dobrych zabiegów, ciekawych ludzi i relaksu.martwi mnie brak jedynek w tym sanatorium,
Toeskatwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 mar 2014 22:11
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: Toeskatwa »

Dziękuję za miłe słowa. Trochę zaczynam się stresować wyjazdem, bo pierwszy raz... jednak nadal mam nadzieję, że ktoś się odezwie :-)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7125
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Wysowa - wspomnienia fotograficzne

Post autor: jacky6 »

florencja pisze:
Wkrótce zamierzam wrzucić trochę zdjęć do internetu, bo jest bardzo mało informacji na temat tego miejsca i ja właściwie nie wiedziałam, czego się spodziewać na jego temat.
pozwalam sobie na podpowiedź - miła dla oka byłaby wrzutka fotograficzna do działu "Uzdrowiska" w naszym forum...

a tamże Twojego już autorstwa nowy wątek - "Wysowa - fotograficzny album kuracjuszek"...

śmiało ...

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
florencja
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 06 lut 2014 17:17
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa 95 Nad Parkiem od 01.06.

Post autor: florencja »

jacky6 nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałam. Ja zamierzam wrzucić tam zdjęcia z wnętrz budynku sanatorium, ewentualnie okolicy a nie tego, w jaki sposób i z kim spędzałam tam czas :) ;) Z miejsca, gdzie to umieścić na pewno skorzystam skoro jest taki dział. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ