bóle stawów barkowych i kolan

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Smużo chodzi mi o rodzaj badania które ma nawiekszy sens rezonans? czy może wczesniej inne? :)
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Już to gdzieś pisałam,ja pierwszym badaniem miałam prześwietlenie .A potem już potoczyło się dalej,bo już w prześwietleniu wyskoczyły zmiany które wymagały dalszych badań i skonkretyzowania zespołu chorobowego.Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Felice »

Kruszynko zawsze najpierw rtg,każdy ortopeda od tego zacznie.A potem to usg jeżeli sam staw i ewentualnie rezonans jak uznają,że to bóle od kręgosłupa.Mnie neurolog położył na kilka dni do szpitala i zrobił wszystkie badania. Neurologicznie jeszcze EMG i ENG są to badania, których celem jest sprawdzenie czynności mięśni i nerwów obwodowych. Są one najczęściej wykonywane przy podejrzeniu procesu chorobowego lub uszkodzenia w zakresie nerwów obwodowych i/lub mięśni. U mnie wyszły nieprawidłowości w obu tych badaniach.
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

:) Dziekuję Alu pójdę tym "torem" tak podziałam .
Miłego spokojnego wieczora. :kwiat:
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: okłady borowinowe na na schorzenia narządów ruchu

Post autor: bista »

Czy w Kujawiaku w Inowrocławiu wykonują takie zabiegi? Mam tam skierowanie z ZUSu od 14.09. Dziękuję za ewentualne podpowiedzi:)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Rachel »

Dziś na wizycie u ortopedy, na którą czekałam pół roku dostałam od Pana Doktora zastrzyk na mój bolący bark. To popularnie zwana "blokada". Podobno ma pomóc na dłuższy czas. Czy tak się stanie? Pożyjemy zobaczymy, ale na tę chwilę nie czuję bólu i w ogóle czuję się świetnie, jednak noc przede mną a ja właśnie nocą miewam te bóle, podczas dnia raczej rzadko :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Rachel »

Jestem już ponad miesiąc po "blokadzie" barku. Wciąż nic mnie nie boli :)
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: aqula »

Od jakiegoś czasu boli mnie kolano, obawiam się że to przez przeciążenie ...Wyczytałam, że na bolące stawy powinno się używać glukozaminę czy ktoś z Was stosował, czy pomagało ...
Na poniedziałek umówiłam się do swojej Pani Doktor, wezmę od niej skierowanie na rtg kolana lub usg jeśli jest możliwość, skierowanie do ortopedy i zacznę działać, bo już prawie chodzić nie mogę :( :(
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Suzen »

aqula pisze:Wyczytałam, że na bolące stawy powinno się używać glukozaminę czy ktoś z Was stosował, czy pomagało ...
Glukozamina jest lekiem często sugerowanym przez lekarzy.Ból kolana to poważna sprawa,nie lekceważmy tych boleści.
Pozdrawiam,życzę dużo zdrowia. :)
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: adek »

...na bolące stawy powinno się używać glukozaminę czy ktoś z Was stosował, czy pomagało ...skierowanie do ortopedy
Stosowałem, nie pomogło. Podobno należy szybko zacząć stosować - w necie są opisy dlaczego. Skierowanie do ortopedy dostałem bez problemu, ale jak rodzinny zobaczył, co on mi napisał, to skwitował to krótko: spławił ciebie. Tak, że nie wystarczy skierowanie, trzeba trafić jeszcze do dobrego ortopedy, u mnie jest niestety tylko jeden.
ODPOWIEDZ