Czy to RZS ?OD

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Czy to RZS ?OD

Post autor: Fionka »

Od 2-ch lat walcze z bolem ,powyginane palce .Po nocy dretwota konczyn z okropnym bolem.Obrzek rak i nog Musze wstawac godzine wczesniej aby moc sie pruszac.Po rozruchu :lol: jakos funkcjonuje.CRP i OB w normie.Jakie badania powinnam wykonac? W kwietniu bylam w szpitalu na badaniach zwiazanych z podstawowa choroba, na szczescie wyeliminowano z cala stanowczoscia zmiany nowotworowe kosci :) W wypisie stwierdzono zmiany zwyrodnieniowe wielostawowe.Co dalej robic ?.Bywaja dni ze bol uniemozliwia funkcjonowanie, dopiero leki , i masci jako tako przywracaja do swiata zywych.Wtedy hajda i do przodu :!: :!: :!: :!: Jak wykluczyc RZS?
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Nutka »

Elu,takie objawy towarzyszą różnym chorobom.
Mnie drętwienie i ból kończyn też bardzo męczy,
a zawdzięczam to moim przepuklinką na kręgosłupie.
Też muszę wcześniej wstawać, żeby się rozruszyć.
Daje popalić po d...e,ale co zrobić.
Nauczyłam się z tym żyć i modlę się, żeby nie było gorzej.
Pozdrawiam, dużo zdrówka życzę.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Fionka »

Dzieki Danusiu.RTG calego kregoslupa tez do d..y, ale ponoc nie powinno dawac takich objawow.Ponoc sa jakies badania na RZS, chce je wykonac przed wizyta u reumatologa aby miec cos w garsci i zminimalizowac koszty.Wizyta w ramach NFZ, w tym roku niewykonalne
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Nutka »

Nic innego nie zostaje Elu,jak prywatna wizyta.
Czasem się opłaca z niej skorzystać......chociaż badania szybciej zrobisz ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Fionka »

Wlasnie zdecydowalam sie na prywatna-200 zeta.Chce miec jakies wyniki aby nie produkowac kosztow.Podstawowe badania mam, ale co jeszcze .W necie pisza banialuki.Jakies skaplikowane badania.Dzisiaj podjelam meska decyzje, tak mi dopieklo :roll:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Nutka »

I bardzo dobrze.......Ile to razy ponosimy większe koszty wykupując w aptece drogie leki,które wcale nam nie pomogły :roll:
Mnie też jak dopiecze,to nie patrzę na nic tylko śmigam tam, gdzie mi szybciej mogą pomóc.
Dużo wytrwałości i zdrówka życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Zbigniew- I »

Elu :kwiat: Danusiu :kwiat: nie powinnyście godzić się z bólem i tylko jego "leczyć". Ból jest krzykiem naszego organizmu: " Pomóż!!! Bo sam już sobie nie radzę". Możemy wziąć proch przeciwbólowy ( czasem nie mamy innego wyjścia, trzeba jakoś funkcjonować) i tym sposobem powiedzieć mu: "Zamknij się", lub znaleźć sposób, aby mu pomóc. Pokochajmy nasze ciało, innego mieć nie będziemy. RZS przez lekarzy jest uznany za chorobę nieuleczalną, czyli oni go nie leczą, a to co robią, to tylko oszukiwanie naszego organizmu, a nie usuwanie przyczyny naszego bólu. Jestem żywym przykładem na to, że nieuleczalną chorobę, przy której są potworne bóle, można samemu pokonać i żyć bez bólu pełnią życia. O tym, że RZS jest uleczalne napisał Zięba w swojej książce "Ukryte terapie" i ja mu wierzę. Wypróbowałem jego sposoby (nie związane z RZS) i działają doskonale, to dlaczego te związane z RZS nie mają działać. Spróbujcie tego, jeśli nie spróbujecie, nie będziecie wiedziały co straciłyście. Powodzenia. :serce:
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: nusia »

Elu,mniemam,że jesteś już zdiagnozowano i leczona.U mnie ból stawów uniemożliwiał chodzenie.OB i crp były w normie.Odpłatnie wykonałam badanie krwi na ANA1 ANA2 i uzyskasz,niestety,wynik dodatni - ANA3.To choroba autoimmunologiczna,z autoagresji.Od 2 lat leczę się w por.reumatologicznej.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: Fionka »

Właśnie diagnostyka dobiega końca i nadal nic dokładnie nie wiadomo .Po 15 sierpnia będe coś dokładnie wiedziała :shock:
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy to RZS ?OD

Post autor: malgonia »

Koleżanka, miała takie objawy i okazało się ze to bolerioza,która zaatakowała najsłabszy organ.
ODPOWIEDZ