Proszę o pomoc

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
krzycho37
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 10 cze 2013 10:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Proszę o pomoc

Post autor: krzycho37 »

Złożyłem dzisiaj wniosek do ZUS na wyjazd do sanatorium (narządu ruchu i układ krążenia). Chciałbym za tym pośrednictwem poznać Wasze opinie odnośnie gdzie i jakie sanatorium powinienem wybrać.W ubiegłym roku dostałem skierowanie do Ziemowita w Iwoniczu, ale e względu na zabieg układu krążenia musiałem zrezygnować z wyjazdu.
Słyszałem opinie że skoro zrezygnowałem w ubiegłym roku to mogę w tym roku nie dostać skierowania.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Proszę o pomoc

Post autor: mariolaa »

krzycho37 ja w ubiegłym roku również zrezygnowałam z sanatorium ZUS z uwagi na nagłą chorobę, w tym roku złożyłam wniosek i sanatorium mi przyznali. Jeżeli teraz nie masz przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego a są wskazania to bez obaw. ZUS najczęściej wysyła najbliżej miejsca zamieszkania, choć w Twoim przypadku jeżeli we wniosku masz wpisane dwie choroby może być inaczej sanatorium powinno spełnić wymagania co leczenia obu chorób. Zerknij na mapkę na stronie ZUS w zakładce prewencja rentowa
http://www.zus.pl/files/dpir/Mapka_2014 ... yjnych.pdf

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2014 23:55 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Polecam na stronach NS: http://www.nasze-sanatorium.pl/sanatoria-zus-2014.html
krzycho37
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 10 cze 2013 10:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proszę o pomoc

Post autor: krzycho37 »

Na mapkę zerkałem jakiś czas temu i widzę 3 miasta- Rymanów (najbliżej miejsca zamieszkania), Ciechocinek i Stegna. Problem polega na tym że ja nie byłem jeszcze w sanatorium i nie wiem gdzie w tych miejscowościach mogę liczyć na jakieś dobre warunki pobytu i dobre zabiegi.Pisząc ten post liczę na jakąś podpowiedz.
krzycho37
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 10 cze 2013 10:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proszę o pomoc

Post autor: krzycho37 »

W piątek mam komisje a tu cisza żadnej podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Blondi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 995
Na forum od: 23 mar 2014 00:51
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Blondi »

Witam,wiesz możesz zasugerować lekarzowi na komisji gdzie chciałbyś jechać ,może przychyli sie do Twojej prośby ,chociaż w moim oddziale zusu ,nic to nie dało.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Proszę o pomoc

Post autor: jan19557 »

Krzychu możesz napisać skąd jesteś. Jeśli nie chcesz na forum to może na PW . Postaram ci pomóc.
baron14
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2001
Na forum od: 26 cze 2014 01:22

Re: Proszę o pomoc

Post autor: baron14 »

krzycho37 pisze:W piątek mam komisje a tu cisza żadnej podpowiedzi.
Witam z tego co się słyszałem i czytałem na forach to tak jak w NFZ tak w ZUS rzadko dają gdzie się chce . Ja zawsze do NFZ piszę nad może albo przynajmniej Ciechocinek a dostaje do 150 km od domu . Zwłaszcza że dla mnie taki wyjazd to nie problem , ważne by zmienić klimat . Ale nie zaszkodzi zasugerować co do ośrodka , jak byłem w Cieplicach znajomy opowiadał o tym ośrodku bo tam był że jest super [link] we wrześniu jadę tu z opinii podobno też jest niezle [link] Osobiście bym też polecał wybrać jakiś ośrodek w Ustroniu mają kilka ośrodków [link] Może to troszku pomoże pozdrawiam ZIGI
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014 23:57 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto linki
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Proszę o pomoc

Post autor: nika7 »

Witaj Krzychu, z lubelskiego ZUSu było ostatnio sporo osób w Polańczyku w Plonie. Nie wiem czy będziesz miał akurat możliwość wyboru. Czytając posty na forum - różnie to bywa. Ja akurat miałam sporo miejsc do wyboru. Sama miejscowość też nic Ci nie da bo trzeba wiedzieć który ośrodek jest dobry, a tu jeszcze niespodzianka ponieważ ZUS zwykle podpisuje umowy z tymi którzy najmniej pobierają za pobyt a co za tym idzie standard nie koniecznie najlepszy. Ale i tak najważniejsi są ludzie i tak na prawdę to gdzie byś nie dostał skierowanie to i tak spokojnie odpoczniesz i podleczysz się. Drugą sprawą jest to, że co dla jednych jest białe to dla drugich czarne. Kiedy przeczytałam opinie na temat Plonu to się trochę przeraziłam a tu okazało się że było bardzo fajnie, baza zabiegowa też dobra, wszystko na miejscu. Ważne dobre nastawienie . Życzę Ci pomyślnie załatwionej komisji i fajnego przydziału. Pozdrawiam :kwiat:
krzycho37
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 10 cze 2013 10:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proszę o pomoc

Post autor: krzycho37 »

Dziękuje za podpowiedz.Komisje mam w Lublinie, a pytam o te sanatoria ze względu że w ubiegłym roku na takiej komisji Pani zaproponowała mi parę ośrodków a ja nie wiedziałem co wybrać.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Proszę o pomoc

Post autor: jan19557 »

jan19557 pisze:Krzychu możesz napisać skąd jesteś. Jeśli nie chcesz na forum to może na PW . Postaram ci pomóc.
Krzychu odezwij się na PW
ODPOWIEDZ