Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
sabe50
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 912
Na forum od: 18 kwie 2014 05:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: sabe50 »

witam - własnie dzisiaj wysyłam zgłoszenie do Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Warszawie - pierwszy raz w życiu będę jechał do sanatorium - w szpitalu stwierdzono cukrzycę insulino-zależną/typ 1/ i przewlekłe zapalenie trzustki - dodatkowo,mały niedowład prawej stopy/skutek cukrzycy/ - może ktoś napisze gdzie mogą mnie "wysłać' i ile będę czekać - w formularzu p.doktor zaznaczyła góry - pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: malgonia »

Sabe50 musisz uzbroić sie w cierpliwość, czekania 24 miesiące albo i dłużej.Wiem że cukrzyce leczą w Krynicy, Rymanowie itd...
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: malgonia »

a jak poszpitalne to pewno pojedziesz niedługo
Awatar użytkownika
sabe50
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 912
Na forum od: 18 kwie 2014 05:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: sabe50 »

Dzięki - na formularzu zaznaczone jest jako -'UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE - poszpitalne"
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: darek »

Witaj w NAJSŁODSZYM KLUBIE CUKIERECZKU !!!

W chwili obecnej wszystkie ośrodki sanatoryjne "leczą cukrzycę !!" jednakże nie wszystkie są przygotowane do jej leczenia!!!
Istnieje wiele powikłań jak i badań ,które należało by wykonać podczas pobytu w sanatorium odchodzi się nawet podczas leczenia szpitalnego od podstawowych jak profil czy inne
Cóż Komersja liczy się ile można wziąć wg punktacji za pacjenta a nie ile można mu dać
Jest wiele ośrodków leczących cukrzyce typu I na terenach górskich czy podgórskich
Krynica -kilka KILA lat temu bardzo dobrych może jeszcze pozostał stary Personel i ..dostaniesz namiastkę prawdziwego leczenia na cukrzycę
Wysowa - centrum gdy było pod kuratela Kliniki Cukrzycowej z Zabrza - również jeżeli personel pozostał.
A co do czasu oczekiwania jeżeli Wniosek był wypisany jako Szpital Uzdrowiskowy i lekarz w NFZ -Balenoolog zatwierdzi to czas może być bardzo krótki około 2-3 miesiące
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: jan19557 »

Sabe dane wszystkich ośrodków możesz sprawdzić w swoim nfz lub na mapce sanatoriów . Radzę jednak poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie z ZUS o ile jesteś pracujący. Masz szanse być w sanatorium za 2- 3 do 4 miesięcy i w dodatku za darmo. Ośrodki ZUS znajdziesz na www.zus.pl-files-Mapka_2014_Lokalizacja_osrodkow_rehabilitacyjnuch.pdf Powodzenia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: Felice »

sabe50 na wniosku powinno być zaznaczone Uzdrowiskowe leczenie szpitalne. Mazowiecki ma umowę na miejsca szpitalne z sanatorium "Lwigród" w Krynicy.Poleciłabym byś bardzo zabiegał o wyjazd tam.Pacjentów prowadzi Pani doktor,która jest specjalistą w leczeniu cukrzycy.Jedzą na oddzielnej stołówce,każdy ma indywidualnie opracowaną ilość kalorii,wyliczane kromki chleba,dodatki warzywne,5 lub 6 posiłków (też to ustalane indywidualnie) i robione badania w trakcie pobytu.Pierwszy raz spotkałam się w sanatorium z takim podejściem do pacjentów cukrzycowych.Ja nie choruję,ale z innych powodów jadłam razem na tej stołówce posiłki.
Awatar użytkownika
sabe50
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 912
Na forum od: 18 kwie 2014 05:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: sabe50 »

Dziękuje wszystkim za pomocne rady - czy to będzie za parę miesięcy czy za 1,5 roku tak i tak będzie to dla mnie "delikatny szok" - ale myślę że w sensie pozytywnym - oby - jeszcze raz dziękuje
Pikra
Posty: 1
Na forum od: 27 sty 2017 07:44
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: Pikra »

Chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku, bo pytanie mam pokrewne. Czy sanatoria faktycznie potrafią pomóc przy cukrzycy? Co oferują takiego podczas pobytu, że zahamuje to postęp choroby i powikłania z nią związane? Nie żebym była sceptycznie nastawiona, ale osoby które znam i były akurat w sanatorium z taką przypadłością, wróciły w takim samym stanie. Czy ktoś ma lepsze doświadczenia? Wiadomo, że chyba do tej pory nie wynaleziono złotego środka na cukrzycę, ale z tego co czytam [link], to można walczyć z powikłaniami lub do nich nie dopuścić stosując suplementację witaminą B1, gdyż u osób z cukrzycą bardzo często dochodzi do jej niedoboru, choć jak piszą, bardziej skutecze jest suplementowanie jej pochodnej, ulepszonej benfotiaminy. Ktoś próbował?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017 22:53 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca

Post autor: Bietka »

Nie wymagajmy aby sanatorium wyleczyło nam cukrzycę, nie potrafią tego szpitale, specjalistyczne poradnie a co dopiero sanatorium. Mogą nam jedynie oferować dobrą dietę, pomocniczo wody np. w Krynicy, więcej ruchu i badania oraz mniej stresu. A wszystko po to aby choćby przez jakiś czas były lepsze wyniki i choroba wolniej się rozwijała i aby dobre nawyki pozostały. Byłam w Krynicy 5 x i wydaje mi się że trochę zwracają uwagi na cukrzuków (Lwigród, Nowy Dom Zdrojowy)
Pozdrawiam,
Niestety prawie cukrzyk
ODPOWIEDZ