możliwości podróżowania

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
amber50+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 28 lip 2014 09:55
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 7

możliwości podróżowania

Post autor: amber50+ »

Witam,
mam pytanie czy jedzie ktoś z Kielc lub okolic albo przejeżdża przez Kielce do Wysowej - turnus od 04.09.2014?
Chętnie skorzystałabym z możliwości wspólnego podróżowania partycypując w kosztach.
amber
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: możliwości podróżowania

Post autor: jan19557 »

Sprawdź czy nie ma tematu z tą datą bo widziałem z datą 05.09. Jeśli masz ten sam turnus lepiej wejdź na tamte posty, szybciej się z kimś dogadasz albo spróbuj na bla bla car.pl. Życzę powodzenia i miłego towarzystwa na turnusie.
amber50+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 28 lip 2014 09:55
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 7

Re: możliwości podróżowania

Post autor: amber50+ »

sprawdzałam. data jak najbardziej ok, być może 5.09. to inny ośrodek, ja mam skierowanie do beskidu
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: możliwości podróżowania

Post autor: mariolaa »

amber50+ zadzwoń do sanatorium, wiem, że dawniej jakiś przewoźnik współpracował w zakresie dowożenia i odwożenia kuracjuszy, może tak dalej funkcjonuje.
Sama korzystałam z tych usług i chyba też jechał przez Kielce. Były dwie trasy- jedna do Łodzi, druga do Warszawy. Było to kilka lat temu , a może dalej tak jest. Ja wracałam tym autokarem. Autokar podstawiany był pod samą Biawenę a później Beskid. Najlepiej zapytać u źródła
Ponadto znalazłam w necie stronę ( nie wiem czy mogę ją wkleić? ) - dotyczy dowozu kuracjuszy do Wysowej jest tam również termin 04.09.2014 r.)
W skrócie opiszę
" Biuro Usług Turystycznych JACEK ŚLIWA od lat współpracuje z Uzdrowiskiem Wysowa w zakresie organizacji wycieczek turystycznych oraz okazjonalnego przewozu kuracjuszy do Wysowej.
Łódź - Częstochowa - Katowice - Kraków - Wysowa

Łódź: Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, ul . Włókniarzy 203/205, stanowisko 6,godz.6.45
Częstochowa: Dworzec Autobusowy, ul Wolności 45, stanowisko nr 20,godz.8.45
Katowice: Dworzec Autobusowy, ul.Piotra Skargi 8, stanowisko nr 1 lub 2, godz.10.45
Kraków: Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, jedno ze stanowisk od 9 do 12, Górna Płyta, godz.12.45

Zapisy na transport do Wysowej, przyjmowane będą pod numerem telefonu 695-896-089 od poniedziałku do piątku,
w godzinach: 9.00-12.00 oraz od 15.00-17.00"
amber50+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 28 lip 2014 09:55
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 7

Re: możliwości podróżowania

Post autor: amber50+ »

mariolaa dzięki :) , stronę z tym przewoźnikiem też znalazłam ale mam do ciebie inne pytanie. z tego co piszesz uzdrowisko jest ci doskonale znane. jak tam się leczy kostno stawowe dolegliwości? ja nastawiałam się na siarkowe kuracje i przyznam szczerze, że uczucia mam mieszane ale też przyznaję że nic mi o uzdrowisku wysowa nie wiadomo.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: możliwości podróżowania

Post autor: mariolaa »

W Wysowej byłam kilka lat temu. Wysowa to mała ale bardzo piękna i urokliwa miejscowość. Jest miejsce na spacery w samej Wysowej jak i po okolicznych górkach. Wspaniała przewodnik P. Maria oprowadza po wszystkich ścieżkach plus jej wiedza i humor są uzupełnieniem. Spacery wycieczki ogniska są organizowane wspólnie dla kuracjuszy z sanatorium Biawena, Beskid i Glinik. Pytasz o kurację siarkową , no niestety w Wysowej nie ma.
( siarka to Horyniec , Busko, Solec) W Wysowej są wody mineralne do picia - Franciszek, Józef i Henryk, służą również do kąpieli i inhalacji. Pozytywnie działają na leczenie naszych żołądków ( a kto nie ma ich podrażnionych przez leki przeciwbólowe przy chorobach kostno stawowych) i w cukrzycy. Wykaz zabiegów na pewno już wyczytałaś na stronie uzdrowiska Wysowa - jest dość bogata baza zabiegowa. Na pewno dopasują do dolegliwości. Ja byłam zadowolona. Część zabiegów będziesz miała u siebie w Beskidzie oraz Biawenie kawałek spacerkiem pod górkę. Zabiegi są również na dole w Zakładzie Przyrodoleczniczym - jak byłam kilka lat wstecz to dowozili Busikiem. Uzupełnieniem tego wszystkiego są karczmy z napojami i potrawami regionalnymi. Jest miejsce również i na parkietoterapię. Termin masz idealny , na pewno będziesz zadowolona. Życzę miłego towarzystwa i trafionych zabiegów.
amber50+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 28 lip 2014 09:55
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 7

Re: możliwości podróżowania

Post autor: amber50+ »

mariolaa, moja ty skarbnico wiedzy o Wysowej, a czy mają tam krioterapię w postaci komory lub kabiny?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: możliwości podróżowania

Post autor: ewasz »

Moja córka wyjeżdża z Katowic do Wysowej IZC 26 sierpnia i niestety w tym terminie autobus Mariolko, o którym pisałaś nie ma kursu a szkoda :roll:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: możliwości podróżowania

Post autor: mariolaa »

amber50+ pisze:mariolaa, moja ty skarbnico wiedzy o Wysowej, a czy mają tam krioterapię w postaci komory lub kabiny?
Tego niestety nie wiem jak jest aktualnie. Jak byłam nie kojarzę aby była kriokomora, jedynie co to chyba krio miejscowe. Ale nawet jak nie ma, wszystko inne CI wynagrodzi :) Pozdrawiam i miłego dnia.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: możliwości podróżowania

Post autor: mariolaa »

ewasz pisze:Moja córka wyjeżdża z Katowic do Wysowej IZC 26 sierpnia i niestety w tym terminie autobus Mariolko, o którym pisałaś nie ma kursu a szkoda :roll:
Właśnie szkoda , że jest takie uciążliwe to połączenie do Wysowej, dowożenie tylko w określone dni. Najgorsze te przesiadki, pamiętam doskonale moją pierwszą podróż do Wysowej z kilkoma przesiadkami. Ale warto było mimo wszystko i chętnie bym tam jeszcze wróciła. Ewunia córka niech spróbuje pojechać choć z jedną przesiadką. Z Katowic do Krakowa busem i później z Krakowa bezpośrednio do Wysowej. Zerknęłam w e-podróżnika i jest o 11.15 z Katowic Bus na miejscu 12.35 a w Krakowie do Wysowej 12.55 i w Wysowej 16.40, kolejny o 17.30 w Katowicach dojazd 18.45 a o 19.00 z Krakowa autobus dalej. W Wysowej kierowca podpowie gdzie najlepiej wysiąść., a nawet zatrzyma się najbliżej ośrodka. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
ODPOWIEDZ