Dieta cukrzycowa w sanatorium

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: Atina »

Proszę o kilka słów na czym" polega" dieta cukrzycowa w sanatorium,inne racje żywieniowe itp ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: Felice »

Atina,z tego co wiem każde sanatorium podchodzi do tego inaczej.Spotkałam się z tym,ze prawie niczym nie różniła się od tej lekkostrawnej,tylko napojów nie słodzono.
Równocześnie w sanatorium Lwigród w Krynicy każdy miał indywidualnie dostosowaną do potrzeb,z wyliczeniem ilości,jakości,nawet każdy dostawał różną ilość kromek chleba.Generalnie przy stoliku nikt nie miał takiego samego posiłku.Ja z innych powodów z nimi siedziałam,ale zazdrośnie niektórzy patrzyli na moją zupę mleczną.Nawet w czasie pobytu była kontrolowana waga i poziom cukru.
Z doświadczenia wiem,że jest z tym bardzo różnie.Od pewnego czasu to lekarz musi zaordynować ten rodzaj diety.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: mariolaa »

Atina z tego co zaobserwowałam to przy diecie cukrzycowej , oprócz tego co napisała Felice,są dodatkowo grejpfruty, jogurty. Dawniej w sanatoriach były dodatkowe dwa małe posiłki między obiadem i kolacją oraz śniadaniem i obiadem, często wydawali je przy śniadaniu i obiedzie. Teraz z tego co widziałam nie praktykuje się tego. Wszędzie niestety oszczędności ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: Felice »

Generalnie założeniem i obowiązkiem jest minimum 5 posiłków dziennie.
W jednym z sanatoriów dostawałam 2 razy dziennie jogurt naturalny,jako tzw dodatek.Obdzieliłam wszystkich wokół 8-) :lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: Atina »

Dziękuję bardzo za odzew... :) już wiem dużo.
forumowicz

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Atina do stolika podają więcej ciemnego pieczywa, tak ja powiedziała Felice - najczęściej (ponieważ najwygodniej) dają jogurt, jakąś bułeczkę drożdżową i owoc. Jeśli chodzi o posiłki - generalnie podają niesmażone produkty , ale to zależy od dietetyka w ośrodku.
Prawdą jest , że cukrzycy najpierw wzbudzają zaciekawienie, że dodatkowo cos tam dostają :)
forumowicz

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: forumowicz »

W diecie lekkostrawnej ,lub wątrobowej też nie słodzą napojów .Swietne potrafią być diety .Ja zawsze taką sobie życzę i jest super .Dobra była ostatnio w Iwoniczu.Prawdziwie lekka dieta i efekt też był widoczny ;) 8-)
forumowicz

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Cukrzyca, cukrzycy nie równa :idea:
forumowicz

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Pink pisze:Cukrzyca, cukrzycy nie równa :idea:

Pink nie ma w temacie prośby o wymienienie typów cukrzycy , a jedynie pytanie o dietę



" Dieta cukrzycowa w sanatorium
Proszę o kilka słów na czym" polega" dieta cukrzycowa w sanatorium,inne racje żywieniowe itp ?"
forumowicz

Re: Dieta cukrzycowa w sanatorium

Post autor: forumowicz »

barbara-g1 pisze:
Pink pisze:Cukrzyca, cukrzycy nie równa :idea:
Pink nie ma w temacie prośby o wymienienie typów cukrzycy , a jedynie pytanie o dietę
[/b]
Jasne.
Dlatego piszę, że są róże odmiany cukrzycy. Jednak przeważnie w sanatoriach podają wszystkim zainteresowanym tę samą dietę "cukrzycową".
ODPOWIEDZ