Skutki uboczne narkozy

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
gorkaa
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3444
Na forum od: 23 lip 2010 10:57
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Skutki uboczne narkozy

Post autor: gorkaa »

Jakie macie zdanie na temat narkozy, czy po narkozie spotkaliście się ze skutkami ubocznymi. Nie chodzi mi o fakt iż można się po niej nie obudzić, lub po przebudzeniu bywają wymioty. Czy narkoza ma wpływ na nasz organizm?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: Felice »

Goreczko,a o jaki rodzaj znieczulenia pytasz? Ogólne dożylne? Ogólne z intubacją? Miejscowe,czy przewodowe?
Po intubacji może wystąpić ból gardła,no i treść pokarmowa może przedostać się do układu oddechowego.Generalnie anestezja nie przewiduje chyba jakichś szczególnych powikłań.
Mamy w sobie mnóstwo chemii wszelakiej,ale kroplówkami da się ją trochę zutylizować.No ponadto duże dawki anestetyków działają na nasz układ nerwowy,co tak do końca nie jest zupełnie bezpieczne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: ewiko »

No cóż, żeby ulżyć naszym dolegliwościom, trzeba zaryzykować. Całkowitą narkozę miałam w 5 roku życia. Pamiętam ją do dziś. Później były 4 następne. Czy są jakieś skutki uboczne....? pewnie tak, ale czasem nie mamy na to wpływu.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: Suzen »

Ja całkowitą narkozę miałam w wieku 6 lat.Doskonale pamiętam moment przed i po narkozie.
Chyba nie bałam się zbytnio,ale teraz napawa mnie to lękiem.Nie chciałabym przeżyć tego raz jeszcze. :?
Czy są skutki uboczne...ogólnie jest bezpieczna,ale mogą być powikłania.
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: iwonina73 »

Znieczulenie pełne miałam 2 razy ,nie wymiotowałam (ale słyszałam ze pełna narkoza osłabia serce).
W ciągu ostatniego roku miałam 2 artroskopie, bardzo upierałam się o pełne znieczulenie - niestety nie udało się ;) , było znieczulenie dolędźwiowe.
Teraz ciesze się ze posłuchałam lekarza, wprawdzie mnie bolało podanie znieczulenia dolędźwiowego (kiedy robił to mężczyzna bolało bardzo)za drugim razem powiedziałam o swoich obawach pani anestezjolog i zrobiła to bardzo delikatnie (powiedziała tylko ze mam małe przerwy miedzy kręgami). Najgorsze to te leżenie płasko 12 godzin... :x koszmar...
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: Princi »

Goreczko mnie po narkozie łamały się paznokcie i osłabiały się włosy :roll: za każdym razem a pełnych narkoz miałam już sporo :)
nie wiem czy o to chodziło :roll: pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: ewasz »

Oj tak też tak miałam jak Princi :roll:
Włosy wypadały mi w zastraszającym tempie. Myślałam, że już nie dam rady wyhamować i zostanę łysa :shock: a miałam gęste :roll:
Paznokcie były jak pergamin i pękały wzdłuż paznokcia prawie się przepoławiając.
Kisiel, galaretki i wszystkie produkty z żelami były moim jedynym ratunkiem. Udało się ale trwało do dość długo.
Włosy jednak już nie powróciły do swojej naturalnej gęstości i grubości a i paznokcie też już są osłabione.
Nie mam pojęcia jaka to była narkoza (2010 r) ale, że się tak wyrażę dała mi "popalić", ciężko się z niej budziłam bo po 12 godzinach byłam jeszcze mało kontaktowa. Moja córa była przerażona bo byłam tak blada, że aż zimista i bez "życia" jak mówiła.
Jednak nie wiem czy poddałabym się znieczuleniu dolędźwiowego :roll: :twisted:
Pozdrawiam :kwiat:
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: ninak »

3 lata temu też tak miałam po operacji,kruche paznokcie i wypadanie włosów.Teraz 2 miesiące przed zaczęłam brać suplementy ze skrzypem polnym witaminkami i mazidło do smarowania głowy od ojców Bonifratrów.Po operacji dalej używałam.Może dzięki tym zabiegom a może inna narkoza ale nie było tak drastycznego wypadania jak poprzednio.I były inne odczucia po wybudzeniu się ,zero bólu,dobry humor i koniecznie chciałam po paru godzinach wstawać :D .Nie wiem co mi dali ale życzę każdemu po wybudzeniu się takich pozytywnych odczuć.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: Felice »

Po znieczuleniu przy operacji kręgosłupa obudziłam się jak z nocnego snu...wszyscy byli w szoku bo niecałą godzinę później czytałam książkę.Dobry anestezjolog jest w stanie tak poprowadzić i kontrolować znieczulenie,że najniższe dawki skutkują.Ponadto jest to też kwestia przygotowania.Ja w przeddzień wieczorem biorę Dormicum i w dniu zabiegu rano również - oczywiście po konsultacji a lekarzem.Dormicum jest premedykacją i podaje się go jako środek wprowadzający do znieczulenia,uspakajający i nasenny.Ja się nie denerwuję,a spokój pacjenta jest bezcenny.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23721
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skutki uboczne narkozy

Post autor: grazynamackowiak »

Witam mam trzy rodzaje znieczulenia znieczulenie ogólne tzw narkoza ,znieczulenie regionalne okreslenie mianem blokady
oraz znieczulenie miejscowe np wstrzykiwane w kręgosłup .W 2012 r miałam podane znieczulenie miejscowe .
Skutkami ubocznymi było na oddziale intensywnym bardzo duży spadek ciśnienia ,po przebudzeniu bardzo silne bóle głowy bóle kręgosłupa
W póżniejszym czasie łamliwosć paznokci ,Parę tygodni temu miałam podaną narkoze regionalną wstrzyknięcie dożylne ,po przebudzeniu
tylko kręciło mi się w głowie innych dolegliwości nie miałam ,Będac w klinice miałam okazje obserwować pacjętów
każdy miał jakieś inne dolegliwosci pozdrawiam :kwiat: :roll:
ODPOWIEDZ