Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Pola2
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 26 cze 2014 20:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: Pola2 »

Otrzymałam skierowanie do Sanatorium Gracja w Świeradowie z terminem od 18.08.2014 do 08.09.2014r.
Jadę ze Słupska- czy ktoś będzie jechał w tym samym terminie?
Pola2
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 26 cze 2014 20:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: Pola2 »

i nic, czy nikt więcej nie jedzie?
a może jeszcze ktoś się odezwie, w sumie do 18 sierpnia jeszcze trochę czasu.
maciuszkina
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 04 sie 2014 20:04
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: maciuszkina »

Czesc
Jade do Świradowa tez 18 sierpnia 2014 do Domu Zdrojowego. Wyruszam autem z Białegostoku, jezeli komuś pasuje podróż w moim towarzystwie prosze o kontakt 518789474. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: agat »

Witam
Właśnie też dostałam skierowanie do Gracji do Świeradowa od 18-08-2014 do 08-09-2014. Jadę z centralnej Polski.
Pola2 8-) - Gracja jest maleńka więc się spotkamy jak nic.
pozdrawiam
Pola2
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 26 cze 2014 20:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: Pola2 »

Witam serdecznie,

Agat - no to jesteśmy już dwie, szkoda że tak mało kuracjuszy tu zagląda. Dziękuję za informację na PW

Wszystkie informacje na temat Gracji uzyskałam z NS- a reszta ( zapewnie tylko miłe infornacje ) to już na miejscu.

Przez prawie dwa miesiące szukałam kogoś do wspólnej podróży ewentualnie kto jechał by swoim samochodem ( oczywiście partycypowałam by w kosztach paliwa) ale nietety cisza nikt się nie odezwał, dlatego już wykupiłam bilet i kuszetkę na pociąg. A więc jadę pociągiem do Wrocławia ( cała nocka) a z Wrocławia mam PKS o godz. 9.00 do samego Świeradowa, w Świeradowie będę o 13,25 ( nie wiem tylko gdzie jest przystanek - ale to już chyba nie będzie problemu z dotarciem na miejsce.
Gracja położona jest w centrum przy parku zdrojowym- wszedzie będzie blisko, pokoje są 2 i 3 osobowe, prawdopodobnie 2 lub 3 pokoje nie mają łazienek ( nie chciałam by do takiego trafić).

Agnieszko a ty jak będziesz jechać i mniej więcej o której byś była? - miło będzie się poznać na miejscu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: agat »

Pola2 8-)
Ja prawdopodobnie będę jechała samochodem. Dzwoniłam do Maciuszkina i albo zabiorę się z nim albo będę jechała sama. Samej zawsze człowiek jest bardziej swobodny.
Polu dzwoniłam dziś do Gracji i "mało przyjemna" pani poinformowała mnie, że nie ma już pokoi bez łazienek. Po niedawnym remoncie wszystkie są z pełnym węzłem sanitarnym. W pokojach są talerzyki, filiżanki, sztućce, czajnik i radio oraz płatny telewizor, nie ma natomiast ręczników więc weź ze sobą jeden lub dwa więcej.
"Mało przyjemna" pani zakomunikował również, że przyjęcia są już od 7:30 rano i wtedy najlepiej być gdyż można wybrać sobie w miarę najlepszy pokój.
Ja co prawda nie będę na 7:30 bo albo bym musiała wyjechać o 1-ej w nocy albo dzień wcześnie a nie zamierzam aż tak szaleć. Myślę, że dojadę około 10-tej.

pozdrawiam :kwiat:
Pola2
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 26 cze 2014 20:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: Pola2 »

Witam,
Agat - dziękuję, bardzo dobra informacja dot. łazienek, jeżeli są wszystkie pokoje z łazienkami i oczywiście po remoncie, to już się nie martwię.

Ponieważ będę dopiero ok. 14,00, a przyjazd dzień wcześniej nie wchodzi w rachubę - to mimo wszystko mam nadzieję że pokój który mi zostanie przydzielony będzie OK ( aby nie od str północnej z brzydkim widokiem np. na zaplecze) jak również współlokatorka /ki i oczywiście trafione zabiegi

Masz rację że jedziesz samochodem,aż zazdroszczę bo ja jednak nie mam odwagi wybrać się w tak daleką podróż a zresztą taki ze mnie kierowca ????
Oj chyba będzie moje mocne postanowienie, że po powrocie biorę się ostro za jazdę, a małżonek jak będzie chciał ze mną jechać to ew. w roli pasażera ha ha już to widzę.

Jeszcze trochę a już będzie trzeba się pakować i w drogę - już się cieszę, jeszcze tylko pogodę zamówić.

Pozdrawiam i do zobaczenia już na miejscu.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: nika7 »

Witam Was cieplutko. W Gracji byłam w styczniu tego roku, to faktycznie mała willa ok 44 miejsc. Na pewno się więc spotkacie. Personel jak wszędzie nie zawsze jest miły, ale da się wytrzymać. Pokoje są 2, 3 i 4 osobowe. Widoki z okien są całkiem niezłe, nie musicie obawiać się widoku na zaplecze. Pod tym adresem znajdziecie zdjęcia Gracji
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... =21&t=9506
Zdziwiona jestem jednak że nie ma ręczników, bo ja miałam jeden duży i jeden mały, wymiana w połowie turnusu. Nie było natomiast wymiany pościeli. Jeśli macie jakieś pytania to służę pomocą. :kwiat:
Pola2
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 26 cze 2014 20:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: Pola2 »

Nika - obejrzałam zdjęcia są przepiękne , przybliżyły mi obraz Świeradowa - bardzo się cieszę że będę w tak urokliwej miejscowości całe trzy tygodnie.

Chcę się dowiedzieć coś na temat zabiegów - jaka ilość, czy można zasugerować lekarzowi jakie bym chciała zabiegi ?, czy możesz jakieś polecić.

Czytając posty zauważyłam że część osób wybiera się o dzień wcześniej, a druga część stara się przyjechać jak najwcześniej np 7,00 - 8,00- czy wg Ciebie ma to znaczenie i czy to prawda że wówczas można wybrać sobie pokój?

Pozdrawiam cieplutko i życzę wszystkiego dobrego.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Świeradów Zdrój San.Gracja 18.08.2014

Post autor: nika7 »

Z NFZ jest niestety tylko 54 zabiegi na cały turnus, co daje średnio 3 dziennie. Nie wiem na jakiego lekarza trafisz, ja nie miałam możliwości zasugerowania. Jednak pocieszę Cię, że dają tam dużo kąpieli. Miałam codziennie, najpierw radoczynną, a potem borowinową. Radoczynna rewelacja, a jaka superancka skóra jest po niej. Nie potrzebujesz balsamu. Niestety na większość zabiegów trzeba chodzić do innych ośrodków, ale jeśli ja dałam radę w styczniu, to dla Ciebie nie będzie problemem to teraz. Fajne mają też borowiny, zarówno kąpiele jak i plastry. Uwaga kąpiele bardzo osłabiają i trzeba przynajmniej 15 min po nich posiedzieć w wypoczywalni. :kwiat:
Co do wczesnego przyjazdu, to prawda że lepiej wcześniej. Jednak na dwójkę nie liczyłabym za bardzo, bo są zwykle rezerwowane dla małżeństw. Pocieszeniem jest że np 4 była bardzo duża. :kwiat:
ODPOWIEDZ