sanatorium dla 6 latki nad morzem

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
karolinaibiza
Posty: 4
Na forum od: 01 paź 2015 10:25
Oddział NFZ: Dolnośląski

sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: karolinaibiza »

Witam mam ogromną prośbę proszę o info o sanatoriach dla córci 6 latki po usunięciu migdałków najlpiej nad morzem

ile kosztuje pobyt dla opiekuna gdzie najtaniej ;}

jak długo czekałyście na termin ja teraz będe składać papiery do sanatorium w nfz Wrocław

czy dać te dokumenty w koszulce czy w kopercie z podpisem ?

kiedy mogę pytać się o tzw zwroty

czy pisałyście w podaniu o zmniejszeniu np kosztów lub nazwe sanatorium do którego chcecie jechać proszę o info pozdrawiam i dziękuje
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: ibizka wielkopolska »

Na schorzenia górnych dróg oddechowych są różne miejscowości ale na pewno Kołobrzeg . Ja zeby dostać Kołobrzeg napisałam pismo z prośbą i termin em. Dostałam Kołobrzeg ale w innym terminie / bez duzych odchyleń/. Jezeli dziecko jedzie pierwszy raz to od razu mozna się pytac o zwroty. Dzieci czekają dużo krócej. Na kopercie napisz duzymi literami sanatorium dla dzieci to od razu trafi do osoby prowadzącej . W Wielkopolsce nie trzeba żadnych badań tylko skierowanie - albo od rodzinnego lekarza albo inne możliwości / np. specjalista itp/
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: ibizka wielkopolska »

Dzieci mają pobyt za darmo , rodzice płacą . Jest jeszcze kwestia czy córka się kwalifikuje na samotny pobyt czy jeszcze z opiekunem. Jeżeli ma skończone 6 lat to jedzie sama ale mama może sobie coś wynająć obok / np w Słoneczku Kołobrzeg w sanatorium nie ma dla rodziców pokoi/ . Na terenie tych sanatoriów jest kiepsko z pokojami dla rodziców. Jeżeli nie ma skończonych 6 lat to na pewno Dąbki.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: Rachel »

Witam.
Mój wnuk ma 3 i pół roku. Choruje systematycznie co 2 tygodnie na górne drogi oddechowe. Gdy miał półtora miesiąca zachorował na zapalenie płuc i leżał w szpitalu. Wczoraj rozmawiałam z synową aby koniecznie poprosiła lekarza o skierowanie do sanatorium. Synowa ma obawy bo ma jeszcze córeczkę półroczną. Czy będzie ona mogła poprosić o skierowanie dla syna i dla niej jako opiekunki ale czy będzie mogła zabrać ze sobą także tę córeczkę gdy syn się zakwalifikuje? Czy ona jako opiekunka będzie płaciła normalnie czy może liczyć na zniżki no i jak będzie traktowane drugie dziecko.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: Suzen »

Moja koleżanka była z dzieckiem w sanatorium w Dąbkach,w miesiącu grudniu.
Z pobytu była bardzo zadowolona.Bardzo chwaliła sobie organizację turnusu.
forumowicz

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: forumowicz »

Mielno, Ustronie Morskie.
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: ibizka wielkopolska »

Niestety dobre czasy gdy do sanatorium z dzieckiem dorosły mógł jechać na swoim skierowaniu minęły. Teraz opiekun płaci za siebie , a dziecko za darmo jedzie. Jest zapis ,że sanatorium dla dzieci od 3 -18 roku życia, więc wątpię aby wyrażono zgodę na 6 miesięczne. Warto zapytać.
karolinaibiza
Posty: 4
Na forum od: 01 paź 2015 10:25
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: karolinaibiza »

Witam

wczoraj złożyłam wszystkie dokumenty do NFZ We Wrocławiu pani mówiła w sekretariacie że córka bedzie jechała ze mną ma 6 lat
oriac
czas oczekiwania 3 m-ce czekamy tylko na decyzje gdzie no i dokładnie kiedy ,wspomniała również ,głównie nad morze kierują mam nadzieje że będą to Dąbki

napisałam również podanie dodałam ,że chciałabym sanatorium Dukat ale co dadzą to będzie i tak ok jeśli macie opinie o sanatoriach w Dąbkach napiszcie :) :) :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: Fionka »

Polecam Argentyt w Dabkach.Wprawdzie bez basenu ale swietnie zorganizowany i baza zabiegowa bogata .Jest to obiekt z Interferie.
karolinaibiza
Posty: 4
Na forum od: 01 paź 2015 10:25
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: sanatorium dla 6 latki nad morzem

Post autor: karolinaibiza »

Witaj

ile płaciliście za pokik 2 osobowy z balkonem i łazienką

i jaki był to miesiąc ,czy są atrakcje dla dzieci piłeczki animatorki /?
ODPOWIEDZ