Zaburzenia depresyjne

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Zaburzenia depresyjne

Post autor: mary jo »

Depresja-jakie sanatoria oferują leczenie?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Zaburzenia depresyjne

Post autor: jacky6 »

chyba -każde ...
są takie zajęcia relaksacyjne...
;)
:mrgreen: :ugeek:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: mary jo »

Nie,nie każdy.Czy koniecznie musisz zabierać głos na każdy temat?
Jeśli o czymś nie wiesz,to proszę Cię,milcz.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: Selene »

Mary jo :kwiat:

WITAL W Gołdapi i TULIPAN w Ustroniu ale nie każdy NFZ ma z tymi ośrodkami podpisana umowę.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: andrzej1955 »

Proponuję przenieść temat na....Schorzenia Różne,tam będzie chyba większe zainteresowanie bo temat bardzo życiowy ,na czasie i dotyka coraz więcej osób bo pęd za wszystkim nie pozwala na ucieczkę od stresów i niepewności jutra :!: Pozdrawiam Nocną Porą :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: medi »

Nie bardzo zrozumiałam czy chodzi o sanatorium specjalizujące się w rehabilitacji depresji czy pytanie brzmi gdzie na rehabilitację z innym schorzeniem ale obciążonych depresją :oops: Coś czytałam kiedyś na temat sanatorium w Mosznej Centrum leczenia nerwic czy jakoś tak .A jeżeli chodzi o depresję jako chorobę dodatkową to nie bardzo chcą przyjmować ludzi z depresją .Mój znajomy (z KRUS) ze względu na swoją depresję rok temu dostał odmowną decyzję ,ale w tym roku kazali mu przedstawić zaświadczenie od lekarza prowadzącego że może jechać i ...czeka na przydział z reumatologii
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: sztani »

Z ZUS organizowane są turnusy Pod nazwą "psychosomatyczne"" może to by Ci odpowiadało"" .Składa się do ZUS w ramach prewencji rentowej i na takich samych zasadach jak narządy ruchu ludzie wyjeżdżają. Potrzebna jest jednak dokumentacja medyczna ,że dana osoba leczy się z depresji. Życzę powodzenia i zdrowia.
Podczas moich pobytów w Sanatorium (narządy ruchu) ,równolegle psychosomatycy stanowili dość sporą grupę . Radze spróbować w tym kierunku. okres oczekiwania zdecydowanie krótszy jak w NFZ . Spełnić trzeba jednak określone warunki.Na stronce ZUS sanatoria są przedstawione ośrodki które mają psychosomatykę
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: ewasz »

Też się spotkałam z taką sytuacją jak pisze Medi ;)
Pacjentka po leczeniu szpitalnym (neurologia) miała do karty wypisowej wpisane depresję i opinię psychologiczną.
Jej lekarz neurolog w przychodni wypisując wniosek do sanatorium (NFZ) powiedział by tego wypisu nie pokazywała w ośrodku bo Jej nie przyjmą :|
Może z depresją wysyłają na innych zasadach :roll: :twisted:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: medi »

Z tego co wiem to po prostu nie chcą ,uważają że to kłopot albo że za duża odpowiedzialność ...nie mam pojęcia :evil: :evil: ...Ale jest to bardzo krzywdzące ,ta osoba o której pisałam wcześniej bardzo potrzebowała tego sanatorium(ciężka sytuacja w domu) ....gdyby nie ta odmowna decyzja rok temu wiele złych rzeczy by się nie zdażyło :evil: :evil: :evil: :evil:
forumowicz

Re: Zaburzenia depresyjne

Post autor: forumowicz »

Nastawionym na leczenie nerwic jest ośrodek w Mosznej tzw. Alcatraz , który ma podpisaną umowę z NFZ i tak jak pisze Sztani wiele ośrodków sanatoryjnych przyjmuje z ZUS na psychosomatykę . Na takim turnusie była moja znajoma w Lądku i Wysowej . Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ