wyjazd do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
urszula12
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 29 lip 2014 20:01

wyjazd do sanatorium

Post autor: urszula12 »

Witam mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada dzien w sanatorium .Jade pierwszy raz i nie bardzo wiem jak sie przygotowac . chcialam sie dowiedziec jak wyglada baza zabiegowa czy sa robione tylko do poludnia czy w godzinach popoludniowych tez kiedy jest czas wolny .Bardzo prosze o informacje jednoczesnie informuje ze jade nad morze
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: ulanie »

Może podaj nazwę uzdrowiska, to szybciej się dowiesz.... w każdym sanatorium nie jest tak samo, pozdrawiam.
urszula12
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 29 lip 2014 20:01

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: urszula12 »

Dzieki Mesko kolobrzeg
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

urszula12 pisze:Witam mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada dzien w sanatorium .Jade pierwszy raz i nie bardzo wiem jak sie przygotowac . chcialam sie dowiedziec jak wyglada baza zabiegowa czy sa robione tylko do poludnia czy w godzinach popoludniowych tez kiedy jest czas wolny .Bardzo prosze o informacje jednoczesnie informuje ze jade nad morze
Urszula jeśli napiszesz do którego sanatorium konkretnie jedziesz (nad morze to za mało informacji) i z jakiej instytucji masz skierowanie to wtedy prędzej uzyskasz konkretną odpowiedź od osoby, która była w danym ośrodku i dokładnie zna odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Tak ogólnie to:
Turnusy z NFZ - u to 21 lub 28 dni zabiegi około 54 do 80 na pobyt. Najczęściej (ale to nie jest reguła) realizowane do pory obiadu czyli +/- 13;00.
Turnusy z ZUS - u to 24 dni i często ponad 100 zabiegów na pobyt. Więc czasami realizowane w godzinach popołudniowych.
Godziny zabiegów uzależnione są też od wielkości obiektu czyli ile osób przebywa akurat na turnusie oraz od możliwości bazy zabiegowej. Baza zabiegowa czasem "pracuje" na jedną zmianę, ale jeśli kuracjuszy jest kilkuset to bardzo często na dwie zmiany i zdarzają się zabiegi nawet po godz 17;00. W soboty do południa, a w niedzielę nie ma zabiegów wcale. Wtedy w 100 % masz czas wolny tak jak i zazwyczaj po kolacji.
To informacje bardzo ogólne mam nadzieję, że jak napiszesz gdzie jedziesz i od kogo skierowanie to uzyskasz wtedy info szczegółowe.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: Selene »

Urszulo :kwiat: jak na swój sanatoryjny debiut trafiłaś do jednego z najlepszych ośrodków w Kołobrzegu :D
Po przyjeździe w recepcji otrzymasz przydział do pokoju ( w MESKO są 1 i 2-osobowe) następnie udajesz się do pielęgniarki i lekarza. Lekarz na podstawie Twojej dokumentacji medycznej zaordynuje zabiegi. W MESKO baza zabiegowa jest w tym samym budynku (oprócz basenu) a zabiegi odbywają się max do 16-ej.
I tak jak napisał Dziadek Zbyszek ilość zabiegów będzie uzależniona od tego na jaki czas masz skierowanie.
Zaopatrz się na wyjazd między innymi w odzież sportową bo tak będzie Tobie najwygodniej :)
Bardzo ładnie opisała swój pobyt w MESKO jedna z naszych portalowych koleżanek a znajdziesz ją tutaj:

http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... sko#p73210

Jak będziesz mieć konkretniejsze pytania to zapraszam i pytaj :)

Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: forumowicz »

wygodne buty na tańce! faktycznie dobrze trafiłaś!
urszula12
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 29 lip 2014 20:01

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: urszula12 »

Dzieki za wszystkie komentarze i jeszcze interesowala by mnie sprawa parkingu czy sa i czy platne czy nie
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: wyjazd do sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

urszula12 pisze:Dzieki za wszystkie komentarze i jeszcze interesowala by mnie sprawa parkingu czy sa i czy platne czy nie
Urszula 12 z parkingiem nie powinnaś mieć problemu. Na "zapleczu" "Mesko" jest ich własny parking, obecnie w dzierżawie. Cena za postój powyżej 14 dni wynosi 8 zł za dobę. Nie prowadzą wcześniejszej rezerwacji. W przypadku braku miejsc - niedaleko jest też duży strzeżony parking. Cena przy dłuższych pobytach jest do uzgodnienia. Czasem można znaleźć tańszy parking (około 5 zł za dobę) na prywatnych posesjach, ale to już trzeba być na miejscu i poszukać.
ODPOWIEDZ